Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України

Архів Новин

Розгорнути все
2018
Січень
31 Січня

31 січня 2018 року у Національному музеї історії України відбулося відкриття виставки «...Ой упали ж та впали Криваві роси...» до 80-х роковин Великого терору – масових репресій 1937-1938 рр. До підготовки виставкового проекту, який стане частиною постійнодіючої експозиції Національного музею історії України долучилась Державна архівна служба України.

Детальніше

У експозиції виставки було використано архівні документи з фондів Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України, Центрального державного архіву громадських об’єднань, Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г. С. Пшеничного, Галузевого державного архіву Служби безпеки України. ЦДАМЛМ України узяв участь у новому проекті та надав копії архівних документів з фондів представників української інтелігенції, які стали жертвами Великого терору 1937-1938 рр., М. Зерова, В. Підмогильного, Г. Хоткевича, Є. Плужника, родини Грушевських, О. Вишні, А. Крушельницького, Л. Курбаса, М. Бойчука та ін. Архів-музей активно долучається до суспільно значущихподій та завжди відкритий для спільних проектів.


30 Січня

Новий проект ЦДАМЛМ України «Територія АРХІВ: діалог з документом» стартував!

Постійний користувач ЦДАМЛМ України, композитор, піаніст та редактор української Вікіпедії Андрій Бондаренко віднайшов у фондах Архіву-музею унікальні українські переклади творів світової музичної класики Є. Дроб’язка, М. Лукаша та М. Рильського: «Весілля Фігаро» та «Чарівна флейта» В.А. Моцарта, «Дон Карлос» Дж. Верді, «Кармен» Ж. Бізе та ін.

Детальніше

Саме цітвори звучали зі сцени 30 січня 2018 року і були представлені на виставці архівних документів з історії українських перекладів оперних творів, які зберігаються у архівній скарбниці ЦДАМЛМ України.Відбулися прем’єри творів Р. Шумана «Присвята» (в укр. перекладі В. Яковчука), Р. Глієра «О, не вплітай квіток духмяних» (в укр. Перекладі М. Стріхи), Ф. Ліста «Канцона» (в укр. перекладі М. Стріхи)К. Дебюссі «Прекрасний вечір» (у власному укр. перекладі солістки А. Слізінової), С. Рахманінова «Чекаю я» (в укр. перекладі В. Яковчука), які в українському перекладі прозвучали зі сцени уперше саме у концертній залі Архіву-музею. У заході взяли узяли участь:заслужена артистка України Оксана Дондик,заслужений діяч мистецтв Оксана Петрикова,дипломант міжнародних конкурсів, екс-солістка Національної опери України Жанна Закрасняна,лауреати І Всеукраїнського конкурсу «Світова класика українською» Оксана Євсюкова, Анастасія Король, Дар’яЦаринюк, Вікторія Бабійчук, лауреати всеукраїнських конкурсів Йосип Машталяр, Назарій Давидовський, Тетяна Киченко.

Виставка архівних документів з фондів ЦДАМЛМ України і концерт, які відбулися у затишній атмосфері концертної зали Архіву-музею, були присвячені 100-річчю від дня створення системи архівних установ України та 14-й річниці української Вікіпедії.

Висловлюємо вдячність учасникам заходу та щиру надію, що такі заходи стануть новою гарною традицією і надалі об’єднуватимуть архівістів та творчу спільноту заради збереження та примноження культурної спадщини України.

Ваш Архів-музей.


26 Січня

Шановні друзі та колеги!

Сьогодні у рубриці Описи фондів ЦДАМЛМ України з’явилася нова інформація.

Звертаємо вашу увагу на те,що на нашому сайті у розділі «Описи фондів» додалися оцифровані описи:№631-679


23 Січня

У Центральному державному-архіві музеї літератури і мистецтва України відбулися зйомки історичної програми з циклу «Джерела з минулого» («UA:Культура») у меморіальному кабінеті письменника Івана Микитенка. Під час зйомок були використані музейні експонати Архіву-музею. ЦДАМЛМ України бере активну участь у підготовці суспільно значущих телевізійних проектів та підтримує міцний зв'язок із засобами масової інформації.


19 Січня

Шановні друзі та колеги!

Сьогодні у рубриці Описи фондів ЦДАМЛМ України з’явилася нова інформація.

Звертаємо вашу увагу на те,що на нашому сайті у розділі «Описи фондів» додалися оцифровані описи у розділах:
№600
№800


19 Січня

Оцифрування архівних фондів триває!

У Центральному державному архіві-музеї літератури і мистецтва України тривають роботи зі створення фонду користування архівних фондів. Здійснюється оцифрування найцінніших архівних документів з фондів О.К. Богомазова (ф. 360), В.Д.Єрмілова (ф. 337), А.Г. Петрицького (ф. 237).

Детальніше

Наявність якісних цифрових копій дозволить значно полегшити доступ до них користувачів та сприятиме збереженню оригіналів.


11 Січня

Крок назустріч користувачам архівної інформації

Сайт Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України стає ще доступнішим. На офіційному сайті ЦДАМЛМ України впроваджено версію для людей з вадами зору. Перейти на неї можна натиснувши на зображення ока на панелі праворуч. Після увімкнення адаптивного режиму, стають доступними зміна шрифту, увімкнення режиму без зображень, чорно-білого або кольорового режимів.


6 Січня

ЦДАМЛМ України представляє нову документальну онлайн-виставку до 80-річчя від дня народження видатного українського поета, правозахисника, одного із найактивніших представників українського культурного руху шістдесятників, Лауреата Державної премії ім. Т. Шевченка, Героя України
Василя Семеновича Стуса (1938-1985).


2017
Грудень
28 Грудня

28 грудня відбулось засідання колегії ЦДАМЛМ України.

Були розглянуті наступні питання:

1. Про стан виконання структурними підрозділами ЦДАМЛМ України планових завдань за 9 місяців 2017 року.

2. Про стан та перспективи розвитку відділу довідкового апарату документів(у порядку контролю)

3.Про результати комплектування ЦДАМЛМ України профільними документами у 2017 році.

4. Про роботу дорадчих органів ЦДАМЛМ України.

5. Про контроль за виконанням рішень колегії ЦДАМЛМ України.

6. Про стан виконання доручень вищих органів державної влади, наказів Державної архівної служби України, адміністрації ЦДАМЛМ України, виконавська дисципліна.

7. Концепція розвитку роботи архівно-музейного комплексу “Літературно-мистецькі Плюти”.


22 Грудня

Шановні друзі та колеги!

Сьогодні у рубриці Описи фондів ЦДАМЛМ України з’явилася нова інформація.

Звертаємо вашу увагу на те,що на нашому сайті у розділі «Описи фондів» додалися оцифровані описи ,
№631-699


16 Грудня

Свято музики до 100-річчя створення системи архівних установ України

16 грудня 2017 року у відділі «Літературно-мистецькі Плюти» Центрального державного архіву літератури і мистецтва України відбувся благодійний мистецький захід «Аргентинське танго… в Плютах». Свято музики відбулося з нагоди 100-річчя від дня створення системи архівних установ України та до 25-річчя вшанування пам’яті аргентинського музиканта та композитора, автора стилю «нового танго» Астора П’яццолли. На заході виступили соліст-інструменталіст Національної філармонії України, народний артист України В’ячеслав Самофалов (баян) і солістка Національної філармонії України Марія Віхляєва та музичне тріо «Елеганс».


15 Грудня

14 грудня о 17 годині у Центральному державному архіві-музеї літератури і мистецтва України відбулася презентація видання «Дивлюся на небо та й думку гадаю» в перекладах мовами світу» (книга одного вірша), що побачило світ з нагоди 200-річчя від дня народження автора твору Михайла Миколайовича Петренка.

Детальніше

Участь у презентації узяли нащадки Михайла Петренка – родини Петренків, Редчуків, петренкознавці з Інституту літератури НАН України, члени Міжнародної літературно-мистецької академії України, перекладачі, які брали участь у проекті. Із вступним словом до учасників заходу звернулася заступник директора – головний зберігач фондів ЦДАМЛМ України Тамара Малярчук.

Про проект «Ідентифікація Петренків» та дослідження в його межах розповів Олександр Євграфович Петренко. Про громадську ініціативу газети «Культура і життя» з нагоди 200-ліття Михайла Петренка розповів ведучий заходу, головний редактор газети Євген Букет. Прозвучали переклади вірша «Дивлюсь я на небо» на бенгалі, російській, італійській мовах.

У програмі заходу відбулася знакова подія – презентація пам’ятної монети, випущеної Національним банком України до 200-річчя від дня народження Михайла Петренка, яку представила заступник начальника відділу нумізматичної продукції та маркетингу Департаменту грошового обігу Національного банку України Вікторія Сузанська та один із авторів – Володимир Таран.

Пісню «Дивлюсь я на небо» виконав лауреат всеукраїнських і дипломант міжнародних конкурсів Маркіян Свято під акомпанемент члена НСКУ Андрія Бондаренка, а бандурист Дмитро Романчук виконав ще одну пісню на слова М.Петренка – «Взяв би я бандуру».

У рамках заходу було презентовано «Твори» Михайла Петренка, книжку Олександра Петренка та Валентини Шабанової «Михайло Петренко – 200 років безсмертя» та маркований конверт, який побачив світ з нагоди Ювілею поета-романтика.

Учасники презентації ознайомилися із виставкою архівних документів з фондів ЦДАМЛМ України до 200-річчя Михайла Петренка та переглянули фільм-виставу «Найда або панська любов» за мотивами драматичної думи Михайла Петренка «Найда».
15 Грудня

У рамках відзначення 100-річчя від дня заснування системи архівних установ України 14 грудня 2017 року у ЦДАМЛМ України відбулася нарада–семінар з представниками установ та організацій джерел формування НАФ ЦДАМЛМ України «Робота з електронними документами у діловодстві та їх підготовка до передавання на архівне зберігання». Зі вступним словом виступила заступник директора – головний зберігач фондів ЦДАМЛМ України Тамара Миколаївна Малярчук.

Детальніше

Начальник відділу формування Національного архівного фонду України Департаменту діловодства, формування, зберігання та обліку документів Національного архівного фонду та науково-методологічного забезпечення Державної архівної служби України Марина Ігорівна Кузнєцова від імені голови Тетяни Іванівни Баранової та колективу Укрдержархіву привітала директора Українського науково-дослідного інституту архівної справи та документознавства Олександра Яковича Гараніна (УНДІАС) із днем народження. Із доповідями виступили Марина Ігорівна Кузнєцова, директор Центрального державного електронного архіву України Юрій Славович Ковтанюк, директор УНДІАС Олександр Якович Гаранін, заступник директора УНДІАС Наталія Миколаївна Христова. Після завершення наради учасники ознайомилися із цінними архівними документами у архівосховищах ЦДАМЛМ України, оглянули меморіальні кабінети видатних діячів української культури та експозицію художньо-документальної виставки «Книжкові раритети ЦДАМЛМ України».


14 Грудня

В Центральному державному архіві – музеї літератури і мистецтва України 14 грудня 2017 року о 14.00 відбудеться нарада – семінар для представників установ та організації джерел формування ЦДАМЛМ України на тему «Робота з електронними документами у діловодстві та їх підготовка до передавання на архівне зберігання».

План наради

8 Грудня

8 грудня 2017 року Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України відвідали учасники Міжнародної науково-практичної конференції «Архіви в сучасному світі: виклики та завдання». Колеги-архівісти з Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Польщі, України ознайомилися із роботою ЦДАМЛМ України, цінними архівними документами із фондів Архіву-музею, оглянули меморіальні кабінети видатних діячів української культури та експозицію художньо-документальної виставки «Книжкові раритети ЦДАМЛМ України». ЦДАМЛМ України висловлює щиру вдячність організаторам семінару та усім учасникам зустрічі, яка пройшла у теплій, дружній атмосфері.

Детальніше

7 Грудня

7 грудня 2017 року співробітники ЦДАМЛМ України відвідали відкриється виставка «БОЙЧУКІЗМ. Проект «великого стилю» у Мистецькому арсеналі На виставці представлено понад 300 живописних, графічних, мозаїчних творів у тому числі і з фондів ЦДАМЛМ України.

Детальніше

6 Грудня

Із благословення Патріарха Київського і всієї Русі – України Святішого Філарета 6 грудня 2017 року у Центральному державному архіві-музеї літератури і мистецтва України відбувся 13-й Міжнародний дитячий та юнацький фестиваль-конкурс «Духовні джерела» у номінації «академічний вокал». Організатором заходу виступив Культурологічний центр Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, співорганізаторами – Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України, Київська обласна державна адміністрація, Національна спілка кінематографістів, Національна спілка письменників України, Грузинсько-український інститут соціальних відносин. Участь у конкурсі узяли 92 учасника із Кам’янця-Подільського, Кривого Рогу, Сум, Ужгорода та інших куточків України. Юні виконавці та дитячі колективи створили для слухачів справжнє свято музики!

Детальніше1 Грудня

Тривають заходи з нагоди 100-річчя створення системи архівних установ України…

1 грудня 2017 року о 15:30 у Центральному державному архіві-музеї літератури і мистецтва України відбулася прем’єра художньо-документального фільму «Театральні шляхи Володимира Дальського» (режисер-постановник Валерій Степанян-Григоренко). Фільм представила кіношкола «Світ Кіно» Культурологічного центру Українського товариства охорони пам’яток історії та культури.

Детальніше

Увазі гостей буде представлено виставку цінних архівних документів із особового фонду Володимира Михайловича Дальського (Нестеренка) та фондів інших видатних діячів українського мистецтва Сергія Давидовича Козака, Нонни Кронидівни Копержинської, Євгена Порфировича Пономаренка, Наталії Михайлівни Ужвій, які зберігаються у ЦДАМЛМ України.

Фото

Листопад
30 Листопада

30 листопада 2017 року у Центральному державному архіві-музеї літератури і мистецтва України відбувся другий день Семінару з питань авторських прав і сучасної драматургії. У заході узяли участь 15 завідувачів літературно-драматичними частинами театрів із різних міст України, члени Національної спілки театральних діячів України, організатори літературного конкурсу «Коронація слова», драматурги, театрознавці.

Детальніше

Для учасників заходу було проведено оглядову екскурсію архівом-музеєм, меморіальними кабінетами, виставкою «Книжкові раритети ЦДАМЛМ України». У рамках семінару було проведено бесіду з питань формування документами особового походження для поповнення архівної скарбниці ЦДАМЛМ України документами видатних діячів українського мистецтва. Зустріч було організовано у рамках відзначення 100-річчя створення системи архівних установ України.

Фото

24 Листопада

Завідувач сектору зберігання друкованих видань ЦДАМЛМ України Олена Степанівна Алексєєнко прийняла участь в XX Ювілейній міжнародній науково-практичній конференції «Творчий вклад у світову культуру родини Реріхів та діячів мистецтва і науки», яка проходила у Будинку-Музеї ім.М.К.Реріха у м. Одеса. Доповідь «Імена родини Реріхів у документах Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України» викликала інтерес у слухачів та учасників конференції.


24 Листопада

Шановні друзі та колеги!

Сьогодні у рубриці Описи фондів ЦДАМЛМ України з’явилася нова інформація.

Звертаємо вашу увагу на те,що на нашому сайті у розділі «Описи фондів» додалися оцифровані описи ,
№664-689
№806-831


17 Листопада

У Зеленій залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України під головуванням Голови Державної архівної служби України Тетяни Баранової, головного редактора науково-практичного журналу «Архіви України», відбулося урочисте засідання редакційної колегії, присвячене 70-річчю видання. Знаково, що саме у приміщенні Архіву-музею у 1947 р. відбулося перше засідання редакційної колегії друкованого видання архівістів.

Детальніше

У заході взяли участь: заступник Керівника Головного департаменту з питань діяльності правоохоронних органів та протидії корупції Адміністрації Президента України Клепак Григорій Олексійович; начальник Управління взаємодії з органами державної влади Міністерства юстиції України Лозінський Ілля Сергійови; завідувач сектору взаємодії з Державною архівною службою України Управління взаємодії з органами державної влади Міністерства юстиції України Рудь Віталій Леонідович; завідувач сектору історико-енциклопедичних досліджень відділу спеціальних галузей історичної науки та електронних інформаційних ресурсів Інституту історії України Національної академії наук України Васильєв Владислав Юрієвич; член Національної спілки журналістів України Сергій Володимирович Шевченко; Голова правління Спілки архівістів України, доктор історичних наук, професор кафедри архівознавства та спеціальних галузей історичної науки Київського національного університету імені Тараса Шевченка Щербак Микола Григорович; директор департаменту видавничої справи Держкомтелерадіо України Олексій Анатолійович Кононенко; начальник управління інституційного забезпечення політики національної пам’яті Українського інституту національної пам'яті Кулик Ігор Михайлович; директори центральних державних архівів.

Учасники заходу оглянули архівосховища, меморіальні кабінети видатних українських діячів П.І.Майбороди і А.С.Малишка, І.К.Микитенка, М.П.Глущенка, О.П.Довженка, ознайомилися із експозицією художньо-документальної виставки «Книжкові раритети Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України».


15 Листопада

15 листопада 2017 р. провідний науковий співробітник відділу довідкового апарату документів ЦДАМЛМ України Р.О.Загорулько взяв участь у Вісімнадцятих джерелознавчих читаннях, присвячених 100-річчю Української революції. Тема доповіді - "Спогади митців про революційні події 1917-1921 рр., свою участь у них як історичне джерело (з фондів ЦДАМЛМ України)".

Детальніше

14 Листопада

У Центральному державному архіві-музеї літератури і мистецтва України були проведені оглядові екскурсії для груп студентів Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого. Майбутні актори театру і кіно відвідали меморіальні кабінети видатних діячів української культури і мистецтва А. С. Малишка та П. І. Майбороди, І. К. Микитенка, М. П. Глущенка, Ю. І. Яновського, О. П. Довженка; ознайомилися з експозицією художньо-документальної виставки «Книжкові раритети ЦДАМЛМ України».

Детальніше

8 Листопада
Художньо-документальна виставка
до 100-річчя архівної справи в Україні
«150-річчю Національної опери України присвячується… »

8 листопада 2017 р. у приміщенні Національної опери України Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України (далі – ЦДАМЛМ України) презентував нову художньо-документальну виставку «150-річчю Національної опери України присвячується… ». Саме цього дня у 1867 р. у Києві було створено постійно діючу оперну трупу.

Детальніше

В архівній скарбниці ЦДАМЛМ України зберігаються документи фонду Національної опери України, особові фонди видатних українських артистів опери та балету, композиторів, режисерів, художників та ін. На виставці представлено цінні архівні документи із фондів ЦДАМЛМ України, які висвітлюють визначні віхи у становленні української опери та балету: перший український балет «Пан Каньовський» М. І. Вериківського, опери «Тарас Бульба» М. В. Лисенка, «Запорожець за Дунаєм» С. С. Гулака-Артемовського, «Наталка Полтавка» М. В. Лисенка.

У експозиції цінні архівні документи, фотографії макетів декорацій, ескізи костюмів та декорацій, створених українськими художниками А. Г. Петрицьким, Н. П. Алексеєвою (Горбуновою) та І. Г. Курочкою-Армашевським, О. В. Хвостенко-Хвостовим, фотографії артистів у ролях, сцен з балету та оперних постановок.

Виставка знайомить з історією становлення української опери та балету, демонструє цінні документи із фондів ЦДАМЛМ України. Інформаційний потенціал документів та їхня естетична складова зацікавлять широке коло поціновувачів української історії та мистецтва, як складової європейської культурної парадигми. Виставка розміщується у приміщенні Національної опери України.

Адреса Національної опери України: 01030, м. Київ, вул. Володимирська, 50.

Тел.: +3044 234-71-65.

Адреса ЦДАМЛМ України: 01001, м. Київ, вул. Володимирська, 22-А.

територія Національного заповідника «Софія Київська» (центральний вхід).

Тел.: +380 44 2784481; e-mail: vvid_cdamlm@arch.gov.ua
3 Листопада

Шановні друзі та колеги!

Сьогодні у рубриці Описи фондів ЦДАМЛМ України з’явилася нова інформація.

Звертаємо вашу увагу на те,що на нашому сайті у розділі «Описи фондів» додалися оцифровані описи ,
№488-498.
№611-684.
№800-811.


Жовтень
11 Жовтня

11 жовтня 2017 р. директор ЦДАМЛМ України О. В. Чижова, заступник директора Т. М. Малярчук та співробітники відділу використання інформації документів відвідали урочисте відкриття документальної виставки «Загартовані безсмертям», що відбувалось у Київському міському будинку учителя (м. Київ, вул. Володимирська, 57).

Детальніше

Виставка була організована Центральним державним архівом зарубіжної україніки за сприяння Державної архівної служби України, Фундації імені Олега Ольжича та Спілки архівістів України і приурочена до 100-річчя створення армії УНР та Дня захисника України. Представлені на ній унікальні документи висвітлюють історію створення українських військових формувань та їхню участь у боротьбі за незалежність України.


9 Жовтня

9 жовтня 2017 року у меморіальному кабінеті О.П.Довженка у ЦДАМЛМ України пройшли зйомки нового випуску передачі «Територія кіно» (ТО «Канал Культура») відомого кінознавця та сценариста Сергія Васильовича Тримбача за участю племінника О.П.Довженка Тараса Миколайовича Дудка.

Детальніше

6 Жовтня

6 жовтня 2017 року відбулась зустріч директора ЦДАМЛМ України Олени Чижової та начальника відділу формування НАФ Олени Рачковської з істориком, джерелознавцем, доктором історичних наук Сергієм Івановичем Білоконем. Під час зустрічі були передані на постійне зберігання до Архіву-музею такі архівні документи та друковані видання:

Детальніше

- запрошення на нарбутівські читання за участю С.Білоконя;

- фотокопія рукопису Михайла Драгоманова «Новые исследования в южноукраинской истории»;

- ілюстровані журнали літератури «Нива» за 1913, 1916 роки;

- щотижневі видання журналу «Новый Сатирикон» за 1915 – 1917 роки та інші документи.

Комплектування особового фонду Білоконя С.І. продовжується.

Висловлюємо щиру вдячність Сергію Івановичу Білоконю за цінні надходження до документальної скарбниці Архіву-музею!


Вересень
29 Вересня

29 вересня 2017 р. під головуванням Голови Державної архівної служби України Тетяни Баранової та народного депутата України, голови Підкомітету з питань економічного, секторального співробітництва та поглибленої і всеохоплюючої зони вільної торгівлі між Україною та ЄС Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Оксани Білозір у приміщенні Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України відбувся круглий стіл, присвячений збереженню та примноженню документальної пам’яті українського народу.

Детальніше

Присутні: Баранова Тетяна Іванівна – Голова Державної архівної служби України; Білозір Оксана Володимирівна – Народний депутат України; Грабчак Кирило Костянтинович – головний консультант Секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності; Тримбач Сергій Васильович – кінознавець, заступник голови Національної спілки кінематографістів України,член-кореспондент Національної академії мистецтв України,заступник Голови комітету Національної премії України імені Тараса Шевченка; Сулима Микола Матвійович – заступник директора з наукової роботи Інституту літератури імені Тараса Шевченка НАН України, доктор філологічних наук, член-кореспондент НАН України; Чижова Олена Валеріїівна Директор Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України; Бажан Ольга Вікторівна – Директор Центрального державного архіву громадських об'єднань України; Мага Ірина Миколаївна – директор Центрального державного архіву зарубіжної україніки; Каменєва Соф’я Арсеніївна – Директор Державного архіву Київської області, відповідальні працівники Державної архівної служби України. До обговорення були винесені наступні питання: «Історична спадщина в архівах України» (Баранова Т.І.), «Архіви і сьогодення від забезпечення потреб суспільства до формування джерельної бази майбутнього» (Бажан О.В.), «Унікальна колекція архівосховище документів діячів української літератури і мистецтва в Центральному державному архіві-музеї літератури і мистецтва України» (Чижова О.В.). У підсумку зустрічі було прийнято рішення про створення організаційного комітету для формування дорадчого органу при Державній архівній службі України.

Учасники заходу оглянули архівосховища, меморіальні кабінети, ознайомилися з маловідомими широкому загалу документами та матеріалами архіву. Це, особові документи та творча спадщина поетів, письменників, літературознавців: Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки, Ольги Кобилянської, Миколи Зерова, Павла Тичини, Василя Симоненка, Юрія Яновського,Євгена Сверсюка, Василя Стуса, Бориса Антоненка-Давидовича; художників Августи Кохановської, Казиміра Малевича, Василя Кричевського, Василя Єрмілова, Олександра Богомазова, Тетяни Яблонської, Миколи Глущенка, Алли Горської; архітекторів Вікентія та Олександра Береті, Павла Альошина; композиторів Михайла Березовського та Кирила Стеценка; акторів та режисерів Миколи Садовського, Марка Кропивницького, Бориса Гмирі, Наталії Ужвій. У рамках круглого столу відбулася презентація нової художньо-документальної виставки «Книжкові раритети Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України». На виставці представлені раритетні видання з бібліотечних колекцій П. Ф. Альошина, Ю. О. Меженка, М. М. Новицького, М. А. Плевако, Ю. І. Яновського, цінні зразки книжкової графіки (колекція № 544) – обкладинки видань, оформлені художниками М. Бутовичем, С. Гординським, В. Єрміловим, П. Ковжуном, М.Котляревською, Е. Козаком В.Кричевським, Л. Лозовським, І. Падалкою, П.Холодним, Я. Фартухом та ін. Перлиною експозиції є книга з колекції архітектора Павла Альошина «Киевский Владимирский собор», яка є бібліографічною рідкістю.


29 Вересня

Шановні друзі та колеги!

Сьогодні у рубриці Описи фондів ЦДАМЛМ України з’явилася нова інформація.

Звертаємо вашу увагу на те,що на нашому сайті у розділі «Описи фондів» додалися оцифровані описи ,
№488-491.
№590-600.
№601-610.
№700-730.


27 Вересня

27 вересня 2017 р. голова Комітету з питань культури і духовності Верховної Ради України Микола Княжицький відвідав Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України та оглянув архівосховища, бібліотеку, ознайомився із експозицією меморіальних кабінетів.

rada.gov.ua


26 Вересня

Завідувач сектору зберігання друкованих видань відділу забезпечення збереженості документів Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України Олена Алєксєєнко узяла участь у науковій конференції «Бібліотекарки України: Марія Грідіна» та представила документи із фондів ЦДАМЛМ України. Захід відбувся 26 вересня 2017 року в приміщенні Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного та об’єднав бібліотекарів, істориків, архівістів, архітекторів, музеєзнавців. У рамках конференції відбулася виставка «Київський період життя Марії Грідіної», на якій були представлені документи із архівних зібрань ДНАББ ім.В.Г.Заболотного, Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України та Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України.

Детальніше

26 Вересня

Доброю традицією стало проведення музичних заходів у виставковій залі архівно-музейного комплексу “Літературно-мистецькі Плюти» ЦДАМЛМ України . На цей раз, сонячний суботній день 23 вересня прикрасили звуки роялю під час зустрічі, присвяченій пам’яті і творчості композитора Сергія Васильовича Рахманінова. Ця зустріч стала результатом чергової творчої співпраці працівників комплексу зі слухачами Інституту III віку з м. Українка.

Детальніше

В концерті приймали участь студент Національної музичної академії ім. П.І.Чайковського Роман Перевертун, а також Людмила Реп`єва, Ірина Бутакова, Сергій, Владислава і Лариса Удод, тріо “Елеганс” (ДШМ м.Україка), одеситка Неля Зайцева.

Наступна творча зустріч запланована на листопад.


25 Вересня

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці» від 01.08.1992 р. за №442 та з метою реалізації прав працівників архіву на здорові та безпечні умови праці, встановлення факторів виробничого середовища, важкості й напруженості трудового процесу на робочому місці у ЦДАМЛМ України провели атестацію двох робочих місць на посади:

 • Палітурник документів;
 • Реставратор архівних та бібліотечних матеріалів.

 • 22 Вересня

  Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України прийняв на постійне зберігання документи фонду №581

  Підприємства «Центральний Будинок художника» Національної спілки художників України за 1985-2000 рр. у кількості 31 справа та документи фонду № 1189 Колективного підприємства «Редакція всеукраїнського дитячого журналу «Барвінок» за 1991-1995 рр. у кількості 35 справ, що висвітлюють основні напрямки діяльності цих організацій.


  22 вересня

  Шановні друзі та колеги!

  Сьогодні у рубриці Описи фондів ЦДАМЛМ України з’явилася нова інформація.

  Звертаємо вашу увагу на те,що на нашому сайті у розділі «Описи фондів» додалися оцифровані описи №480-487.,,№582-590.


  21 Вересня

  21 вересня 2017 року у Музеї книги та друкарства України відбулася презентація виставки «Діла добрих оновляться… », присвяченої 125-річчю від дня народження М. М. Новицького. У експозиції виставки, яка налічує понад 100 експонатів, представлені також архівні документи із фондів Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України. В заході взяли участь заступник директора інституту літератури імені Тараса Шевченка НАН України Сергій Анастасійович Гальченко, директор ЦДАМЛМ України Олена Валеріївна Чижова, заступник директора – головний зберігач фондів Малярчук Тамара Миколаївна, директор Центрального державного архіву громадських об’єднань Ольга Вікторівна Бажан, представники наукових, музейних та архівних установ.

  Детальніше

  21 Вересня

  Директор Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України Олена Чижова взяла участь у круглому столі «Архівна справа в Україні: підсумки та перспектива майбутнього» та виступила із доповіддю «Архівний діалог. Чи стало питання розміщення ЦДАМЛМ України «АРХІВажливою СПРАВОЮ»?, у якій окреслила гостру проблему, що склалася довкола приміщення Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України. Захід було організовано Українським науково-дослідним інститутом архівної справи та документознавства спільно із Спілкою архівістів України, за підтримки Державної архівної служби України та центральних державних архівних установ України і приурочено 100-річчю від дня створення першого державного органу управління системи архівних установ України.

  Детальніше

  18 Вересня

  Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України прийняв на постійне зберігання документи фонду № 1009 Державного підприємства «Українська студія хронікально-документальних фільмів» за 1997 – 2002 рр. у кількості 50 справ, які висвітлюють основні напрямки діяльності студії.


  12 Вересня

  12 вересня 2017 року відбулось чергове засідання колегії ЦДАМЛМ України

  Були розглянуті наступні питання:

 • Про стан виконання структурними підрозділами ЦДАМЛМ України планових завдань за І півріччя 2017 року.
 • Про стан дотримання законодавства України у сфері кадрової політики.
 • Про дотримання Закону України «Про звернення громадян»
 • Про хід виконання Плану усунення недоліків, виявлених під час комплексної позапланової перевірки ЦДАМЛМ України
 • Про роботу зі ЗМІ.

 • 11 Вересня

  Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України взяв участь у новому видавничому проекті. Вийшла друком нова книга спогадів Тетяни Кардиналовської «Невідступне минуле» з продовженням, написаним доньками Тетяни Асею і Мірталою «Від темряви до світла», у якій було використано документи з архівного зібрання ЦДАМЛМ України. Зокрема, представлено фотографії з фондів архіву-музею, які друкуються вперше. Книга стане в нагоді усім, хто цікавиться історією нашої країни.

  Детальніше


  8 Вересня

  Шановні друзі та колеги!

  Сьогодні у рубриці Описи фондів ЦДАМЛМ України з’явилася нова інформація.

  Звертаємо вашу увагу на те,що на нашому сайті у розділі «Описи фондів» додалися оцифровані описи ,№464 - 581.


  Новини

  Серпень
  28 серпня

  Бібліотечна колекція Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України поповнилась новою книгою української поетеси Віри Вовк, яку авторка надіслала до Архіву-музею. Щиро дякуємо за нове надходження та бажаємо творчої наснаги!


  18 серпня

  Шановні друзі та колеги!

  Сьогодні у рубриці Описи фондів ЦДАМЛМ України з’явилася нова інформація.

  Звертаємо вашу увагу на те,що на нашому сайті у розділі «Описи фондів» додалися оцифровані описи №464 опис 1 том9. ,№569-572.


  11 серпня

  Шановні друзі та колеги!

  Сьогодні у рубриці Описи фондів ЦДАМЛМ України з’явилася нова інформація.

  Звертаємо вашу увагу на те,що на нашому сайті у розділі «Описи фондів» додалися оцифровані описи №316-399.,№464,467. ,№557-567.


  4 серпня

  Шановні друзі та колеги!

  Сьогодні у рубриці Описи фондів ЦДАМЛМ України з’явилася нова інформація.

  Звертаємо вашу увагу на те,що на нашому сайті у розділі «Описи фондів» додалися оцифровані описи №505-509, 514.


  Липень
  28 Липня

  28 липня 2017 року відбулася зустріч директора ЦДАМЛМ України Олени Чижової та начальника відділу формування НАФ Олени Рачковської з керівником фонду Бориса Гмирі Ганною Василівною Принц. У ході зустрічі обговорювались питання плідної співпраці. Висловлюємо щиру вдячність за передані Архіву-музею цінні видання та ювілейну монету, випущену до 100-річчя від дня народження видатного українського співака Б. Гмирі!


  14 Липня

  Шановні друзі та колеги!

  Сьогодні у рубриці Описи фондів ЦДАМЛМ України з’явилася нова інформація.

  Звертаємо вашу увагу на те,що на нашому сайті у розділі «Описи фондів» додалися оцифровані описи №439-№464.


  6 Липня

  6 липня 2017 року об 11 годині у рамках відзначення 100-річчя архівної служби в Україні та 100-ї річниці з дня заснування Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури відбулося урочисте відкриття художньо-документальної родинної виставки до 100-річчя заслуженого художника України Володимира Ілліча Масика (1917-1996) та 70-річчя художника Олександра Володимировича Масика – «Стежина від батька до сина».

  Детальніше

  В урочистому відкритті виставки узяли участь: директор ЦДАМЛМ України Олена Чижова, заступник голови ГО «Сумське земляцтво у м. Києві» Юрій Миколайович Вітренко, виконавчий директор ГО «Сумське земляцтво у м. Києві» Ірина Володимирівна Родченко, заслужений художник України, професор НАОМА Генрі Миколайович Ягодкін, куратор проекту заслужений працівник культури України Валентина Олексіївна Єфремова, члени Національної спілки художників України, представники центральних державних архівів, спілок та творчої інтелігенції.

  Виставка триватиме до 23 липня 2017 року. Вхід вільний.

  Екскурсійне обслуговування здійснюється з 11.00 до 16.00 (крім суботи та неділі).

  Для отримання детальнішої інформації, будь ласка, звертайтеся за :

  тел.: +380 44 2784481

  e-mail: vvid_cdamlm@arch.gov.ua

  Фоторепортаж


  4 Липня

  Увага! Увага! Увага!

  Шановні пані та панове, колеги, друзі!

  5 липня о 14.00 в Укрінформі відбудеться “круглий стіл” на тему: “Проблеми розміщення та збереження цілісності архівно -музейних фондів Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України” (Зала 2), оорганізаторами якого є: Державна архівна служба України; Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України.

  Укрінформ


  4 Липня

  29 червня 2017 року відбулося розширене засідання Колегії ЦДАМЛМ України, на якому було розглянуто питання «Про схвалення Плану розвитку архівно-музейного комплексу «Літературно-мистецькі Плюти». На засіданні були присутні представники громадськості, журналісти, керівники туристичних компаній, екскурсоводи, колеги із інших музеїв, зокрема, Музею однієї вулиці, Музею А.Б.Солов’яненка, Київського обласного археологічного музею с. Трипілля.

  Детальніше

  Начальник відділу архівно-музейного комплексу «Літературно-мистецькі Плюти» С. Б. Руденко виступив із розлогою розповіддю про історичне минуле комплексу та сучасні актуальні проблеми.

  Основні перспективи розвитку відділу окреслила директор ЦДАМЛМ України О.В. Чижова.

  У обговоренні узяли участь: директор Українського науково-дослідного інституту архівної справи та документознавства (УНДІАСД) Олександр Гаранін, ландшафтний архітектор, Президент Київського ландшафтного клубу, член Національної спілки архітекторів України Оксана Джунь, завідувач археолого-екскурсійного відділу Київського обласного археологічного музею с. Трипілля Наталія Федорченко, журналіст, ведуча українського радіо «Культура» Лариса Татаринова, директор Музею однієї вулиці Дмитро Шльонський, президент Міжнародного фонду «Оберіг» і керівник туристичної фірми «Visa’s travel» Галина Закипна, екскурсовод, представник Ліги екскурсоводів м.Києва Наталія Моренкова, представник Музею А.Соловяненка Євгеній Олійник, представник Міжнародного благодійного центру «Творчість» Олексій Радченко, диригент Київського камерного оркестру «Українська спадщина» Олег Андреєв, представники туристичної компанії «Країна Ю Ей».


  Червень
  30 Червня

  Шановні друзі та колеги!

  Сьогодні у рубриці Описи фондів ЦДАМЛМ України з’явилася нова інформація.

  Звертаємо вашу увагу на те,що на нашому сайті у розділі «Описи фондів» додалися оцифровані описи №504.


  27 Червня

  ЦДАМЛМ України висловлює щиру вдячність керівнику Видавничого Дому «Чудермайстер», доктору філософських наук, професору Віталію Петровичу Заблоцькому за подаровану Архіву-музею першу книгу із серії видань «Георгій Малаков відомий і невідомий».


  27 Червня

  Головний спеціаліст відділу довідкового апарату документів ЦДАМЛМ України А. М. Марченко взяла участь у Тринадцятих Біографічних читаннях «Українська революція (1917-1921 роки): історико-біографічний вимір», які відбулися у приміщенні Національної бібліотеки України ім. В.І.Вернадського, та виступила із доповіддю «Микола Садовський та його театр у період революційних подій 1917-1919 років у Києві». Доповідач представила життєпис українського актора, режисера і організатора Першого українського стаціонарного театру в Києві Миколи Садовського у період Української революції 1917 – 1921 рр., спробувала розкрити маловідомі сторінки його життєвого шляху, відслідкувати взаємовпливи, які існували у наукових, мистецьких та політичних осередках, відновити послідовність і взаємопов’язаність певних мистецьких та громадських подій того періоду, основуючись на джерелах із фондів ЦДАМЛМ України.


  16 червня

  Шановні друзі та колеги!

  Сьогодні у рубриці Описи фондів ЦДАМЛМ України з’явилася нова інформація.

  Звертаємо вашу увагу на те,що на нашому сайті у розділі «Описи фондів» додалися оцифровані описи №400-№435.


  12 червня

  Увага!

  В ЦДАМЛМ України опрацьовані документи фондів віолончеліста і музичного педагога Вільконського С.В., письменника Бердника О.П., письменниці Мирослави Сопілки.

  Запрошуємо користувачів документної інформації ознайомитися з описами у читальній залі ЦДАМЛМ України.


  10 червня

  10 червня 2017 року співробітники ЦДАМЛМ України, члени профсоюзної організації Архіву-музею, у рамках туристичної поїздки відвідали м. Козелець, де оглянули собор Різдва Богородиці, та м. Батурин, де ознайомилися із музеями Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця». Відбулися екскурсії у Цитадель Батуринської фортеці, Музей археології Батурина, Будинок-музей Генерального судді В. Кочубея, Палац Кирила Розумовського.

  Детальніше

  Висловлюємо щиру вдячність працівникам Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця» та особисто заступнику генерального директора з наукової роботи Любові Григорівні Кіяшко за проявлену увагу та змістовні екскурсії!

  Дякуємо Профспілковій організації ЦДАМЛМ України та Профспілці працівників державних установ міста Києва за організацію чудового дозвілля!


  9 червня

  Відбулася зустріч директора ЦДАМЛМ України Олени Чижової та начальника відділу формування НАФ Олени Рачковської із Валентиною Данилівною Гончар, удовою видатного українського письменника Олеся Гончара, під час якої їй було презентоване видання «Документальна скарбниця Шевченківських лауреатів».

  ЦДАМЛМ України висловлює щиру вдячність Валентині Данилівні за подаровану Архіву-музею книгу спогадів про О. Гончара!


  9 червня

  Шановні друзі та колеги!

  Сьогодні у рубриці Описи фондів ЦДАМЛМ України з’явилася нова інформація.

  Звертаємо вашу увагу на те,що на нашому сайті у розділі «Описи фондів» додалися оцифровані описи №250-№280 ,№323-№379,№501-№503


  7 Червня

  7 червня 2017 року відбулось чергове засідання Науково – методичної ради ЦДАМЛМ України. Було розглянуто:

 • Концепцію взаємодії Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України із засобами масової інформації,
 • «Огляд нових надходжень документів до ЦДАМЛМ України у 2016 році».

 • 8 червня

  Відома українська поетеса, фондоутворювач Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України Віра Вовк передала до Архіву-музею нове видання своїх поетичних творів. Висловлюємо щиру вдячність за цінний внесок до скарбниці бібліотечних фондів ЦДАМЛМ України!

  Детальніше

  1 червня

  1 червня 2017 року у Центральному державному архіві-музеї літератури і мистецтва України відбувся Всеукраїнський фестиваль-конкурс дитячих ансамблів та оркестрів струнно-смичкових інструментів «Зіграємо разом: Україна», який було приурочено до Міжнародного Дня захисту дітей.

  Детальніше

  У заході узяли участь 28 колективів, серед них ансамблі малих форм (дуети, тріо, квартети), ансамблі скрипалів, камерні оркестри музичних шкіл, шкіл мистецтв та спеціалізованих музичних навчальних закладів із усіх куточків України.

  У рамках фестивалю-конкурсу відбулося відкриття нової документальної виставки «Мистецтво дароване народу… » (До Дня Києва та Дня Європи) із фондів видатних українських композиторів ЦДАМЛМ України. Відвідувачі виставки – юні учасники фестивалю та їхні наставники отримали змогу ознайомитись із цінними архівними документами Національного архівного фонду України, світлинами та друкованими виданнями із бібліотечної колекції ЦДАМЛМ України, що висвітлюють життєвий та творчий шлях М. В. Лисенка, С. П. Дрімцова, К. Г. Стеценка, Л. М. Ревуцького, Б. М. Лятошинського, Ю. С. Мейтуса. Були проведені оглядові екскурсії Архівом-музеєм, під час яких учасники фестивалю отримали змогу ознайомитись з експозиціями меморіальних кабінетів діячів української культури – А. С. Малишка, П. І. Майбороди, М. П. Глущенка, О. П. Довженка.

  По завершенню заходу, переможці отримали нагороди та відзнаки, відбулося спільне виконання усіма учасниками фестивалю-конкурсу музичного твору «Ода до радості» Л. Бетховена на Софійській площі.

  Колектив ЦДАМЛМ України висловлює вдячність Президентові Громадської організації викладачів-струнників «ESTA-Україна» Наталії Коптєнковій та усім організатором фестивалю-конкурсу за можливість долучитись до цікавого культурного та суспільно значущого проекту!

  Вітаємо юних талантів та їхніх викладачів, зичить їм творчого натхнення і наснаги!
  Травень
  30 травня

  30 травня 2017 року відбулось чергове засідання Науково – методичної ради ЦДАМЛМ України. Було розглянуто концепцію та тематико-експозиційний план художньо-документальної виставки із фондів видатних українських композиторів ЦДАМЛМ України «Мистецтво дароване народу… (до Дня Києва та Дня Європи)».


  23 травня

  Директор ЦДАМЛМ України Олена Чижова, заступник директора – головний зберігач фондів Тамара Малярчук, начальник відділу формування Національного архівного фонду України Олена Рачковська та начальник відділу довідкового апарату документів Оксана Ловчинська відвідали семінар-практикум «Основи експертизи цінності стародруків, рукописів, документів», який відбувся 23 травня 2017 року у Національному науково-дослідному реставраційному центрі України.


  19 травня

  19 травня 2017 р. у відділі «Літературно-мистецькі Плюти» Центрального державного архіву літератури і мистецтва України пройшов щорічний літературно-мистецький захід «Весна в Плютах», який став улюбленим травневим святом для українських архівістів та усіх, хто має відношення до справи збереження і примноження нашого спільного надбання – Національного архівного фонду України. Цьогорічне свято було приурочене до 100-річчя архівної справи в Україні та Міжнародного дня музеїв.

  Детальніше

  Гості свята мали можливість пройтися з екскурсією архівно-музейним комплексом «Літературно-мистецькі Плюти», ознайомитись із виставкою творів декоративно-прикладного мистецтва народних майстрів Обухівщини, відчути магію глини та виготовити сувенір на згадку власноруч. Усі бажаючі мали можливість долучитися до створення спільного живописного полотна.

  Окрасою свята стала концертна програма, яку подарували давні фондоутворювачі Архіву-музею – артисти Київського національного академічного театру оперети України.

  У заході взяли участь представники Міністерства юстиції України, голова Державної архівної служби України Т.І. Баранова, відповідальні працівники Державної архівної служби України, директор ЦДАМЛМ України О.В.Чижова, представники мерії м. Українки, співробітники державних архівних установ України, члени художнього колективу Київського національного академічного театру оперети України, народні майстри, представники творчих спілок тощо.

  Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України висловлює щиру вдячність усім, хто долучився до спільного свята!

  Щиро бажаємо натхнення і наснаги колегам, усім учасникам заходу та закликаємо цьогорічні знакові події присвятити 100-річному ювілею архівної справи в Україні!


  18 травня

  Співробітники ЦДАМЛМ України побували на відкритті VII Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». На заході, що органічно поєднує літературу й мистецтво, понад 150 видавництв представляють найкращі зразки своєї продукції. Приємно, що на заході репрезентовано ряд знакових видань, в яких використані документи із архівної скарбниці Архіву-музею.

  Детальніше

  Директор ЦДАМЛМ України Олена Чижова та співробітники Архіву-музею на відкритті VII Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». 17 травня 2017 року.  Українська письменниця Ірен Роздобудько та директор ЦДАМЛМ України Олена Чижова на відкритті VII Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». 17 травня 2017 року.

  Український поет і видавець, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка Іван Малкович на відкритті VII Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». 17 травня 2017 року.

  Дискусія «Український авангард у глобальному контексті» у рамках VII Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». 17 травня 2017 року.  Стенд «Музейний простір» на VII Міжнародному фестивалі «Книжковий Арсенал». 17 травня 2017 року.


  17 травня

  Центральним державним архівом-музеєм літератури і мистецтва України та Київським національним університетом театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого укладено договір про проходження студентської практики на базі Архіву-музею. Студенти університету отримають змогу не лише ознайомитись із роботою установи, складом та змістом її документів, а й отримають цінні знання та навички практичної діяльності.


  17 травня

  ЦДАМЛМ України отримав запрошення прийняти участь у проекті «Стежина від батька до сина», присвяченим знаковим датам відомих українських митців – 100-річному ювілею Володимира Масика та 70-річчю Олександра Масика. Захід відбудеться у липні 2017 року в приміщенні Архіву-музею. Організаторами є громадська організація «Сумське земляцтво у м. Києві», Національна спілка художників України, Національна академія образотворчого мистецтва та архітектури України (у рамках 100-річчя від дня заснування) та ЦДАМЛМ України. В Архіві-музеї зберігається особовий архівний фонд художника Володимира Масика (ф. № 1378), який налічує 54 од. зб. і містить творчі матеріали художника: малюнки, начерки, ескізи. Етапи підготовки заходу обговорювались під час зустрічі директора ЦДАМЛМ України Олени Чижової з керівником Дирекції художніх виставок України Ольгою Говдею та представником «Сумського земляцтва» Валентиною Єфремовою.


  16 травня

  Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України щиро запрошує відвідати літературно-мистецьке свято «Весна в Плютах», з нагоди 100-річчя архівної справи в Україні та Міжнародного дня музеїв. Захід відбудеться 19 травня 2017 року о 13-00 на території архівно-музейного комплексу Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України «Літературно-мистецькі Плюти» за адресою: с. Плюти, вул. А. Малишка, 42 (Обухівський район Київської області).

  прес-релiз


  12 травня

  До 100-річчя Української національної революції 1917-1921 років видавничий дім «Ін Юре» випустив обмеженим тиражем унікальне видання - фотолітопис «За Україну, за її долю, за честь і волю, за народ», у якому зібрано та вперше опубліковано максимальний комплекс фотоматеріалів часів Української революції 1917 – 1921 років, зокрема, серед них низка світлин із фондів Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України. Видання є цінним джерелом для вивчення подій минулого, воно стане у нагоді не лише науковцям, а й усім поціновувачам української історії та культури.


  11 травня

  На виконання Закону України «Про охорону праці» та до Дня охорони праці у Центральному державному архіві-музеї літератури і мистецтва України було проведено щорічний конкурс на краще робоче місце. У результаті проведеного конкурсу, переможцем стала реставратор архівних та бібліотечних матеріалів сектору реставрації архівних документів і друкованих видань відділу забезпечення збереженості документів Григор’єва Ганна Павлівна.


  5 травня

  5 травня 2017 року в ЦДАМЛМ України відбулась зустріч директора Чижової О.В. з доктором мистецтвознавства, професором, завідувачем кафедри теорії і історії мистецтва Харківської державної академії дизайну і мистецтв Соколюк Людмилою Данилівною.

  Детальніше

  Соколюк Л.Д. започаткувала свій фонд, передаючи до ЦДАМЛМ України важливі для історії української художньої культури документи, що зберігаються у її власному архіві і стосуються історії художньої освіти в Харкові та бойчукізму. На сьогодні передано її наукову монографію «Михайло Бойчук та його школа» (Харків, 2014) та підшивку документів, що включають листування харківського історика Дмитра Багалія, живописця Митрофана Федорова, одного із засновників Харківського художнього училища зі своїм учнем Георгієм Меліховим та іншими відомими потім українськими мистцями. Комплектування продовжується.

  Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України висловлює щиру подяку Соколюк Людмилі Данилівні за безцінний вклад до нашої архівної скарбниці!


  Квітень
  27 квітня

  Заступник директора - головний зберігач фондів Малярчук Т.М. та начальник відділу формування НАФ Рачковська О.З приняли участь у "Ярмарці вакансій 2017 року" в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова, де презентували студентам архів.


  26 квітня

  Пропонуємо ознайомитись із новою документальною онлайн-виставкою до 90-річчя від дня народження історика, архівіста, некрополіста, першого директора ЦДАМЛМ України Людмили Андріївни Проценко (1927-2000).


  19 квітня

  Шановні друзі та колеги!

  Сьогодні у рубриці Описи фондів ЦДАМЛМ України з’явилася нова інформація.

  Звертаємо вашу увагу на те,що на нашому сайті у розділі «Описи фондів» додалися оцифровані описи №245-№248,№319-№358


  18 квітня

  За дорученням Ніни Миколаївни Кононенко, вдови відомого українського кримського поета, одного із засновників видання «Кримська світлиця» та Всеукраїнського дитячого літературного конкурсу «Ми – діти твої, Україно!» Данила Кононенка, до Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України були передані збірки його поетичних творів. Наразі фінал літературного конкурсу, який був започаткований у Криму і зараз носить ім’я Данила Кононенка, проходив у Києві.

  Детальніше

  Крім того, кореспондент видання та член оргкомітету конкурсу Валентин Бут подарував Архіву-музею власну книгу, присвячену дослідженню життєвого шляху свого пращура – козацького гетьмана Павла Бута (Павлюка).

  ЦДАМЛМ України висловлює щиру вдячність головному редактору видання «Кримська світлиця», члену НСПУ, заслуженому журналісту України та голові оргкомітету конкурсу Віктору Качулі, кореспондентам видання та членам оргкомітету конкурсу Валентину Буту, Олександру Польченку за внесок до фонду друкованих видань ЦДАМЛМ України.


  14 квітня

  10 квітня 2017 року під патронатом Міністра юстиції України Павла Петренка в Національному музеї історії України Державна архівна служба України презентувала архівно-музейний проект “Декомунізація: архівні хроніки”. На виставці представлені документи та музейні предмети із фондів Центрального державного архіву громадських об’єднань України, Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України, Державного архіву міста Києва та Державної наукової архівної бібліотеки, Національного музею історії України. Музейні предмети із фондів Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України дозволили перенестися в радянське минуле доби сталінізму і відчути атмосферу примусово покинутих домівок після арешту їхніх господарів.

  Детальніше

  У відкритті виставки прийняли участь Голова Державної архівної служби Тетяна Баранова, голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, директор Національного музею історії України Тетяна Сосновська, директор Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України Олена Чижова,.директор Центрального державного архіву громадських об’єднань України Ольга Бажан, представники архівних установ, науковці.

  Фоторепортаж

  10 квітня

  До уваги відвідувачів нашого сайту!

  По технічним причинам 10.04.2017 читальний зал працюватиме до 15:00.

  11.04.2017 читальний зал працюватиме з 14:00. Просимо вибачення за тимчасові незручності.

  Адміністрація


  6 квітня

  6 квітня 2017 року старший науковий співробітник відділу технологічного забезпечення архівної справи УНДІАСД В. О. Кітам здійснив планове мікробіологічне та ентомологічне обстеження архівосховищ та сховищ друкованих видань, а також окремих архівних документів Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України. Під час обстеження встановлено задовільний стан у забезпеченні збереженості архівних документів ЦДАМЛМ України.


  6 квітня

  ЦДАМЛМ України робить ще один крок до покращення обслуговування користувачів документами Національного архівного фонду України.

  В приміщенні архіву-музею запроваджена система безготівкової оплати за архівні послуги через банківські картки за допомогою платіжного терміналу.


  3 квітня

  До уваги шанувальників українського мистецтва!

  Враховуючи велику зацікавленість громадськості, ЦДАМЛМ України подовжує тривалість художньо-документальної виставки «Інша Тетяна Яблонська… (за документами Національного архівного фонду України та архіву родини Тетяни Яблонської)» до 14 квітня 2017 року.

  Запрошуємо всіх бажаючих до огляду експозиції!

  Детальніше

  Вхід вільний.

  Для замовлення екскурсії:

  тел. +380 44 2784481

  e-mail: vvid_cdamlm@arch.gov.ua

  Режим роботи:

  пн.-чт.: 10:00-17:00.

  пт.: 10:00-16.00


  Березень
  31 березня

  31 березня 2017 року відбулось чергове засідання Науково – методичної ради ЦДАМЛМ України. Під час засідання НМР було розглянуто Перспективний план перевіряння наявності друкованих видань на 2017-2036 роки, дещо про методичну роботу в Центральному державному архіві – музеї літератури і мистецтва України та Огляд «Матеріали особового фонду ЦДАМЛМ України мистецтвознавця П.Ф.Оболенцева, як джерело вивчення історії українських художніх студій початку ХХ століття».


  29 березня

  У читальному залі ЦДАМЛМ України відбулася відкрита лекція доктора історичних наук, професора кафедри архівознавства та спеціальних галузей історичної науки Київського національного університету імені Тараса Шевченка Марини Геннадіївни Палієнко на тему «Архіви у соціокультурному просторі Європи: виклики сьогодення».


  24 березня

  ОГОЛОШЕННЯ!

  29 березня 2017 року по технічним причинам читальний зал ЦДАМЛМ України не буде працювати з 13.30 до 16.00.

  Адміністрація


  23 березня

  Наприкінці лютого була завершена науково-технічна обробка документів фонду № 374 заслуженого артиста УРСР, професора Київської консерваторії, віолончеліста Вільконського Станіслава-Стефана Владиславовича. Один із найяскравіших представників віолончельного виконавства Стефан Вільконський залишив помітний слід в історії українського музичного мистецтва, посприявши розвитку культури і музичної освіти.

  Детальніше

  Фонд складається з 31 одиниці зберігання за 1857 – 1963 рр.

  До його складу увійшли:

  - творчі документи Стефана Владиславовича, представлені записками по класу віолончелі;

  - епістолярна спадщина музичного педагога;

  - біографічні матеріали, що включають в себе документи про освіту, присвоєння почесних звань, викладацьку діяльність, запрошення на урочисті події та ін.;

  - зображувальні документи, репрезентовані індивідуальними фотографіями Вільконського С. В., світлинами віолончеліста з його учнями, викладачами Київської консерваторії, директорами музичних училищ та ін.


  22 березня

  Шановні друзі та колеги!

  Сьогодні у рубриці Описи фондів ЦДАМЛМ України з’явилася нова інформація.

  Звертаємо вашу увагу на те,що на нашому сайті у розділі «Описи фондів» додалися оцифровані описи №201-№298,№301-№318


  16 березня

  Нагадуємо!

  У ЦДАМЛМ України триває виставка до 100-річчя від дня народження Т.Н.Яблонської

  Встигніть відвідати нову художньо-документальну виставку «Інша Тетяна Яблонська.. (за документами Національного архівного фонду України та архіву родини Тетяни Яблонської)». Виставка триватиме до 1 квітня 2017 року.

  Детальніше

  Вхід вільний.

  Екскурсійне обслуговування здійснюється для груп відвідувачів

  двічі на день об 11.00 та 14.00 (крім суботи та неділі).

  Для замовлення екскурсії:

  тел. +380 44 2784481

  e-mail: vvid_cdamlm@arch.gov.ua

  Адреса ЦДАМЛМ України:

  вул. Володимирська, 22-А,

  територія Національного заповідника «Софія Київська» (центральний вхід).

  Режим роботи:

  пн.-чт.: 09:00-18:00

  пт.: 09:00-16.45


  14 березня

  У Центральному державному архіві-музеї літератури і мистецтва України відбулася зустріч із викладачами Малої академії наук України. Гості відвідали меморіальні кабінети А.С.Малишка, композитора П.І.Майбороди, кінорежисера, письменника О.П.Довженка та ознайомились із експозицією нової художньо-документальної виставки «Інша Тетяна Яблонська… (за документами Національного архівного фонду України та родини Тетяни Яблонської)».


  9 березня

  У приміщенні ЦДАМЛМ України пройшли зйомки окремих епізодів нового телевізійного фільму молодого українського режисера Ігоря Висневського. Колектив Архіву-музею радий сприяти розвиткові сучасного українського кінематографа і бажає успіхів та творчого натхнення молодим митцям!


  9 березня

  Вітаємо лауреатів Національної премії ім. Тараса Шевченка 2017 року!

  9 березня 2017 року Президент України Петро Порошенко вручив Національну премію ім. Тараса Шевченка видатним діячам української культури і мистецтва. Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України, одна із найбільших скарбниць, яка зберігає особові фонди видатних вітчизняних митців та фонд Комітету із Національних премій України ім. Тараса Шевченка, щиро вітає цьогорічних лауреатів найвищої відзнаки за винятковий внесок у розвиток культури і мистецтва України!

  Документальна скарбниця Шевченківських лауреатів

  8 березня

  Дорогі жінки, колеги! Зі святом 8 Березня!


  6 березня

  6 березня 2017 року до Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України завітала відома українська акторка театру і кіно, народна артистка України, лауреат Державної премії України імені Т.Г.Шевченка, член Національної Спілки кінематографістів України Лариса Валентинівна Кадочникова та ознайомилася з експозицією нової художньо-документальної виставки «Інша Тетяна Яблонська… (за документами Національного архівного фонду України та архіву родини Тетяни Яблонської)».


  1 березня

  1 березня 2017 року о 17.00 у Центральному державному архіві-музеї літератури і мистецтва України відбулося урочисте відкриття художньо-документальної виставки «Інша Тетяна Яблонська… (за документами Національного архівного фонду України та архіву родини Т.Н.Яблонської)», присвяченої 100-річчю від дня народження видатної української художниці.

  Фото з виставки

  Детальніше

  Вперше у стінах ЦДАМЛМ України була представлена колекція графічних робіт художниці; начерки, світлини, екслібриси Н.Денисової, М.Котляревської, В.Лопати, виконані для Тетяни Нилівни та інші документи із особових фондів як Т. Яблонської, так й видатних діячів українського мистецтва: художників та мистецтвознавців В.Литвиненка, Б.Піаніди, С.Шишка, В.Голованова, М.Котляревської, Ю.Івакіна, Л.Владича, І.Карклині та ін.

  Окрасою виставки стали документи з родинного архіву Т. Н. Яблонської, надані для експонування її дочкою, відомою українською художницею Гаяне Атаян. Низка начерків, виконаних Тетяною Нилівною у 1960-1970-х рр. новими для того часу – фломастерами, окремо були представлені начерки, виконані олівцем та кульковою ручкою, окуляри мисткині, робоче приладдя Тетяни Нилівни – палітра та пензлі.

  Під час відкриття виставки відбулася знакова подія – презентація пам’ятної монети, випущеної Національним банком України до 100-річчя від дня народження Т.Н.Яблонської, яку представила заступник начальника відділу нумізматичної продукції та маркетингу Департаменту грошового обігу Національного банку України Вікторія Сузанська.

  Завершився захід показом хроніки до 100-річчя від дня народження Т.Яблонської, яка складалась з фрагментів кінофільмів різних років, наданих Центральним державним кінфофотофоноархвом України ім. Г.С. Пшеничного.

  В урочистому відкритті виставки взяла участь директор ЦДАМЛМ України Олена Чижова, донька Т. Яблонської, відома українська художниця Гаяне Атаян, заступник начальника відділу нумізматичної продукції та маркетингу Департаменту грошового обігу Національного банку України Вікторія Сузанська; проректор з наукової роботи НАОМА, художник-живописець, кандидат мистецтвознавства, доцент, член Національної спілки художників України Остап Ковальчук; член-кореспондент Академії мистецтв України, Народний художник України, заслужений діяч мистецтв України, професор Віра Баринова-Кулеба; дослідники творчості мисткині, представники центральних державних архівів, спілок та творчої інтелігенції.

  Виставка триватиме з 1 березня по 1 квітня

  Екскурсійне обслуговування здійснюється для груп відвідувачів

  двічі на день об 11.00 та 14.00

  (крім суботи та неділі)

  Для замовлення екскурсії:

  тел. +380 44 2784481

  e-mail: vvid_cdamlm@arch.gov.ua

  Вхід вільний

  Адреса ЦДАМЛМ України: вул. Володимирська, 22-А, територія Національного заповідника «Софія Київська» (центральний вхід).

  Режим роботи:

  пн.-чт.: 09:00-18:00

  пт.: 09:00-16.45


  Лютий
  28 лютого

  28 лютого 2017 року у ЦДАМЛМ України відбулося розширене засідання колегії архіву, на якому підбито підсумки діяльності архіву у 2016 році та визначено пріоритетні напрямки роботи на 2017 рік.


  27 лютого

  27 лютого 2017 року відбулося засідання Науково-методичної ради ЦДАМЛМ України. Під час засідання НМР було розглянуто звіт про роботу НМР ЦДАМЛМ України за 2016 рік, план роботи НМР ЦДАМЛМ України за 2017 рік, концепцію художньо-документальної виставки «Інша Тетяна Яблонська… (за документами Національного архівного фонду України та архіву родини Тетяни Яблонської)» та Тематико-експозиційний план художньо-документальної виставки «Інша Тетяна Яблонська… (за документами Національного архівного фонду України та архіву родини Тетяни Яблонської)».


  26 лютого

  26 лютого 2016 року група вчителів та краєзнавців м. Києва, у рамках екскурсії вихідного дня по Обухівщині організованої туристичною фірмою «Астрея Україна», завітала до відділу ЦДАМЛМ України «Літературно-мистецькі Плюти». Туристичний маршрут поєднав музей Анатолія Солов’яненка у с. Козин, музей Вікентія Хвойки у с. Халеп’я та виставкові зали архівно-музейного комплексу «Літературно-мистецьки Плюти».


  7 лютого

  У приміщенні ЦДАМЛМ України та на його території пройшли зйомки окремих епізодів повнометражного художньо-документального фільму Олега Чорного «З Бабиного Яру на свободу», присвяченого письменнику Анатолію Кузнєцову (кінокомпанія «Пронто-фільм»). Приємно, що інтер’єри Архву-музею та зовнішній вигляд його будівлі залишиться не лише у численних світлинах, а й у кіно.


  6 лютого

  Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України прийняв на постійне зберігання документи фонду № 1424 Київського крайового об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка за 1989 – 1998 рр. у кількості 52 справ, які висвітлюють основні напрямки діяльності організації.


  3 лютого

  Архів-музей отримав запрошення прийняти участь у міжнародному виставковому проекті, присвяченому творчості відомого українського художника О. Богомазова, проведення якого планується у вересні 2017 року в Національному художньому музеї Україні. В ЦДАМЛМ України зберігається особовий архівний фонд художника № 360, який налічує 268 од. зб. і є унікальною збіркою документальних джерел, що висвітлюють життєвий та творчий шлях нашого видатного земляка.

  Детальніше

  Етапи підготовки до виставки були обговорені 3 лютого під час зустрічі директорів ЦДАМЛМ України Олени Чижової та НХМ України Юлії Литвинець. Із вдячністю архіву-музею було презентовано примірник нового видання НХМ України «Спецфонд 1937 – 1939 років. З колекції НХМУ».


  2 лютого

  Завідувач відділу «Літературно-мистецькі Плюти» ЦДАМЛМ України Сергій Руденко відвідав презентацію нових видань з історії українського кіно. Із нагоди 120-річчя перших кінозйомок в Україні у Синій залі Будинку кіно пройшла презентація книг «Історія українського кіно» (том ІІ, 1930-1945 рр.) і «Кіно народжене Україною» та відбувся показ документального фільму про історію українського кіно «Важко перші сто років», знятого в 1996 році режисером Юрієм Терещенком за сценарієм Сергія Тримбача.


  2 лютого

  Кінознавець, заступник голови Національної спілки кінематографістів України Сергій Тримбач передав до Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України примірник своєї монографії «Кіно, народжене Україною», яка стала першим виданням з історії українського кіно з таким насиченим ілюстративним наповненням.


  Січень
  26 січня

  Директор ЦДАМЛМ України Олена Чижова взяла участь у розширеному засіданні колегії Державного архіву Житомирської області.


  25 січня

  Ми стали доступнішими

  Для розповсюдження інформації про основні напрямки діяльності, склад і зміст фондів, а також у рамках популяризації діяльності архівних установ Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України запроваджує використання технології матричного QR-коду, зісканувавши який, користувач отримуватиме миттєвий доступ до офіційної сторінки архіву-музею і матиме змогу ознайомитись з усім спектром послуг, який надає установа, новими публікаціями і виставками, анонсом подій і запланованих заходів.

  Детальніше

  Використання даної технології дозволить значно полегшити доступ до архівної інформації і розширить коло її користувачів. Для зчитування QR-кодів необхідно завантажити безкоштовний мобільний додаток для смартфонів з мережі Інтернет. Запустивши програму і навівши камеру мобільного телефону на зображення QR-коду архіву-музею, користувач автоматично перенаправлятиметься на головну сторінку офіційного сайту ЦДАМЛМ України.


  24 січня

  Шановні друзі та колеги!

  Сьогодні у рубриці Описи фондів ЦДАМЛМ України з’явилася нова інформація.

  Звертаємо вашу увагу на те,що на нашому сайті у розділі «Описи фондів» додалися описи №170-№200


  17 січня

  17 січня 2017 р. завідувач сектору просвітньої та виставкової роботи відділу використання інформації документів Н. М. Климович узяла участь у програмі Оксани Кириченко «Зустрічі на Майдані» («Голос Києва») і розповіла про документальну виставку «Мистецтво кобзарів в архівних документах (за матеріалами фондів ЦДАМЛМ України)».

  Радіо запис


  2016
  Грудень
  28 Грудня

  28 грудня 2016 року у Зеленій залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України відбулося відкриття нової документальної виставки під назвою «Мистецтво кобзарів в архівних документах (за фондами ЦДАМЛМ України)». Більшість документів експонуються вперше. Символічно, що захід розпочалося із пісні на вірш Кобзаря «Бандуристе, орле сизий…» у виконанні гурту Шпилясті кобзарі, адже оригінальний автограф цього твору Т.Шевченка зберігається у фондах ЦДАМЛМ України і представлений у експозиції виставки.

  Детальніше

  Директор архіву-музею Олена Валеріївна Чижова ознайомила із історіє створення нової виставки, її концепцією та структурою, презентувала найбільш знакові та цінні документи. З вітальним словом виступив художній керівник Національної заслуженої капели бандуристів України імені Г. І.Майбороди, народний артист України, заслужений діяч мистецтв України Юрій Володимирович Курач. Голова Національної спілки кобзарів України, народний артист України, професор Володимир Миколайович Єсипок підкреслив виняткову важливість подібних заходів у справі популяризації автентичного українського мистецтва. Гості заходу отримали можливість прослухати музичні твори у виконанні членів творчої родини Віксніних під музичний супровід відродженого старовинного музичного інструмента – торбану. Музичну частину вечора продовжили учасники багаточисленних мистецьких проектів – Шпилясті кобзарі. У піднесеній атмосфері заходу адміністрація ЦДАМЛМ України привітала своїх співробітників із професійним святом – Днем працівників архівних установ. Працівники архіву-музею отримали грамоти і подяки, а також нову комп’ютерну техніку.  У збірнику «Дипломатична та консульська служба у вимірі особистості. Серія «Бібліотека наукового щорічника «Україна дипломатична» (Випуск 13) була опублікована стаття заступника директора – головного зберігача фондів ЦДАМЛМ України Т. М. Малярчук «Життя, дароване Україні», присвячена громадсько-політичній, культурно-просвітницькій та науковій діяльності Надії Суровцевої.


  Листопад
  29 листопада
  Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України представляє виставку«Всесвіт екслібрису (з фондів ЦДАМЛМ України)»

  Базуючись на архівних документах, які до цього часу репрезентувались на виставках лише окремими фрагментами творчості того чи іншого художника або власника книги та не були повноцінно введені до виставкової діяльності, представлено частину колекції екслібрисів, які зберігаються в ЦДАМЛМ України.


  Жовтень
  5 жовтня

  Шановні друзі та колеги! Проект «Нам 50!» продовжується.

  Сьогодні у рубриці «Чи знаєте ви, що?» ми познайомимо вас з одним із відділів ЦДАМЛМ України — «Відділом формування Національного архівного фонду (НАФ)».

  Детальніше

  Співробітники цього відділу відслідковують, оцінюють та відбирають архівні документи, які будуть прийняті на постійне зберігання. До нього документи потрапляють одразу по надходженню в архів-музей. Надалі на них очікує опрацювання, зберігання та використання дослідниками. Але про це згодом.

  А поки погляньте на інфографіку. На ній можна побачити шлях, який проходять документи від фондоутворювача до архіву-музею.

  І НЕ ЗАБУВАЄМО відповідати на питання вікторини «Архівні лабіринти»! Нагадуємо, що ім’я переможця ЦДАМЛМ України буде оголошено 7 жовтня!

  Бажаємо успіху та чекаємо на зустріч у архіві-музеї!


  Вересень
  29 вересня

  Державна архівна служба України презентувала на території Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр» документальний арт-проект «Знати і пам’ятати… Бабин Яр в архівних документах», підготовлений за документами та матеріалами державних архівних установ до 75-х роковин трагедії Бабиного Яру.

  Детальніше

  На виставці, зокрема, були представлені графічні роботи із серії «Бабин Яр» видатного українського художника і культурного діяча Василя Федоровича Овчинникова (ф. 727), які зберігаються у Центральному державному архіві-музеї літератури і мистецтва України.


  29 вересня

  У Київському міському будинку учителя до 150-річчя від дня народження М.С.Грушевського відкрилась фотодокументальна виставка «Ім'я, якого Україні не забути», підготовлена Центральним державним історичним архівом.

  Детальніше

  До експозиції виставки увійшли документи та матеріали з фондів ЦДІАК, ЦДІАЛ, ЦДАВО, ЦДАГО, ЦДКФФА, ЦДАЗУ, держархівів Київської області та м.Києва, ГДА СБУ, Історико-меморіального музею Михайла Грушевського, а також – документи з фондів Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України.


  28 вересня

  ЦДАМЛМ України повідомляє, що протягом 2016 р. архівні сховища поповнились документами.


  27 вересня

  Шановні друзі та колеги!

  Ми продовжуємо приймати відповіді на третій блок запитань вікторини «Архівні лабіринти».

  Підведення підсумків третього блоку питань вікторини та ім’я переможця ЦДАМЛМ України буде оголошено 7 жовтня.

  Стежте за анонсами подій архіву-музею та беріть активну участь у вікторині.

  Бажаємо успіху!


  26 вересня

  Директор ЦДАМЛМ України Олена Чижова взяла участь у відкритті фотодокументальної виставки до 150-річчя від дня народження М.С.Грушевського «Ім'я, якого Україні не забути» у Будинку Уряду.

  До експозиції виставки увійшли документи та матеріали з фондів ЦДІАК, ЦДІАЛ, ЦДАВО, ЦДАГО, ЦДКФФА, ЦДАЗУ, держархівів Київської області та м. Києва, ГДА СБУ, Історико-меморіального музею Михайла Грушевського, а також – документи з фондів Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України.


  23 вересня

  У приміщенні ЦДАМЛМ України відбулось чергове засідання колегії ЦДАМЛМ України. Були розглянуті наступні питання:

  Детальніше

  1. Про стан виконання структурними підрозділами ЦДАМЛМ України планових завдань за І півріччя 2016 року.

  2. Про стан виконання доручень вищих органів державної влади, наказів Державної архівної служби України, адміністрації ЦДАМЛМ України, виконавська дисципліна.

  3. Про роботу установи щодо запобігання надзвичайних ситуацій. Про заходи щодо організації цивільного захисту населення в ЦДАМЛМ України.

  4. Організація роботи з охорони праці в ЦДАМЛМ України.

  5. Про функціонування та інформаційний супровід веб-сайту ЦДАМЛМ України, сторінки у соціальній мережі facebook. Співпраця зі ЗМІ.

  Фоторепортаж


  8 вересня

  Шановні друзі та колеги!

  У рубриці «Чи знаєте Ви, що?» знайомимо вас з роботою нашого відділу формування Національного архівного фонду (НАФ).

  Детальніше

  Сьогодні ви дізнаєтесь про історію надходження документів особового походження, підприємств, установ та організацій, що є джерелами комплектування ЦДАМЛМ України.

  Нагадуємо, що підведення підсумків вікторини «Архівні лабіринти» та ім’я переможця архів-музей оголосить 21 вересня.

  Бажаємо успіху та до зустрічі у архіві-музеї!


  6 вересня

  У програмі "Концертний зал" на Першому каналі Українського радіо - про сольний концерт Катерини Суглобіної в залі ЦДАМЛМ України.

  Українське радіо


  1 вересня

  У ЦДАМЛМ України були проведені екскурсії-уроки для учнів СШ №165 м.Києва. З історією установи, виставкою "25 жіночих облич України", меморіальними кабінетами ознайомили співробітники відділу використання інформації документів Дмитро Нестерчук і Оксана Олійник.


  Серпень
  30 серпня

  У програмі Оксани Кириченко у прямому ефірі на радіо «Промінь» - 105.0 Fm (тема «Повернення архівної спадщини діячів української культури. Досвід ЦДАМЛМ України») взяли участь директор ЦДАМЛМ України Олена Чижова та заступник директора – головний зберігач фондів Тамара Малярчук.

  Радіо запис


  30 серпня

  В конференц-залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України в рамках літературно-музичного проекту «Мистецькі зустрічі в архіві-музеї» відбувся сольний концерт Катерини Суглобіної «Бароко та романтизм у скрипковій музиці». Концертмейстер – Людмила Осадча.

  Детальніше

  Програма концерту побудована навколо мистецьких епох бароко та романтизму. Бароко представлено партитою для скрипки соло Йогана Баха BWV 1006. Ця сюїта є енциклопедією старовинних танців: за віртуозним Прелюдом слідує п’ять різнохарактерних танцювальних п’єс. У світ романтичної музики слухач порине завдяки творам, які є справжніми перлинами скрипкового репертуару. Це концерт для скрипки з оркестром фінського композитора Яна Сібеліуса (перша частина), мрійливий «Романс» норвежця Югана Свенсена та блискучий твір француза Каміля Сен-Санса «Інтродукція та Рондо-капрічіозо».

  Стилістичної особливості програмі надає соната для скрипки і чембало (в транскрипції для фортепіано) українського класика Максима Березовського (1745-1777). Цей твір, який одним з небагатьох камерних творів композитора, що дійшов до наших днів, є унікальним поєднанням української мелодики та західноєвропейської композиторської традиції. Виконання цієї життєствердної сонати у стінах музею-архіву набуває особливої важливості та змісту, оскільки саме тут зберігаються оригінальні манускрипти творів цього композитора.

  Фоторепортаж

  Преса

  29 серпня

  До 160-річчя від дня народження Івана Франка на офіційному веб-порталі Укрдержархіву в рубриці "Документальні виставки on-line" розміщено виставку архівних документів. Пропонуємо ознайомитися з документами ЦДАМЛМ України.


  25 серпня

  З нагоди 25-ї річниці Незалежності Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України презентує художньо-документальну виставку, до якої увійшли матеріали з особових фондів 25 жінок-митців.

  З документами виставки можна ознайомитися на офіційному сайті установи та в галереї ЦДАМЛМ України (перший поверх).

  Преса

  23 серпня

  Напередодні Дня Незалежності вихованці старшої дошкільної групи дитячого закладу «Сонечко», м.Українка, стали гостями відділу ЦДАМЛМ України «Літературно-мистецькі Плюти».

  Детальніше

  Провідний науковий співробітник відділу Боримська Н.А. ознайомила дітей з художньою виставкою «Традиції, обряди, праця та свята в Україні»; на екскурсійно-пізнавальному маршруті «Подорожуй, пізнавай, відпочивай» вони оглянули територію саду, де їх ласкаво прийняло в свої обійми розмаїття квітів.


  23 серпня

  Представники ЦДАМЛМ України взяли участь у відкритті виставкового проекту "Становлення України: постаті та реліквії", присвяченого 25-й річниці Незалежності.

  На виставці у Національному музеї історії України представлені документи з фондів ЦДАМЛМ України.

  Фоторепортаж


  20 серпня

  Інтерв'ю директора ЦДАМЛМ України Олени Чижової кореспонденту газети "Урядовий кур'єр".

  Урядовий кур'єр


  18 серпня

  1 серпня

  Шановні друзі та колеги!

  Сьогодні Ви дізнаєтесь про Фонд друкованих видань ЦДАМЛМ України.

  В рубриці «Чи знаєте Ви що?» представляємо історію створення науково-довідкової бібліотеки - однієї з найкращих перлинок нашого архіву-музею.


  Липень
  28 липня

  У розділі «Виставки онлайн» опубліковано художньо-документальну виставку «Архів-музей у просторі і часі», присвячено 50-річчю від дня заснування ЦДАМЛМ України.

  Преса

  26 липня

  Для Надії Сокольчук і Тетяни Бондарчук, переможниць вікторини "Архівні лабіринти" (перший і другий блок питань) була проведена персональна екскурсія архівними сховищами і меморіальними кабінетами ЦДАМЛМ України.

  Детальніше

  Директор ЦДАМЛМ України Олена Чижова, начальник відділу забезпечення збереженості документів Тетяна Снєжкова і провідний науковий співробітник відділу використання інформації документів Оксана Олійник ознайомили відвідувачів з історією установи, складом архівних фондів і меморіальними кабінетами митців у ЦДАМЛМ України.


  25 липня

  Шановні друзі та колеги!

  В рубриці «Чи знаєте Ви що?» публікуємо другу частину «Словничка дослідника архіву».


  20 липня

  19 липня

  Колектив Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України Вітає!

  Провідного наукового співробітника відділу довідкового апарату та обліку документів Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України Ростислава Олександровича Загорулько, який став переможцем конкурсу науково-методичних і науково-інформаційних робіт у галузі архівознавства, документознавства, археографії за підготовку методичних рекомендацій «Описування документів фондів особового походження діячів образотворчого мистецтва (живописців, графіків, скульпторів)».


  18 липня

  Шановні друзі та колеги!

  Сьогодні стартує третій блок запитань вікторини «Архівні лабіринти».

  Підведення підсумків другого блоку питань вікторини та ім’я переможця ЦДАМЛМ України оголосить 20 липня.

  Стежте за анонсами подій архіву-музею та беріть активну участь у вікторині.

  Бажаємо успіху!


  7 липня

  У період 4-14 липня 2016 р. на базі ЦДАМЛМ України проходить архівно-музейна практика студентів 2 курсу кафедри етнології та краєзнавства історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

  Детальніше

  Згідно графіку проведення практики 4 липня відбулася організаційна нарада зі студентами під керівництвом директора ЦДАМЛМ України Олени Чижової, проведена оглядова екскурсія по установі головним спеціалістом відділу використання інформації документів Дмитром Нестерчуком.

  У рамках проведення архівно-музейної практики для студентів запропоновано наступні завдання:

  5 липня 2016 р. - ознайомлення з роботою сектора користування документами та АІПС відділу використання інформації документів завідувачкою сектору Людмилою Швайковською.

  5-11 липня 2016 р. – ознайомлення з функціонуванням та проведення практичних занять у відділі забезпечення збереженості документів під керівництвом нач. відділу Т.М.Снєжкової.

  11-13 липня 2016 р. – ознайомлення з роботою відділів використання інформації документів, створення довідкового апарату та обліку документів, формування НАФ та діловодства. Проведення практичних занять з оцифрування документів та описування фондів.

  14 липня 2016 р. – підведення підсумків архівно-музейної практики.

  Фоторепортаж


  7 липня

  У приміщенні ЦДАМЛМ України відбулось чергове засідання колегії ЦДАМЛМ України. Були розглянуті наступні питання:

  Детальніше

  1. Про стан виконання структурними підрозділами ЦДАМЛМ України планових завдань І кварталу 2016 року.

  2. Про підготовку ЦДАМЛМ України до роботи в осінньо-зимовий період 2016-2017 рр.

  3. Про стан дотримання законодавства України у сфері кадрової політики. Робота з кадровим резервом.

  4. Про стан роботи із зверненнями громадян у ЦДАМЛМ України.


  6 липня

  Шановні друзі та колеги!

  Сьогодні Ви дізнаєтесь про сектор зберігання та обліку музейних предметів ЦДАМЛМ України та Комплекс меморіальних кабінетів діячів української культури ХХ ст. – рубрика «Чи знаєте Ви що?».


  4 липня

  ПЛЮТІВСЬКІ ЗУСТРІЧІ

  Нещодавно в с.Плюти Обухівського району відбулася творча зустріч, організована працівниками відділу ЦДАМЛМ України «Літературно-мистецькі Плюти» спільно з членами Клубу «Натхнення», Ветеранською організацією та випускниками Інституту III-ої генерації м.Українка, при підтримці Української міської Ради.

  Детальніше

  Зустріч включала в собі відвідування храму Петра і Павла, екскурсії по будинку-музею, знайомство з творчістю відомих українських поетів А.Малишка та В.Забашти, письменника М.Чабанівського, художника О.Саєнка, а також концертну програму «Джерела натхнення у створенні музичних образів».

  Численні учасники зустрічі з увагою слухали талановиті виступи учнів та педагогів Української дитячої школи мистецтв, учасників Клубу, а також квартету «Інтермеццо» (м.Обухів).

  Квітами і аплодисментами присутні зустріли відомого українського композитора, народного артиста України Віталія Філіпенка з дружиною Тетяною, артисткою Київської філармонії, якій композитор присвятив свій наповнений любові чудовий музичний твір «Для тебе», виконаний членом Клубу Іриною Бутаковою.

  Мер м. Українка Павло Козирєв висловив одно голосну думку присутніх, що подібна прем’єрна творча зустріч дуже необхідна і чекає свого продовження, тому що вона пройнята духом творчості, поетичності, натхненням і любові до нашої співучої країни.

  Автор тексту – провідний науковий співробітник відділу «Літературно-мистецькі Плюти» Н.А. Боримська

  Фоторепортаж


  1 липня

  У Національному музеї історії України директор Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України Чижова О.В. виступила з доповіддю на тему «Організація передавання та повернення в Україну архівної спадщини діячів української культури. Із досвіду ЦДАМЛМ України» під час конференції «Повернення культурних цінностей в Україну – державна справа».


  1 липня

  В музеї «Будинок митрополита» Національного заповідника «Софія Київська» відбулося відкриття виставки «Земля козаків» очима сирійського мандрівника XVII ст.». Виставка присвячена 360-ій річниці відвідин України Антіохійським патріархом Макарієм, що відбулися в рамках грандіозної подорожі патріарха у 1654-1656 рр.

  Детальніше

  У рамках виставки вперше експоновано оригінал київського списку рукописів Павла Алепського «Подорож Антіохійського патріарха Макарія», який повернули в Україну з США лише в 1991 році. На виставці також представлено вісім документів з особових фондів українського історика, письменника, перекладача, одного з фундаторів Академії Наук України Агатангела Кримського (ф.883) та філолога-арабіста Тауфіка Кезми (ф.55), що зберігаються у Центральному державному архіві-музеї літератури і мистецтва України.

  Фоторепортаж


  Червень
  30 червня

  Відбулось чергове засідання Науково-методичної ради ЦДАМЛМ України. Були розглянуті наступні питання:

  1. План виставкової діяльності ЦДАМЛМ України на 2017 рік.

  2. Стаття «Микола Філімонов: київський період».

  3. Огляд «Особові фонди представників української діаспори в архівних зібраннях ЦДАМЛМ України. Марія Сокіл-Рудницька і Антон Рудницький».


  29 червня

  В ЦДАМЛМ України відбулася зустріч директора Чижової О.В. з провідним науковим співробітником Київського національного музею російського мистецтва Агеєвою Н.Є. Агеєва Н.Є. передала до ЦДАМЛМ України на постійне зберігання документи (листування, фото), пов’язані з родиною відомого українського художника-графіка Гагенмейстера Володимира Миколайовича та мистецтвознавця, колекціонера Ігоря Диченка, які зберігалися у Ерн (Гагенмейстер-Корецької) О.В., доньки художника. Після архівного описування зазначені документи будуть долучені до фонду художника Гагенмейстера В.М. (ф.397).


  24 червня

  Шановні друзі та колеги!

  До Вашої уваги рубрика «Чи знаєте Ви що?».

  Сьогодні Ви дізнаєтесь про легендарне місце відпочинку видатних діячів українського мистецтва – «Літературно-мистецькі Плюти». Цей відділ Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України є своєрідним оазисом творчості, натхнення та відпочинку всіх творчих людей.

  «Літературно-мистецькі Плюти» знані своєю гостинністю та привітністю. Чарівна природа с. Плюти сприяє створенню та реалізації нових проектів: фестивалі, воршопи, виставки, музичні та театральні вечори, творчі зустрічі, посвята в студенти, проведення інших креативних подій.

  До зустрічі в «Літературно мистецьких Плютах»!


  23 червня

  Директор ЦДАМЛМ України Олена Чижова і завідувач кафедри архівознавства та спеціальних галузей історичної науки Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор історичних наук, професор Микола Щербак, підписали угоду про співпрацю. Угодою передбачається сприяння у організації та проведенні ознайомлювальних екскурсій, виробничої практики для студентів, працевлаштуванні випускників, забезпечення співпраці працівників ЦДАМЛМ України і професорсько-викладацького складу Київського національного університету імені Тараса Шевченка.


  23 червня

  До 20-ї річниці Конституції України Державна архівна служба України спільно із Національним заповідником «Софія Київська» у музеї «Будинок митрополита» презентували виставку документів «Конституційний вимір українського державотворення».

  Детальніше

  Виставка підготовлена за документами центральних державних архівів України та Державного архіву Закарпатської області. На виставці були представлені документи і матеріали, які відображають найважливіші історичні моменти конституційних процесів на складному й довгому шляху державотворення України. Серед матеріалів, представлених із фондів ЦДАМЛМ України, експонувалися документи з особових фондів поета Володимира Сосюри, а також з фонду друкованих видань, що зберігаються у ЦДАМЛМ України «Проект Конституції. Основних державних законів Української Народної Республіки. 1921 р.»

  Детальніше за посиланням.

  Фоторепортаж


  22 червня

  Сьогодні, за ініціативи адміністрації ЦДАМЛМ України колектив архіву-музею мав можливість відвідати експозицію «Врятовані скарби Італії» у Музеї Ханенків, де представлено сімнадцять картин із музею Кастельвеккіо у Вероні (Італія).

  Щиро дякуємо співробітникам Музею Ханенків за надану можливість і за приємність символічного подарунку до 20-ї річниці Конституції України!


  21 червня

  Шановні друзі та колеги!

  ЦДАМЛМ України щиро вітає з перемогою Надію Сокольчук, яка першою надіслала правильні відповіді на запитання вікторини «Архівні лабіринти».

  Запрошуємо переможницю Вікторини до архіву-музею для вручення ексклюзивного подарунку – приватна екскурсія архівними сховищами та меморіальними кабінетами ЦДАМЛМ України.

  Стежте за анонсами подій архіву-музею та беріть активну участь у вікторині «Архівні лабіринти».

  До зустрічі та нехай щастить!


  17 червня

  Шановні друзі та колеги!

  Сьогодні стартує другий блок запитань вікторини «Архівні лабіринти».

  Підведення підсумків першого блоку питань вікторини та ім’я переможця ЦДАМЛМ України оголосить 21 червня.

  Стежте за анонсами подій архіву-музею та беріть активну участь у вікторині.

  Бажаємо успіху!


  14 червня

  З нагоди 235-річчя від дня народження видатного архітектора Вікентія Беретті в.о. начальника відділу використання інформації документів, кандидат мистецтвознавства Ілона Таміліна взяла участь у прямому ефірі телеканалу «Київ». У програмі «Ранок по-київськи» вона розповіла про деталі життя і творчості митця, а також представила декілька документів з родинного фонду архітекторів Вікентія та Олександра Беретті, що зберігається у ЦДАМЛМ України.

  Телеканал Київ


  14 червня

  У день народження видатного архітектора Вікентія Беретті в старовинному залі ЦДАМЛМ України звучала камерна музика українських композиторів ХІХ-ХХІ століть.

  Детальніше

  Концерт камерної музики відбувався в рамках проекту «Мистецькі зустрічі в архіві-музеї» і до закриття ювілейної художньо-документальної виставки за участю заслуженої артистки України Ірини Беспалової-Примак (сопрано), лауреатів міжнародних конкурсів Юлії Ковальової (флейта), Олени Якуніної (фортепіано). У програмі звучали твори класиків Миколи Лисенка, Марка Кропивницького, Бориса Лятошинського, Євгена Станковича, молодих авторів Анастасії Комлікової, Євгенії Марчук.

  До Вашої уваги декілька світлин під час і після концерту камерної музики в ЦДАМЛМ України.

  Фоторепортаж


  9 червня

  Заступник директора – головний зберігач фондів ЦДАМЛМ України Малярчук Т.М. прийняла участь та виступила із доповіддю «Ведення обліку у музеях» на науковому семінарі "Архіви музеїв Київщини – складова Національного архівного фонду України", який відбувся в малій сесійній залі Київської облдержадміністрації та був організований Державним архівом Київської області з нагоди Міжнародного дня архівів. В семінарі прийняли участь начальник Управління культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації Подолянець І.І., начальник відділу формування Національного архівного фонду України Департаменту діловодства, формування, зберігання та обліку документів Національного архівного фонду Державної архівної служби Кузнецова М.І., відповідальні працівники Державного архіву Київської області, музеїв та архівних установ Київської області.


  7 червня

  До уваги користувачів архівної інформації.

  Після проведення описання та переробки описів первинного розбирання, для користувачів архівної інформації стали доступні наступні фонди, що зберігаються в ЦДАМЛМ України.


  6 червня

  Шановні друзі та колеги!

  В рубриці «Чи знаєте Ви що?» представляємо «Словничок дослідника архіву». Завдяки якому Ви дізнаєтесь про основні терміни, що використовуються в архівній галузі.

  Сьогодні публікуємо першу частину Словничка, яка також може бути й пам’яткою дослідника.


  3 червня

  Привітання від наших колег УНДІАСД, ДНАБ, м.Київ та ДЕКС ЦДАУ України – вони ж збірна команда «Спільна справа».


  2 червня

  Відбулось засідання НМР.

  Було розглянуто одне питання: форма акту звіряння наявності музейних предметів.


  1 червня

  Працівники ЦДАМЛМ України прийняли участь 01 червня 2016 р. о 14:00 у Київському міському будинку учителя (м.Київ, вул.Володимирська, 57) на відкритті документальної виставки «Ми – діти твої, Україно!», присвяченої Міжнародному дню захисту дітей.

  Детальніше

  Виставковий проект є результатом співпраці Центрального державного архіву зарубіжної україніки з Центральним державним архівом громадських об’єднань України, Товариством «Україна – Світ» (Україна), Київським міським будинком учителя, Українською недільною школою в Афінах «Трембіта» (Греція), Українською школою «Веселка» в Гаазі (Королівство Нідерланди), Українською закордонною школою ім. Лесі Українки в Неаполі (Італія), Українською школою «Еллісів» в Осло (Норвегія) за підтримки Міністерства закордонних справ України та Державної архівної служби України.

  Основу експозиції складають маловідомі широкому загалу документи Центрального державного архіву зарубіжної україніки про діяльність окремих українських громадських організацій Європи, Канади та США щодо захисту прав дітей в усьому світі.

  Фоторепортаж


  Травень
  25 травня

  25 травня 2016 року у рамках святкування 50-річчя від заснування Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України на території відділу «Літературно-мистецькі Плюти» для працівників архівних установ відбувся захід «Весна в Плютах».

  Детальніше

  Мальовниче село Плюти Обухівського району Київської області завжди було улюбленим місцем відпочинку та творчих пошуків багатьох видатних митців. Серед його гостей – письменники Павло Загребельний, Андрій Малишко, Максим Рильський, Юрій Смолич, художники Михайло Дерегус, Василь Касіян, композитори Григорій і Платон Майбороди і не лише. Останнім часом, щороку у травні, на території відділу «Літературно-мистецькі Плюти» відбувається захід «Весна в Плютах».

  Цьогоріч для архівістів вперше і з успіхом проведено пізнавальний квест «Шляхами митців». Шість завдань цього квесту були із великим захопленням виконано командами з десяти архівних установ (а саме – ЦДАМЛМ України, ЦДАГО України, ЦДІАК України, ЦДЕА України, ЦДКФФА України імені Г.С.Пшеничного, ЦДАЗУ, Укрдержархів, УНДІАСД, ДЕКС, Державна архівна наукова бібліотека, м. Київ). У всіх учасників залишилися незабутні враження, а організатори вдячні кожному з архівістів за активну участь в цій інтелектуальній пригоді.

  Кожна з команд представила свої творчі домашні завдання, і таким чином ще раз привітала ЦДАМЛМ України з 50-річчям, а також на згадку саме про цю історичну подію було висаджено 13 дерев роду Катальп на «Алеї архівістів».

  У заході взяли участь перший заступник Голови Державної архівної служби України Іван Кісіль, директори Центральних державних установ України, спеціальним гостем став заслужений журналіст України, володар звання «Всенародне визнання» СЖУ Валентин Васильович Щербачов.

  Дякуємо всім, хто залишається разом із ЦДАМЛМ України, і маємо надію, що будемо частіше бачити вас на всіх наших наступних подіях!

  Фоторепортаж


  25 травня

  Привітання від колег центральних державних архівів столиці, державних архівів Київської області та м.Києва, УНДІАСД, Державної наукової архівної бібліотеки, м.Київ, Державного центру збереження документів НАФ, ДЕКС ЦДАУ України.


  25 травня

  Шановні друзі та колеги!

  В рубриці «Чи знаєте Ви що?» представлено перші відгуки відвідувачів Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва.

  Долучитись до сучасної історії архіву-музею може кожен!

  Відвідайте ювілейну виставку «Архів-музей у просторі і часі» та залиште свій відгук про неї.

  До зустрічі в архіві-музеї!


  24 травня

  Оголошення!

  Змінено режим роботи читального залу.

  25.05.16 читальний зал ЦДАМЛМ України буде працювати до 12.00.

  Адміністрація


  23 травня

  Фоторепортаж зі святкування 50-річчя від дня заснування Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України


  23 травня

  Привітання від Литовського архіву літератури та мистецтва.


  18 травня

  У міжнародний день музеїв, 18 травня, в рамках проекту «Мистецькі зустрічі в архіві-музеї» до 50-річчя від дня заснування Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України відбувся сольний концерт Славоміра Добржанського (фортепіано, США).

  Фоторепортаж

  Преса

  18 травня

  Шановні друзі та колеги!

  Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України продовжує приймати поздоровлення з нагоди ювілею.

  Привітання від Колегії Укрдержархіву.


  17 травня

  В приміщенні Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України з нагоди 50-річчя від дня заснування відбулося урочисте відкриття масштабної художньо-документальної виставки «Архів-музей у просторі і часі».

  Детальніше

  У відкритті заходу взяли участь заступник Міністра – керівник апарату Ганна Онищенко, Голова Державної архівної служби України Тетяна Баранова, директор ЦДАМЛМ України Олена Чижова, директори Центральних державних установ України.

  З вітальним словом виступили: онук видатного українського композитора Кирила Стеценка, заслужений артист України, скрипаль Кирило Стеценко; Герой України, народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, Анатолій Паламаренко; Герой України, почесний президент Національного університету «Києво-Могилянська Академія», доктор філологічних наук В’ячеслав Брюховецький; лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, доктор історичних наук, заслужений діяч науки і техніки України, академік Академії наук вищої школи Сергій Білокінь; голова ЦК профспілки працівників державних установ України Юрій Піжук; голова Спілки архівістів України, доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри архівознавства та спеціальних галузей історичної науки Київського національного університету імені Шевченка, Микола Щербак; режисер, народний артист України, художній керівник Київського театру драми і комедії на лівому березі Дніпра Едуард Митницький; літературознавець, заступник директора Інституту літератури ім. Т. Шевченка НАН України Сергій Гальченко; представники творчих спілок, архівних та музейних установ.

  Серед презентованих матеріалів виставки – документи, музейні предмети, друковані видання з особових фондів видатних українських митців: художників Фотія Красицького, Олександра Богомазова, Василя Єрмилова, архітекторів Вікентія і Олександра Беретті, Валентина Фельдмана, поета Павла Тичини, письменників Григорія Майфета, Івана Багряного, акторів Степана Шагайди, Романа Черкашина, режисера Едуарда Митницького, композитора Кирила Стеценка, співаків Клари Брун, Михайла Донця, мистецтвознавця Романа Корогодського та інших. Чільне місце на виставці посідають картини відомих художників Миколи Глущенка та Тетяни Яблонської. Більшість матеріалів було представлено вперше.

  Виставка триватиме до 15 червня 2016 року.

  Преса

  Фоторепортаж


  18 травня

  Шановні друзі та колеги!

  З 18 травня 2016 року ЦДАМЛМ України розпочинає вікторину «Архівні лабіринти».

  Положення про вікторину.

  Тож, перший блок запитань:

  1. Як називається найбільше архівосховище Європи літературно-мистецького профілю?

  2. Як називається віртуальний проект, завдяки якому дослідники та шанувальники ЦДАМЛМ України можуть побачити та прочитати, коли і яким чином унікальні документи потрапили до архіву-музею, які особисті й історичні колізії супроводжували їх появу на світ?

  3. Хто був першим директором ЦДАМЛМ України?


  18 травня

  Шановні друзі та колеги!

  Сьогодні нас вітає класик сучасної української музики та добрий друг архіву-музею Леонід Грабовський.

  Детальніше

  Наше спілкування почалося у травні 2013 року, Леонід Олександрович завітав вперше до архіву-музею і «знайшов» свої автографи (!!!) музики до кінофільмів.

  5 грудня 2013 року в ЦДАМЛМ України відбулися презентація особового фонду Леоніда Грабовського, творча зустріч та його авторський концерт. Український композитор-авангардист передав на постійне зберігання до архіву-музею рукопис відомого твору «Пастелі» на вірші Павла Тичини для сопрано, скрипки, альта, віолончелі та контрабаса (1964) та автографи власних творів, написаних у 1960-80-х роках в Києві.

  11 вересня 2015 року до Дня українського кіно в рамках проекту «АРХІВажлива справа» архів-музей представив копії окремих аркушів партитур Леоніда Грабовського, його музики до кінофільмів «Карти» (режисера О.П.Сергієнка за оповіданням А.П.Чехова «Вінт») та «Туманність Андромеди» (режисера Є.Ф.Шерстобитова за однойменним науково-фантастичним романом І.А.Єфремова).

  Дякуємо Леоніду Олександровичу за підтримку, плідну співпрацю та привітання!


  11 травня

  Шановні друзі та колеги!

  Відзначаючи ювілей архіву-музею, ми підготували для Вас багато цікавого: імпрези, виставки, концерти, творчі зустрічі та вікторину.

  Сьогодні Ви дізнаєтесь про найбільший особовий фонд ЦДАМЛМ України – рубрика «Чи знаєте Ви що?».

  Стежте за анонсами подій архіву-музею та беріть активну участь у вікторині «Архівні лабіринти»!

  Бажаємо успіху та до нових зустрічей!


  10 травня

  Шановні друзі та колеги!

  Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України продовжує рубрику «Чи знаєте Ви що?».

  Сьогодні Ви дізнаєтесь про історію "перших кроків" архіву-музею, про нашого першого директора, яка поклала початок формуванню найбільшої скарбниці фондів особового походження мистецького профілю в Україні.

  Вітаємо всіх з нашим ювілеєм та святами!

  Дякуємо всім дослідникам і читачам, які були і залишаються з нами!


  4 травня

  Сьогодні, 4 травня 2016 року, ЦДАМЛМ України - 50 років!

  Постанова №357 Ради Міністрів Української РСР від 4 травня 1966 року - історичний документ, який символізує "момент народження" архіву-музею.

  Щиро вітаємо всіх з нашим ювілеєм і особливо колектив ЦДАМЛМ України!

  Кожен архівний документ, музейний предмет і друковані видання - свідчення історії і пам'ять нації!

  Дякуємо всім дослідникам і читачам, які були і залишаються з нами!

  Збережемо історію разом!


  Квітень
  29 квітня

  Шановні друзі та колеги!

  Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України продовжує приймати поздоровлення з нагоди ювілею.

  Сьогодні нас вітає Париж!

  Щойно отримали привітання Віктора Кондирєва - знаного літератора, перекладача, педагога та правонаступника архіву письменника Віктора Платоновича Некрасова.

  Документальні матеріали фонду №1185 - В.П.Некрасова (1911-1987) були передані архіву-музею у 1992 р. з архіву СБУ, в 1993 р. - В.Кондирєвим, 1995 р. - Г.Й.Григор’євим, 1997 р. - В.В.Бушняком.

  Щиро вдячні п.Кондирєву за приємні слова та унікальну фотографію В.П.Некрасова.


  28 квітня

  До 75 річниці від дня народження української поетеси Ірини Жиленко, провідний науковий співробітник відділу інформації документів ЦДАМЛМ України Оксана Олійник підготувала статтю "З грона шістдесятників. Життя і творчість Ірини Жиленко (1941-1945) у документах ЦДАМЛМ України".

  Детальніше


  27 квітня

  Директор ЦДАМЛМ України Олена Чижова взяла участь у радіопрограмі "Скелет у шафі", Українське радіо, канал "Культура", ведуча - Тетяна Люта.

  Послухати запис розмови про архів-музей, ювілейні заходи у ЦДАМЛМ України можна за посиланням.


  27 квітня

  Приємна новина надійшла напередодні 50-річного ювілею архіву-музею.

  Згідно із розпорядженням Київського міського голови №125/1 від 19.02.2016 вулицю Красикова у Солом'янському районі перейменовано на вулицю Людмили Проценко, знаного архівіста, краєзнавця, першого директора Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України.

  Імена багатьох діячів культури і мистецтва України вшановано нині у Києві.

  Детальніше за посиланням


  26 квітня

  Відбулась зустріч директора ЦДАМЛМ України Олени Чижової та директора видавництва "Родовід" Лідії Лихач, під час якої обговорювалися питання спільних видавничих проектів.

  Л.Лихач подарувала архіву-музею книгу "КАЗИМИР МАЛЕВИЧ. КИЇВСЬКИЙ ПЕРІОД 1928-1930". Серед матеріалів видання представлені документи з фондів Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України.


  19 квітня

  За документами, які зберігаються у ЦДАМЛМ України, підготовлено видання "Богатырский фриз дома Бажанова в Петербурге. Переписка архитектора Павла Алёшина с Николаем и Борисом Рерихами", автор-упорядник Олена Мокроусова. Окремі листи митців опубліковано вперше.


  18 квітня

  З нагоди ювілею ЦДАМЛМ України приймає перше привітання від Ігора Івановича Блажкова – видатного українського диригента, музично-громадського діяча, першого виконавця багатьох творів сучасних українських та зарубіжних композиторів.

  І.І. Блажков відомий як активний пропагандист маловідомих творів минулих епох та першовідкривач сучасних композиторів. Сьогодні особовий фонд І.І. Блажкова (№1172) налічує 202 одиниці зберігання – 1782 документи на 3548 аркушах.

  Сердечно дякуємо Ігорю Івановичу за поздоровлення.


  18 квітня

  Шановні друзі та колеги!

  Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України (ЦДАМЛМ України) приймає Ваші поздоровлення за адресою cdamlm@arch.gov.ua або у мережі facebook.


  16 квітня

  У програмі "Книгобачення", інтернет-радіо "Культурна еволюція. Львів", яка була присвячена поетесі Ірині Жиленко, взяла участь провідний науковий співробітник відділу використання інформації документів ЦДАМЛМ України Оксана Олійник.

  Запис програми.


  13 квітня

  У новому числі журналу «Архіви України» №5-6 за 2015 рік надруковано статті наукового співробітника відділу використання інформації документів Дубовика О.С. «Особовий фонд українського театрального режисера Володимира Грипича у ЦДАМЛМ України» та провідного архівіста відділу формування НАФ та діловодства ЦДАМЛМ України Булгакової А.В. «Заснування архівного фонду українського кінорежисера та сценариста Володимира Денисенка» (3 листопада 2015 року, м.Київ).


  12 квітня

  Відзначаючи 50-річчя заснування ЦДАМЛМ України, започатковуємо новий проект - «НАМ 50!» (Нашому Архіву-Музею 50!).

  Всім, хто досліджує культурні процеси України та зарубіжжя, а також широкому колу шанувальників літератури, образотворчого мистецтва, музики, театру та кіно цікаво буде дізнатись про найцінніші творчі архівні документи (друковані видання, музейні предмети) з величезної колекції ЦДАМЛМ України.

  Детальніше

  У рубриці «Чи знаєте Ви що?» з’являтимуться повідомлення про історію виникнення, становлення та сьогодення архіву-музею, заснування особових фондів видатних діячів культури та мистецтва України, збереження унікальних музейних предметів, а також привітання від колег, друзів та працівників архіву-музею.

  Ви маєте нагоду:

  1. зазирнути «за лаштунки» найбільшої скарбниці фондів особового походження літературно-мистецького профілю в Україні;

  2. дізнатись про наші досягнення за 50 років;

  3. взяти участь у ювілейній вікторині;

  4. отримати подарунок-сюрприз від архіву-музею;

  5. привітати нас з ювілеєм;

  6. долучитися до святкування разом з нами.

  Стежте за анонсами подій архіву-музею, беріть активну участь у вікторині, надсилайте свої відповіді на адресу cdamlm@arch.gov.ua (в темі листа зазначайте: «Вікторина») або залишайте свої коментарі-відповіді до постів на нашій офіційній сторінці у мережі facebook.

  Бажаємо успіху!

  Тож, починаємо ...


  11 квітня

  Відбулася зустріч директора ЦДАМЛМ України Олени Чижової та генерального директора Національного академічного українського драматичного театру ім. Марії Заньковецької Андрія Мацяка. У 2017 році відомий театр святкуватиме 100-літній ювілей. У рамках заходів до ювілею передбачена підготовка і видання фотоальбому та книги про історію театру, експонування виставки в Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького.

  Детальніше

  Саме у фондах архіву-музею зберігаються документи, які відображають історичні та біографічні віхи театру та відомих акторів.

  Практичним результатом зустрічі стане спільний проект театру ім. Марії Заньковецької, Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького, Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України, який дозволить широкому колу громадян ознайомитися з історією театру та стане значною подією в історії української культури.


  8 квітня

  Провідний науковий співробітник відділу використання інформації документів ЦДАМЛМ України Оксана Олійник взяла участь у записі радіопрограми «Добра розмова», інтернет-радіо «Воскресіння. Живе радіо».


  7 квітня

  Директор ЦДАМЛМ України Олена Чижова взяла участь у семінарі "Культурні та творчі індустрії в системі орієнтирів соціально-економічного розвитку".


  5 квітня

  До уваги дослідників!

  На офіційному сайті ЦДАМЛМ України (рубрика «Про архів») оновлено розділ «Описи фондів ЦДАМЛМ України».

  Крім PDF-версій описів фондів №№ 1–155, у відповідних підрозділах (за наскрізною нумерацією фондів) можна ознайомитися із описами таких особових фондів та документальних колекцій:

  Детальніше

  Андрєєва Олена Федорівна (ф. 723)

  Барабаш Юрій Якович (ф. 842)

  Безуглий Тимофій (ф. 1255)

  Біба Петро Микитович (ф. 1310)

  Блажков Ігор Іванович (ф. 1172)

  Бугаєвич Ігор Васильович (ф. 1149)

  Василь Барка (Очерет Василь; ін. псевд. Іван Вершина) (ф. 1203)

  Ваулін Євген Володимирович (ф. 427)

  Вер (Черевко) Віктор Прокопович (ф. 558)

  Вервес і Сидоренко – українські літературознавці (ф. 1023)

  Вериківський Михайло Іванович (ф. 1250)

  Верьовка Григорій Гурійович (ф. 1078)

  Візир Микола Петрович (ф. 1360)

  Вінтман Павло Ілліч (ф. 1374)

  Віра Вовк (Селянська Віра Остапівна) (ф. 1212)

  Віта (Павлій-Кузнецова) Вікторія Антонівна (ф. 1398)

  Вітрук Володимир Васильович (ф. 399)

  Возний Олександр Йосипович (ф. 409)

  Гагенмейстер Володимир Миколайович (ф. 397)

  Ганна Черінь (Гребінська, по чоловіку Паньків) (ф. 1301)

  Дарда Володимир Іванович (ф. 1166)

  Дністровий (Бондар) Леонід Олександрович (ф. 1182)

  Документи українських колекціонерів – збирачів творів літератури і мистецтва. Колекція (ф. 1256)

  Драй-Хмара (Драй) Михайло Опанасович (ф. 1139)

  Епштейн Марко Ісайович (ф. 436)

  Єлева Костянтин Миколайович (ф. 1274)

  Затонський Дмитро Володимирович (ф. 795)

  Зборовський Іполит Чеславович (ф. 993)

  Зноско-Боровський Олександр Федорович (ф. 451)

  Зуммер Всеволод Михайлович (ф. 1287)

  Ільченко Іван Миколайович (ф. 1175)

  Ільченко Олександр Єлисейович (ф. 197)

  Косарик Дмитро (Коваленко Дмитро Михайлович) (ф. 513)

  Котарбінський Вільгельм Олександрович (ф. 1283)

  Кошелівець Іван Максимович (ф. 1315)

  Красицький Петро Фотійович (ф. 350)

  Крат Павло Васильович (ф. 388)

  Кричевський Василь Григорович (ф. 1276)

  Кричевський Федір Григорович (ф. 1265)

  Кудрявцев Петро Павлович (ф. 1326)

  Кульська Інна Костянтинівна (ф. 1245)

  Куценко Микола Володимирович (ф. 1386)

  Лазебник Юхим Антонович (ф. 1170)

  Леонтович Володимир Григорович (ф. 378)

  Лизанівський Іван Миколайович (ф. 1330)

  Літинський Ібрагім Мойсейович (ф. 493)

  Лубківський Роман Мар’янович (ф. 739)

  Любченко Георгій (Юрій) Панасович (ф. 377)

  Марта Гай (Голояд Галина Омелянівна, уродж. Савицька) (ф. 1296)

  Мейтус і Васильєва – музичні і театральні діячі (ф. 182)

  Микола Шпак (Шпаківський Микола Іполітович) (ф. 784)

  Надіїн Дмитро Пименович (ф. 1334)

  Нятко-Табачникова і Табачников – діячі культури (ф. 1359)

  Олесь Досвітній (Скрипаль Олександр Федорович) (ф. 815)

  Падалка Іван Іванович (ф. 1278)

  Перепелиця Петро Петрович (ф. 1241)

  Пігуляк Юстин Григорович (ф. 292)

  Підпалий Володимир Олексійович (ф. 1411)

  Почтенний Олексій Петрович (ф. 1280)

  Прибік Йосип В’ячеславович (Йозеф Вацлавович) (ф. 431)

  Примаченко (Приймаченко) Марія Овксентіївна (ф. 465)

  Рик Йосип Львович (ф. 460)

  Рокицький Микола Андрійович (ф. 1281)

  Світличні – українські діячі культури, правозахисники (ф. 1217)

  Симоненко Василь Андрійович (ф. 1214)

  Сиротюк Микола Йосипович (ф. 748)

  Сірик Григорій Трохимович (ф. 1357)

  Солов’яненко Анатолій Борисович (ф. 1409)

  Спаська Євгенія Юріївна (ф. 1289)

  Старинкевич Єлизавета Іванівна (ф. 1394)

  Сук Петро Андрійович (ф. 1400)

  Тригуб Іван Іванович (ф. 1158)

  Турин Роман Миколайович (ф. 458)

  Філімонов Микола Миколайович (ф. 347)

  Ханко Віталій Миколайович (ф. 1401)

  Хаустов Павло Прокопович (ф. 395)

  Хінкулов Леонід Федорович (ф. 637)

  Холостенки – художники і архітектори (ф. 1368)

  Чернов Леонід Іванович (ф. 338)

  Шведов Ігор Олександрович (ф. 614)

  Шелюбський Марк Харитонович (ф. 354)

  Шовкуненко Олексій Олексійович (ф. 658)

  Штільман Ілля Нісонович (ф. 446)

  Щурат Василь Григорович (псевд. Зизик, Іскра Василь та ін.) (ф. 907)

  Яблонська Тетяна Нилівна (ф. 731)

  Яр Славутич (Жученко Григорій Михайлович) (ф. 1171)


  Березень
  березень

  У ЦДАМЛМ України відбулася зустріч із журналісткою Мартою Онуфрів (Торонто, Канада) щодо передачі на державне зберігання документів, друкованих видань та започаткування особового фонду її чоловіка, відомого українського оперного співака, заслуженого артиста України Евгена Гошуляка, який з 1944 по 2015 рік проживав у Канаді.


  31 березня

  Відбулось засідання колегії ЦДАМЛМ України, були розглянуті наступні питання:

  Детальніше

  1. Про результати перевіряння наявності та фізичного стану архівних документів і друкованих видань у ЦДАМЛМ України.

  2. Про заходи щодо забезпечення дотримання правил протипожежних заходів в ЦДАМЛМ України.


  29 березня

  Відбулось засідання науково-методичної ради ЦДАМЛМ України, були розглянуті наступні питання:

  Детальніше

  1. Розгляд концепції документальної виставки «Архів-музей у просторі і часі» до 50-річчя від дня заснування Центрального державного архіву музею літератури і мистецтва України.

  2. Розгляд статті «З грона шістдесятників. Життя і творчість Ірини Жиленко (1941–2013) у документах ЦДАМЛМ України».

  3. Розгляд огляду «Особовий фонд В.О.Коротича у ЦДАМЛМ України (до 80-річчя від дня народження українського письменника, публіциста, сценариста, перекладача)».


  25 березня

  Висловлюємо щирі співчуття рідним, друзям та колегам з приводу смерті Анатолія Тимофійовича Авдієвського, генерального директора - художнього керівника Національного заслуженого академічного народного хору імені Григорія Верьовки, голови Національної всеукраїнської музичної спілки.


  23 березня

  Директор ЦДАМЛМ України Олена Чижова і заступник директора - головний зберігач фондів Тамара Малярчук відвідали відкриття виставкового проекту "Тіні забутих предків" у НКММК "Мистецький Арсенал", на якому представлені архівні документи з фондів Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України.


  23 березня

  У фойє малого залу НМАУ імені П.І.Чайковського в рамках ХІІ Міжнародної молодіжної науково-практичної конференції «Актуальні проблеми музикознавства у молодіжних дослідженнях» завідувач сектора просвітньої та виставкової роботи відділу використання інформації документів Таміліна І.Є. презентувала онлайнову версію художньо-документальної виставки «Українська сценографія ХХ століття» (із архівної та музейної колекцій ЦДАМЛМ), яка була представлена у ЦДАМЛМ України протягом 15 грудня 2015 року – 4 березня 2016 року.


  19 березня

  Відповідно рішення від 30.12.2015 року Експертно-фондової ради з питань безоплатної передачі вилучених або конфіскованих культурних цінностей, обернених відповідно до законодавства України в дохід держави, Чернігівською митницею ДФС 19 березня 2016 року було передано Центральному державному архіву-музею літератури і мистецтва України 46 програмок театральних постановок за 1919-1920 рр. Під час передачі архівних документів були присутні директор ЦДАМЛМ України О.В.Чижова, заступник директора – головний зберігач фондів ЦДАМЛМ України Малярчук Т.М.


  19 березня

  Директор ЦДАМЛМ України Олена Чижова і заступник директора - головний зберігач фондів Тамара Малярчук ознайомилися з роботою колег у державному архіві Чернігівської області.


  19 березня

  Висловлюємо щирі співчуття рідним, друзям та колегам з приводу смерті режисера театру і кіно, народного артиста України, професора Київського національного університету театру, кіно та телебачення імені І.К.Карпенка-Карого, голови Національної спілки театральних діячів України Леся Танюка.


  1 березня

  У конференц-залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України відбулося розширене засідання Колегії ЦДАМЛМ України. Доповідь директора ЦДАМЛМ України О.В.Чижової та обговорення доповіді були присвячені підсумкам роботи у 2015 році та пріоритетам на 2016 рік.

  Фоторепортаж


  Лютий
  25 лютого

  Завідувач сектора просвітньої та виставкової роботи відділу використання інформації документів, кандидат мистецтвознавства І.Є.Таміліна виступила на Шостій міжнародній науково-практичній конференції «Класична і сучасна опера: проблеми музично-сценічного втілення» з доповіддю на основі архівних документів «Український співак, композитор та педагог Микола Філімонов: київський період».


  24 лютого

  Директор ЦДАМЛМ України О.В.Чижова взяла участь у розширеному засіданні колегії Державної архівної служби України, присвяченому обговоренню підсумків роботи архівних установ та спеціальних установ СФД у 2015 році та їх основним завданням на 2016 рік.

  Детальніше

  Фоторепортаж

  Інформація у ЗМІ


  12 лютого

  День Святого Валентина або День всіх закоханих – свято неофіційне, проте з кожним роком користується дедалі більшою популярністю.

  Детальніше

  Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України (ЦДАМЛМ України) вітає всіх закоханих та представляє романтичні листи відомих діячів мистецтва та культури України: художника Олександра Богомазова, письменника Юрія Яновського, літературознавця Віктора Петрова, поета Володимира Сосюри.

  Бажаємо Вам закохуватись і кохати, пронести ці почуття крізь все життя.

  З Днем всіх закоханих!


  8 лютого

  У розділі «Виставки онлайн» опубліковано віртуальну документальну виставку до 145-річчя від дня народження українського історика, письменника, перекладача, одного з фундаторів Академії Наук України Агатангела Юхимовича Кримського (1871-1942).

  Преса

  2 лютого

  Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України відвідав класик сучасної української музики, композитор Леонід Олександрович Грабовський. Під час зустрічі на державне зберігання до архіву-музею було передано рукопис відомого твору «Пастелі» на вірші Павла Тичини для сопрано, скрипки, альта, віолончелі та контрабаса (1964).

  Детальніше

  У грудні 2013 року у залі ЦДАМЛМ України цей твір звучав у виконанні сопрано Тамари Ходакової та артистів Національного ансамблю солістів «Київська камерата» (художній керівник і головний диригент Валерій Матюхін). Це був авторський концерт Леоніда Олександровича і творча зустріч з ним, яка поклала початок формуванню особового фонду композитора. Дякуємо Леоніду Олександровичу і маємо надію на нові зустрічі в ЦДАМЛМ України!


  Січень
  29 січня

  Відбулось засідання науково-методичної ради ЦДАМЛМ України, на якому були розглянуті наступні питання:

  Детальніше

  1. Звіт про роботу науково-методичної ради за 2015 рік.

  2. План роботи науково-методичної ради на 2016 рік.

  3. Розгляд концепції та тематико-експозиційного плану онлайнової документальної виставки до 145-річчя від дня народження українського історика, письменника, перекладача, одного з фундаторів Академії Наук України Агатангела Юхимовича Кримського (1871-1942).

  4. Розгляд тем для ініціативних інформувань в рамках віртуального проекту «АРХІВажлива СПРАВА» («АВС») на 2016 рік.

  5. Регламент екскурсійної діяльності Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України.


  21 січня

  Увага! У ЦДАМЛМ України змінилася електронна адреса. Просимо надсилати Ваші листи, звернення та запити на імейл cdamlm@arch.gov.ua


  2015
  Грудень
  28 грудня

  За сумлінне виконання службових обов’язків, високий професіоналізм та з нагоди професійного свята - Дня працівників архівних установ

  Колектив Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України був відзначений Спілкою архівістів України

  Детальніше

  Також були відзначенні наступні працівники Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України

  Грамотою Спілки архівістів України нагороджений Руденко Сергій Борисович, завідувач відділу «Літературно-мистецькі Плюти»;

  Оголошена Подяка Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації Рачковській Олені Зіновіївні, начальнику відділу формування Національного архівного фонду та діловодства;

  Державна архівна служба України відзначила Таміліну Ілону Євгенівну, завідувача сектору просвітньої та виставкової роботи відділу використання інформації документів та Дубовик Тамару Сергіївну, головного спеціаліста відділу довідкового апарату та обліку документів;

  Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України відзначив Подякою

  Дрібноскоку Володимира Антоновича, сторожа господарчого відділу;

  Загорулька Ростислава Олександровича, провідного наукового співробітника відділу довідкового апарату та обліку документів;

  Ковшик Ніну Петрівну, старшого зберігача музейних експонатів сектору зберігання та обліку музейних предметів;

  Нестерчука Дмитра Васильовича, головного спеціаліста відділу використання інформації документів;

  Первухіна Сергія Сергійовича, головного спеціаліста відділу формування Національного архівного фонду та діловодства;

  Повшу Ганну Федорівну, прибиральницю службових приміщень сектору матеріально-технічного забезпечення відділу "Літературно-мистецькі Плюти";

  Рибаєву Юлію Сергіївну, головного спеціаліста фінансово-економічного відділу;

  Чубенко Тетяну Вікторівну, провідного архівіста сектору друкованих видань відділу забезпечення збереженості документів.

  Потрібно знать завжди усе,

  Що з нами колись було,

  Тому потрібен нам архів,

  Щоб знати, що минуло.

  Архіви будуть в нас завжди,

  Це кожен в світі знає.

  І ми вітаємо всіх тих,

  Хто десь їх зберігає!


  23 грудня

  До уваги дослідників!

  24 і 31 грудня читальний зал ЦДАМЛМ України не працюватиме (санітарні дні).

  Адміністрація


  22 грудня

  До Дня працівників архівних установ відділ «Літературно-мистецькі Плюти» ЦДАМЛМ України організував літературно-мистецький захід – «Літературно-мистецький світ».

  Детальніше

  Захід проведено 22 грудня 2015 року на базі комунального закладу Київської обласної Ради Трипільської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернат I-II ступенів директор Корх Тамара Олександрівна, заступник директора з виховної роботи Белей Раїса Миколаївна.

  Під час літературно-мистецького заходу виступили заслужена артистка України Валентина Скляр-Кондрашевська, вокальний дитячий ансамбль «Сини Вітчизни» (Палац культури «Енергетик» м.Українка), учні школи мистецтв м.Українка Кирило Медвєдєв, Антон Баликов, Віталій Воронець, ансамбль гітаристів (керівник Михайло Бандура).

  Дитяча письменниця Оксана Оксамит-Чабанівська презентувала книжки казок «Бабусі кульбаби» та «Душа Всесвіту».

  Фоторепортаж


  16 грудня

  У журналі "Музика" №3-5 за 2015 рік надруковано статтю начальника відділу використання інформації документів Юлії Бенті "... его замечания были тонкими, дельными...", присвячену Борису Лятошинському. Опубліковані спогади Гліба Таранова, учня композитора, які зберігаються у ЦДАМЛМ України.


  15 грудня
  Афіша

  У Зеленій залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України відбулося урочисте відкриття художньо-документальної виставки «Українська сценографія ХХ століття» (з архівної та музейної колекцій ЦДАМЛМ України).

  Детальніше

  В експозиції представлено ескізи декорацій, костюмів, світлини зі сцен драматичних, оперних, балетних вистав різних театрів: роботи видатних українських художників ХХ століття Леоніда Братченка, Григорія Гаєвського, Наталії Горбунової, Василя Греченка, Вадима Меллера, Анатоля Петрицького, Олександра Сальмана, Олександра Хвостенка-Хвостова, а також музейні предмети з фондів українського актора і режисера Василя Василька та акторки Наталії Ужвій. Виставка розповідає про вистави, про персонажів, «зниклі» й існуючі театри Києва, Харкова, Одеси, Львова, Чернівців. Більшість документів та музейних предметів були експоновані вперше.

  Упорядники експозиції – завідувач сектору просвітньої та виставкової роботи, кандидат мистецтвознавства Ілона Таміліна, головний науковий співробітник сектору, кандидат історичних наук Алевтина Сукало; науковий консультант – доктор мистецтвознавства, професор Ганна Веселовська; оформлення виставки – Сергій Дубовик.

  До участі в урочистому відкритті було запрошено голову Державної архівної служби України Тетяну Баранову, директора ЦДАМЛМ України Олену Чижову, кандидата мистецтвознавства, професора Дмитра Горбачова, актора Юрія Яценка, актора і режисера Ларису Паріс, художників, музикантів, керівників та співробітників архівних і музейних установ. Протягом експонування художньо-документальної виставки «Українська сценографія ХХ століття» (до 1 березня 2016 року включно) заплановано проведення літературних заходів та творчих зустрічей.

  Афіша

  Преса

  15 грудня

  Відбулося чергове засідання науково-методичної ради ЦДАМЛМ України, на якому були розглянуті наступні питання:

  1. Розгляд плану публікацій відділу використання інформації документів на 2016 рік.

  2. Розгляд концепції оцифрування описів фондів ЦДАМЛМ України.

  3. Розгляд оглядової екскурсії по ЦДАМЛМ України.

  4. Розгляд особливостей використання архівних джерел ЦДАМЛМ України в рамках віртуального проекту «АРХІВажлива СПРАВА».

  5. Розгляд огляду «Життєпис Олександра Богомазова».


  11 грудня

  Відбулося чергове засідання Експертно-перевірної комісії ЦДАМЛМ України, на якому було розглянуто:

  - положення про Експертну комісію на номенклатуру справ на 2016 рік театрально-видовищного закладу культури «Київський академічний театр юного глядача на Липках»;

  - положення про Експертну комісію на номенклатуру справ на 2016 рік Національного заслуженого академічного українського народного хору України імені Г.Г.Верьовки.


  10 грудня

  Відбулося чергове засідання колегії ЦДАМЛМ України, на якому були розглянуті наступні питання:

  1. Про основні підсумки діяльності Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України за 9 місяців 2015 року.

  2. Про стан та перспективи роботи відділу забезпечення збереженості документів ЦДАМЛМ України.

  3. Розгляд Довідки про стан виконання доручень вищих органів державної влади, наказів та доручень Державної архівної служби України, наказів директора ЦДАМЛМ України за січень-листопад 2015 року.

  4. Про роботу дорадчих органів Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України.

  5. Про стан та перспективи роботи відділу формування НАФ та діловодства ЦДАМЛМ України (у порядку контролю).

  6. Про контроль за виконанням рішень колегії ЦДАМЛМ України.


  10 грудня

  Головний спеціаліст відділу використання інформації документів ЦДАМЛМ України Дмитро Нестерчук взяв участь у VIII щорічних Грінченківських читаннях, що проходили у Київському університеті імені Бориса Грінченка. Тема доповіді: «Загальний огляд фонду Бориса Грінченка в ЦДАМЛМ України».


  9 грудня

  Відбулося чергове засідання Експертно-перевірної комісії ЦДАМЛМ України, на якому було розглянуто:

  - опис особового фонду українського літературознавця і літературного критика Дмитра Володимировича Затонського;

  - акт передачі документа з особового фонду Фотія Степановича Красицького до сектору зберігання та обліку музейних предметів;

  - звіт про роботу з опрацювання фондів особового походження за 2015 рік;

  - інформацію про нові надходження документів особового походження.


  8 грудня

  Відбулося чергове засідання науково-методичної ради ЦДАМЛМ України, на якому були розглянуті наступні питання:

  1. Розгляд видання «Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України». Путівник. Випуск 4.

  2. Розгляд огляду «Документи про життя і творчість Марії Башкірцевої у фондах ЦДАМЛМ України».

  3. Розгляд тематико-експозиційного плану та концепції виставки «Українська сценографія ХХ ст. (з архівної та музейної колекцій ЦДАМЛМ України)».

  4. Розгляд методичних рекомендацій «Описування документів фондів особового походження діячів образотворчого мистецтва».


  6 грудня

  В черговому номері Української музичної газети №4(98) за 2015 р. надруковано статтю директора ЦДАМЛМ України Олени Чижової, про Григорія Давидовського.


  3-4 грудня

  Провідний науковий співробітник відділу використання інформації документів Оксана Олійник взяла участь у ХХ міжнародній науковій конференції «Могилянські читання», що проходила у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику. Тема доповіді: «Дослідження творчості Августи Кохановської (1868-1927), першої жінки-художниці Буковини, за документами ЦДАМЛМ України».


  Листопад
  26-27 листопада

  Завідувачка сектору інформаційних технологій відділу використання інформації документів у ЦДАМЛМ України Л.С.Дурова та архівіст І категорії сектору інформаційних технологій у ЦДАМЛМ Є.Б.Кукла прийняли участь у ІІІ Міжнародному науково-практичному семінарі «Оцифроване надбання: збереження, доступ, репрезентація», що відбувся у Державному політехнічному музеї при НТУУ «КПІ».


  26-27 листопада

  Головний спеціаліст відділу використання інформації документів ЦДАМЛМ України Дмитро Нестерчук взяв участь у VIII міжнародній науково-практичній конференції «Софійські читання», що проходила у НЗ «Софія Київська». Тема доповіді: «Дослідник архітектури: Іполит Владиславович Моргилевський (за документами із особового фонду №87 Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України)».


  26 листопада
  Афіша

  У конференц-залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України в рамках літературно-музичного проекту «Мистецькі зустрічі в архіві-музеї» відбулась урочиста передача на державне зберігання документів народної артистки України, провідної солістки Національної філармонії України, майстра сцени, лауреата міжнародної премії імені Григорія Сковороди, професора кафедри теорії та методики постановки голосу інституту мистецтв Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, лауреата міжнародних та всеукраїнських конкурсів, володарки титулів «Берегиня» та «Чарівний голос України», стипендіата Вагнерівського фестивалю у Байройті (Німеччина), члена Українського фонду культури, автора міжнародного арт-проекту «Lady Opera», сопрано Ольги ЧУБАРЕВОЇ.

  Детальніше

  Під час зустрічі були експоновані фотографії, афіші концертів, авторських проектів, оперних вистав за участю співачки у театрах, концертних залах України та світу і не лише. Вони стали першими в особовому фонді мисткині, поповнення якого планується й на далі. Ольга Чубарева виконала фрагменти з програм сольних концертів різних часів (концертмейстер – заслужений артист України Ігор МАМУШЕВ). Формат заходу передбачав розповідь Ольги Чубаревої про свій творчий шлях, досвід співпраці з відомими диригентами, співаками, режисерами, а також вільне спілкування з публікою. Ведуча – Ілона Таміліна.

  До участі у заході запрошено представників архівних та музейних установ, оперних театрів, діячі музично-театрального мистецтва, творча молодь.

  Афіша

  Преса

  25 листопада

  ЦДАМЛМ України відвідали члени товариства "Чернігівське земляцтво".

  Товариство «Чернігівське земляцтво» в Києві


  24 листопада

  Провідний науковий співробітник відділу довідкового апарату та обліку документів ЦДАМЛМ України Ростислав Загорулько та провідний архівіст відділу формування НАФ та діловодства Альона Булгакова взяли участь у Всеукраїнській науковій конференції "Шістнадцяті джерелознавчі читання", що проходила у КНУ ім.Т.Шевченка.

  Тема виступу Загорулька "Газети Києва 1905-1914 рр. про українську мову", тема доповіді Булгакової "Формування особового фонду Володимира Денисенка - кінорежисера та сценариста: на матеріалах нових надходжень до ЦДАМЛМ України".


  12 листопада

  У Випуску 4 (2015, липень серпень) фахового часопису «Архіви України» надруковано документальні огляди співробітників ЦДАМЛМ України Д.В. Нестерчука («Постать Олександра Олеся в архівних джерелах ЦДАМЛМ України») і Ю.В. Бенті («Особовий фонд Бориса Лятошинського у ЦДАМЛМ України (до 120-річчя від дня народження видатного українського композитора, диригента і педагога)»).

  Публікації. Науково-практичний журнал "Архіви України"


  11 листопада

  Відбулося чергове засідання науково-методичної ради ЦДАМЛМ України, на якому були розглянуті наступні питання:

  1. Про розгляд довідки про створення відділу «Літературно-мистецькі Плюти» та кількість експонованих архівних документів, музейних предметів та друкованих видань. Пропозиції до розгляду питання актуальності наукової концепції відділу «Літературно-мистецькі Плюти».

  2. Розгляд підготовлених висновків про актуальність меморіальних кабінетів ЦДАМЛМ України.

  3. Різне.


  11 листопада

  Співробітники відділу використання інформації документів Юлія Бентя і Оксана Олійник взяли участь у авторській передачі Оксани Чайки «Світолад» на Українському радіо «Культура». Тема: «Віртуальна екскурсія архівом-музеєм». Послухати запис прямого ефіру можна за посиланням:

  Ефір радіопередачі «Світолад», Українське радіо «Культура»


  10 листопада

  Провідний архівіст відділу формування НАФ та діловодства Альона Булгакова та завідувачка сектора просвітньої та виставкової роботи відділу використання інформації документів Ілона Таміліна у прямому ефірі програми "Художнє ательє" (автор і ведуча - Валентина Давиденко) говорили про урочисту передачу документів видатного українського кінорежисера і сценариста Володимира Терентійовича Денисенка (1930-1984). Повтор ефіру можна буде почути 13 листопада о 21.10 у програмі "Портрети і дзеркала" на хвилях радіо "Голос Києва".


  3 листопада
  Афіша

  У конференц-залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України відбулась урочиста передача на державне зберігання документів видатного українського кінорежисера і сценариста Володимира Денисенка (1930-1984).

  Детальніше

  Син Володимира Терентійовича, відомий український драматург, сценарист, актор, режисер, автор теле- і радіопередач, заслужений діяч мистецтв України, член Спілки кінематографістів України та Асоціації українських письменників Олександр Денисенко подарував ЦДАМЛМ творчі документи батька, його світлини, а також різні документи родини, зокрема, матері – відомої акторки Наталії Наум. Під час зустрічі були експоновані сценарії кінофільмів Володимира Денисенка, родинні фотографії Денисенків та інші документи. Вони стали основою в особовому фонді кінорежисера Володимира Денисенка. Всього на зберігання в архів-музей було передано 903 архівних документи і 20 друкованих видань.

  Під час заходу Олександр Денисенко розповів про творчий шлях батька, досвід співпраці з видатними митцями ХХ століття, а також відбулось вільне спілкування з публікою. Під час зустрічі відбувся показ фільму «Денисія. Світи Володимира Денисенка» (автор стрічки – Олександр Денисенко).

  До участі у заході були запрошені Голова Державної архівної служби України Тетяна Баранова, Голова Спілки архівістів України, доктора історичних наук, професор Микола Щербак, директор ЦДАМЛМ України Олена Чижова, Голова Спілки кінематографістів України Сергій Тримбач, генеральний директор Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка, народний артист України Михайло Захаревич, народний артист України, актор Богдан Бенюк, заслужена артистка УРСР, акторка та театральний педагог Валентина Зимня, кінорежисер та сценарист, учень Володимира Денисенка Олег Чорний, композитор Георгій Черненко, відомі діячі кіно- та театральних мистецтв, представники архівних та музейних установ, творча молодь.

  Організатори – Державна архівна служба України, Спілка архівістів України, Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України.

  Афіша

  Фоторепортаж

  Преса

  Жовтень
  28 жовтня

  Архів-музей відвідала група студентів історичного факультету Київського університету імені Бориса Грінченка, керівник – кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України О.І.Бонь. Під час екскурсії молоді науковці ознайомилися із історією ЦДАМЛМ України, його архівним та бібліотечним фондами, меморіальними кабінетами, специфікою роботи різних структурних підрозділів.

  Фоторепортаж


  28 жовтня

  У прямому ефірі радіопередачі «Світолад» на Українському радіо «Культура» директор Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України Олена Чижова, директор ТО "Культура" НРКУ, заслужений діяч мистецтв України Олександр Денисенко та історик, журналіст Тетяна Люта спілкувалися з ведучою Оксаною Чайкою про передачу на державне зберігання до ЦДАМЛМ України документів відомого українського кінорежисера, сценариста Володимир Денисенка.

  Ефір радіопередачі «Світолад», Українське радіо «Культура»


  27 жовтня

  Відомі письменники та перекладачі Галина Кирпа і Дмитро Чередниченко передали до ЦДАМЛМ України цінні документи, пов'язані з літературою діаспори.

  Детальніше

  Серед них: архів Катерини Перелісної, який в Україну потрапив завдяки зусиллям небайдужої людини – Олександера Воронина-Варави з Вашингтона, матеріали з архіву Ірени Гошовської (що друкувалася під псевдо Ївга Шугай і мала намір по смерті свого чоловіка письменника Богдана Гошовського (Даниловича) видати антологію діаспорної літератури для дітей, яку вони разом упорядковували багато років), листи родині Чередниченків від поета Миколи Щербака (а також рецензії та статті з діаспорної преси), статті довголітнього редактора журналу для дітей "Веселка", що виходив у Америці, Володимира Барагури, лист від Дмитра Нитченка з Австралії, листи й матеріали письменниці Діамари Ходимчук, що друкувалася під іменем Діма, листи від письменниці й мисткині з Канади Ніни Мудрик-Мриц та її родини по смерті пані Ніни, копії двох прозових збірок для дітей письменниці з Бразилії Віри Вовк, лист від письменниці з Канади Світлани Кузьменко, лист і оповідь з історії однієї латинської книжки-мандрівниці від Олександера Воронина-Варави, листи від письменниці й мисткині з Англії Галі Мазуренко, а також світлини з її втраченої родини, листи від письменниці Валентини Юрченко з Америки, автобіографічні матеріали Романа Завадовича та лист від його сина Романа Завадовича на дозвіл публікувати в перших національних читанках незалежної України, які упорядковували Галина Кирпа та Дмитро Чередниченко, твори батька.

  Зі жвавого листовного спілкування упродовж багатьох років із письменниками діаспори народилися ті перші читанки – "Ластівка", "Біла хата", "Писанка" (1992) та "Зелена неділя" (1993), а також три томи поезії української діаспори з довідками про авторів "Листок з вирію. Книга 1" (2002), "Листок з вирію. Книга 2" (2003), "Листок з вирію. Журавлики." Поезія української діаспори для дітей (83 автори) (2011) та нечисленних публікацій про письменників у газеті "Жива вода", журналі для дітей "Соняшник", на сторінці "Мачинка" (в газеті "Час/Time" та в інших виданнях в Україні).


  27 жовтня

  Запрошуємо взяти участь у конкурсі на заміщення вакантних посад у архіві-музеї. З детальною інформацію можна ознайомитися у розділі "Вакансії".


  23 жовтня

  Провідний науковий співробітник відділу використання інформації документів Оксана Олійник взяла участь у Х Буковинській міжнародній історико-краєзнавчій конференції, що проходила у Чернівецькому національному університеті ім. Ю.Федьковича. Тема доповіді: "Перша жінка-художниця Буковини Августа Кохановська у документах ЦДАМЛМ України".


  19 жовтня

  У приміщенні Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України в рамках професійного навчання із залученням науково-педагогічних працівників Інституту державного управління у сфері цивільного захисту відбувся семінар-практикум для співробітників ЦДАМЛМ України з питань цивільного захисту та домедичної допомоги.

  Фоторепортаж


  16 жовтня

  12-16 жовтня 2015 року начальник відділу використання інформації документів Юлія Бентя взяла участь в авторському семінарі Труді Петерсон з проблемних питань організації архівної справи до доступу до архівів, організованому Центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників юстиції за підтримки посольства США.


  15 жовтня

  Директор ЦДАМЛМ України Олена Чижова, заступник директор – головний зберігач фондів Тамара Малярчук, завідувач сектора зберігання та обліку музейних предметів Леся Кисельова взяли участь у семінарі з обміну досвідом між литовськими й українськими фахівцями у сфері культурної політики, організованому Міністерством культури Литовської Республіки у співпраці з Міністерством культури України, Українським центром культурних досліджень.


  6 жовтня

  У новому номері Української музичної газети, №3 (97) за 2015 рік, опубліковано огляд фонду видатного піаніста та фортепіанного педагога Євгена Вауліна, який досліджувала начальник відділу використання інформації документів Юлія Бентя.


  6 жовтня

  1 жовтня у Львові розпочався XXI Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти». Серед запрошених гостей – видатні українські композитори Валентин Сильвестров, Олександр Щетинський, Кармелла Цепколенко, а також ціла плеяда визнаних митців молодшого покоління. Закордонну делегацію форуму представляють болгарський композитор, редактор музичної програми Болгарського національного радіо Мілєн Панайотов, Gryphon Trio з Канади, польські ансамблі NeoQuartet і Kwartludium, Ensemble Zeitsprung з Німеччини, австрійські музиканти Зіґрід Гаґн (фортепіано) і Танер Тюркер (віолончель), німецький дириґент Маркус Ельснер, гості з Польщі Роман Ревакович (дириґент), Марек Топоровський (клавесин, орган), Малґожата Кляйн (клавесин), Мачєй Францкєвіч (баян), зі Швейцарії – Райнер Гельд (дириґент), Ґабріелле Бруннер (скрипалька та композитор), Денис Северин (віолончель), Тетяна Корсунська (фортепіано), з Росії – Олександр Пільчен (барокова скрипка) та Даніїл Пільчен (композитор), а також дириґент і композитор із Бразилії Рікардо Кальдероні.

  Детальніше

  2 жовтня 2015 року в рамках фестивалю відбулася зустріч з українським композитором Віталієм Вишинським, модератором якої виступила завідувач сектору просвітньої та виставкової роботи відділу використання інформації документів, кандидат мистецтвознавства Ілона Таміліна. Під час фестивалю співробітниця архіву-музею також зустрілася із фондоутворювачем ЦДАМЛМ України Романом Реваковичем й іншими діячами музичного мистецтва України та української діаспори.


  5 жовтня

  Щиро вітаємо композитора, лауреата міжнародних композиторських конкурсів, члена Національної спілки композиторів України, фондоутворювача ЦДАМЛМ України Олександра Щетинського із здобуттям Державної премії імені Б.М.Лятошинського!


  3 жовтня

  Співробітники ЦДАМЛМ України відвідали Чернігів. Подорож організувала профспілка архіву-музею. Чудову екскурсію для невтомних архівістів-туристів провела завідувачка відділу Національного заповідника "Чернігів Стародавній" Алла Брониславівна Гаркуша.


  1 жовтня

  ЦДАМЛМ України долучився до фотопроекту "У куряві тіней", який присвячено українським жінкам-художницям. У рамках проекту відбулися зйомки відомих художниць Валентини Виродової-Готьє та Віри Баринової-Кулеби у меморіальних кабінетах письменників. У фондах архіву-музею зберігаються декілька живописних робіт Валентини Виродової-Готьє.


  Вересень
  30 вересня

  На території меморіального комплексу «Літературно-мистецькі Плюти» (відділ ЦДАМЛМ України) та у бібліотеці Палацу культури «Енергетик» (м.Українка Обухівського району Київської області) відбувся літературний захід до 105-ї річниці від дня народження українського письменника Михайла Івановича Чабанівського (18.09.1910 – 04.04.1973). В урочистостях взяли участь заступник міського голови м.Українка Оксана Кирилюк; дитяча поетеса, член Національної спілки письменників України (НСПУ), Обухівської районної літературної студії ім.А.Малишка та Українського міського літературного об’єднання ім.Г.Косинки Віра Куліш-Гальчинська; член НСПУ, Обухівської районної літературної студії ім.А.Малишка Олександр Драндар; член Обухівської районної літературної студії ім.А.Малишка Володимир Мицюра; дитяча письменниця, лауреат літературної премії ім.Михайла Чабанівського Оксана Хорозова-Чабанівська.

  Детальніше

  В рамках заходу проведено екскурсію «“Лицар зеленого світу” – літературна подорож сторінками книг М.І.Чабанівського» (Меморіальний кабінет М.І.Чабанівського, с.Плюти). Відбулися літературні читання за участю почесних гостей та учнів ЗОШ №1 м.Українка; виступ Тріо «Елеганс» з Української дитячої школи мистецтв (Віолета Негода, Лілія Бурмій, Людмила Криштопа).

  До підготовки та проведення свята долучилися завідувач відділу «Літературно-мистецькі Плюти» С.Б.Руденко, старший науковий співробітник А.А.Гайворонська, провідний науковий співробітник Н.А.Боримська.

  Фоторепортаж


  30 вересня

  Відбулось чергове засідання колегії ЦДАМЛМ України на якому були розглянуті наступні питання:

  1. Про стан виконання структурними підрозділами ЦДАМЛМ України планових завдань за І півріччя.

  2. Про стан обліку та забезпечення збереженості музейних предметів у ЦДАМЛМ України. Нові підходи у питанні музейного менеджменту.

  3. Про дотримання Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».

  4. Про заходи щодо дотримання нормативних вимог зберігання архівних документів, посилення охорони архівних приміщень, їх пожежної безпеки відповідно до наказів Держкомархіву України від 28.04.2005 №53, від 15.08.2012 №145. Організація роботи щодо охорони праці в ЦДАМЛМ України.

  5. Про стан та перспективи розвитку інформатизації у ЦДАМЛМ України (у порядку контролю).


  29 вересня

  Відбулось чергове засідання науково-методичної ради ЦДАМЛМ України на якому були розглянуті наступні питання:

  1. Розгляд огляду «Особовий фонд українського театрального режисера Володимира Грипича у ЦДАМЛМ України».

  2. Розгляд огляду «Перша жінка – художниця Буковини Августа Кохановська у документах ЦДАМЛМ України».

  3. Розгляд статті «Особовий фонд Володимира Денисенка – українського режисера та сценариста» (на матеріалах нових надходжень до ЦДАМЛМ України).

  4. Розгляд статті «Архівні документи до вивчення життя і творчості українського художника – бойчукіста Падалки Івана Івановича» (з фондів ЦДАМЛМ України).


  24 вересня

  Директор ЦДАМЛМ України О.В.Чижова і головний інженер І.В.Дяченко взяли участь у форумі «Запобігання виробничим пожежам», організованому редакцією журналу «Охорона праці і пожежна безпека».


  24 вересня
  Афіша

  Національний історико-меморіальний заповідник «Бабин Яр», Всеукраїнська Єврейська Рада України, Музей «Героїзм та Голокост» представляє документальну виставку «Вони ніколи не стануть дорослими…» пам’яті дітей, страчених у Бабиному Яру (до 74-х роковин трагедії Бабиного Яру). Експозиція висвітлює одну з найтрагічніших сторінок з життя окупованого нацистами м.Києва у 1941–1943 роках. На виставці представлені фотодокументи, книги та речі загиблих у Бабиному Яру, оригінальні речі із зібрання історика, журналіста, громадського діяча Іллі Левітаса (1931–2014), графічні роботи з циклу Василя Овчинникова «Бабин Яр» з особового фонду художника у Центральному державному архіві-музеї літератури і мистецтва України.

  Детальніше

  Відкриття виставки відбулося у галереї Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України. До участі у відкритті були запрошені представники посольств іноземних держав, посадові особи органів державної влади, архівних та музейних установ, громадських організацій.

  Виставка триватиме до 8 жовтня 2015 р.

  Вхід вільний.

  Афіша

  Преса

  23 вересня

  Співробітники ЦДАМЛМ України відвідали з екскурсією скарбницю Національного банку України.


  22 вересня

  Головний спеціаліст відділу використання інформації документів ЦДАМЛМ України Дмитро Нестерчук взяв участь у радіопрограмі "Магія театру", яка була присвячена творчості Г.Квітки-Основ'яненка (ведуча – Вікторія Воскресенська).

  Українське радіо, канал Культура.


  2 вересня

  До уваги дослідників!

  ЦДАМЛМ України розпочав публікацію оцифрованих описів документів, друкованих видань та музейних предметів. Із описами перших 25 фондів можна ознайомитися у рубриці "Про архів", розділ "Описи фондів ЦДАМЛМ України".


  Серпень
  27 серпня
  Прохор Трохимович Коваленко. 1913 р. ЦДАМЛМ України, ф.263, оп.1, од.зб.59, арк.3.

  У розділі «Виставки онлайн» опубліковано віртуальну документальну виставку «Білі плями українського кіно» (за архівними документами ЦДАМЛМ України).


  21 серпня

  В архіві-музеї відбулися урочисті збори до дня Незалежності України. До колективу з вітальною промовою з нагоди свята звернулася директор Олена Чижова. В цей день до архіву завітали почесні гості – мистецтвознавець Ніна Саєнко, донька художника Олександра Саєнка та художниця Анничка Колос, онука художника з плеяди бойчукістів, Сергія Колоса.

  Детальніше

  Під час заходу відбулося спілкування спадкоємців славних митців із співробітниками ЦДАМЛМ: Ніна Саєнко подарувала книги про творчість батька, Анничка Колос передала на державне зберігання документи Сергія Колоса з родинного архіву. У актовому залі експонувалися політичні плакати художниці Аннички Колос, про документи і просвітні проекти, присвячені художникам-бойчукістам, розповіла провідний науковий співробітник Оксана Олійник.

  Фоторепортаж


  Липень
  30 липня
  Афіша

  У конференц-залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України в рамках літературно-музичного проекту «Мистецькі зустрічі в архіві-музеї» відбулась творча зустріч із відомим американським бандуристом українського походження Юліяном Китастим (Нью-Йорк, США).

  Детальніше

  Формат заходу включав розповідь Юліяна Китастого про свій творчий шлях, про сімейну традицію виконання на бандурі, досвід співпраці з видатними митцями сучасності, а також вільне спілкування з публікою. У виконанні Юліяна Китастого звучали старовинні твори з кобзарського репертуару, маловідомі твори знаних бандуристів ХХ ст., його власні композиції.

  Афіша

  Преса

  16 липня
  Афіша

  У конференц-залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України в рамках літературно-музичного проекту «Мистецькі зустрічі в архіві-музеї» за підтримки Державної архівної служби України та Посольства Королівства Іспанія в Україні було презентовано документальну виставку з фондів ЦДАМЛМ України «Іспанія в українському мистецтві».

  Детальніше

  Експозиція розповідає про культурну близькість України й Іспанії – географічно віддалених країн – через графічні роботи видатного українського художника Миколи Глущенка з іспанського циклу, переклади творів іспанських класиків українською мовою, здійснені Миколою Лукашем та Вірою Вовк, та їх художнє оформлення вітчизняними митцями, поетичні присвяти іспанським поетам, зокрема – Федеріко Гарсія Лорці, фотографії діячів української культури під час перебування в Іспанії та ін. раритетні документи.

  У програму концерту лауреатів міжнародних конкурсів Олександри Зайцевої та Дмитра Таванця (фортепіанний ансамбль «Kiev Piano Duo») Іспанія також увійшли через композиції представників інших національних культур – поляка Моріца Мошковського (Іспанський танець з циклу Álbum Español, ор. 21 № 3, 1879) та француза Моріса Равеля (Іспанська рапсодія, 1907, оригінальна авторська версія для фортепіано в чотири руки). Ширший європейський музичний контекст окреслили «Два характеристичні марші» Франца Шуберта, «Етюд у формі канона» Роберта Шумана та Шістнадцять вальсів Йоганнеса Брамса.

  В офіційному відкритті заходу взяли участь директор ЦДАМЛМ України Олена Чижова, радник з питань культури Посольства Королівства Іспанія в України Тамара Сабала Утрійяс, представники центральних державних архівів, музейних та ін. мистецьких установ.

  Афіша

  Фоторепортаж

  Преса

  3 липня

  Відбулась зустріч директора ЦДАМЛМ України Олени Чижової та начальника відділу формування НАФ та діловодства Олени Рачковської з народним артистом України, професором Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім.І.Карпенка-Карого, головою Національної спілки театральних діячів України, режисером театру і кіно Лесем Танюком. Під час зустрічі Лесь Танюк передав на постійне зберігання до архіву-музею оригінали власних щоденників 1956-1959 років, а також їх багатотомне видання.


  Червень
  26 червня

  Відбулось чергове засідання колегії ЦДАМЛМ України на якому було розглянуто наступні питання:

  - Про стан виконання структурними підрозділами ЦДАМЛМ України планових завдань І кварталу;

  - Про підготовку ЦДАМЛМ України до роботи в осінньо-зимовий період;

  - Про стан дотримання законодавства України у сфері кадрової політики. Робота з особами, зарахованими до кадрового резерву;

  - Про фінансово-економічну діяльність у ЦДАМЛМ України;

  - Про контроль за виконанням рішень колегії ЦДАМЛМ України.


  25 червня

  Відбулось чергове засідання науково-методичної ради ЦДАМЛМ України, на якому були розглянуті наступні питання:

  - Про розгляд та обговорення плану виставкової діяльності ЦДАМЛМ України на 2016 рік.

  - Концепція онлайнової документальної виставки «Білі плями українського кіно».

  - Про розгляд огляду «З архівних джерел ЦДАМЛМ України про Олександра Олеся».


  24 червня

  Відбулось чергове засідання експертно-перевірної комісії ЦДАМЛМ України, на якому було розглянуто наступні питання:

  1. Опис справ з кадрових питань видавництва спілки молодіжних організацій України «Молодь».

  2. Опис справ постійного зберігання українського письменника Сірика Г.Т.


  11-12 червня

  В Миколаєві відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція «Літературна Миколаївщина: актуальні проблеми збереження культурно-історичної спадщини», скликана Державним архівом Миколаївської області, Центральним державним архівом-музеєм літератури і мистецтва України, Миколаївською бібліотечною асоціацією та Інтернет-журналом «Миколаїв літературний».

  Детальніше

  В конференції прийняли участь та виступили на пленарному засіданні директор Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України О.В.Чижова, на архівні секції заступник директора – головний зберігач фондів Т.М.Малярчук. Директор О.В.Чижова та заступник директора – головний зберігач фондів взяли участь у передачі Миколаївської обласної державної телерадіокомпанії «Розмова на тему» та Миколаївському академічному телеканалі ТАК-TV у передачі «Прямий ефір». Директор ЦДАМЛМ Україна дала інтерв’ю для миколаївських газет.

  Програма

  Фоторепортаж

  Преса

  10 червня
  Афіша

  У конференц-залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України відбулась урочиста передача на державне зберігання творчих документів народного артиста СРСР, лауреата Шевченківської премії, видатного баса Анатолія КОЧЕРГИ. Під час зустрічі були експоновані фотографії сцен оперних вистав за участю співака у найвідоміших театрах світу, нотні видання з дарчими написами А. Кочерги та ін. документи. Вони стали першими в особовому фонді митця, поповнення якого планується й під час наступних візитів співака на Батьківщину.

  Афіша

  Фоторепортаж

  Преса

  9 червня

  В ефірі ДТРК "Радіо Голос Києва", у програмі "Мій Київ", ведуча - Ірина Тимошенко, провідний науковий співробітник Оксана Олійник розповідала про документи українських поетів з фондів ЦДАМЛМ, представлені на виставці "Поетичні автографи. Українська лірика ХХ століття".


  6 червня

  Про документальну виставку «Поетичні автографи. Українська лірика ХХ століття» розповіла Юлія Бентя, начальник відділу використання інформації документів, у програмі "Літопис доби" КДТРК "Радіо Голос Києва", ведуча - Юлія Савченко.

  Радіозапис програми


  4 червня

  Директор ЦДАМЛМ України Олена Чижова взяла участь у авторській радіопрограмі Сергія Гальченка "Музеї України" (канал Культура).

  Запис програми


  Травень
  28 травня
  Афіша

  У Зеленій залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України відбулось відкриття документальної виставки «Поетичні автографи. Українська лірика ХХ століття».

  Детальніше

  Представлені в експозиції автографи видатних українських поетів хронологічно охоплюють ціле ХХ століття: Микола Зеров, Євген Плужник, Леонід Первомайський, Євген Гуцало, Валентина Ткаченко, Василь Симоненко, Микола Холодний, Євген Сверстюк, Ірина Жиленко, Абрам Кацнельсон. Ліричні свідчення епохи постають у супроводі численних біографічних документів, листування, авторських поетичних збірників, рецензій, спогадів, фотографій. Виставка розповідає не лише про визначальні періоди чи моменти творчості названих митців, а й про життєві перипетії та коло спілкування. Голоси поетів прозвучали у записах з фондів ЦДКФФА ім.Г.Пшеничного.

  Презентацію виставки супроводжував виступ відомого джазового саксофоніста Віктора Павелко. Протягом експонування «Поетичних автографів» (до 25 вересня 2015 року) заплановано проведення літературних заходів та творчих зустрічей.

  Упорядники експозиції – співробітники відділу використання інформації документів Юлія Бентя, Ілона Таміліна, Оксана Олійник; науковий консультант – доктор філології, професор, автор і упорядник численних видань Елеонора Соловей.

  Афіша

  Фоторепортаж

  Преса

  27 травня

  Відбулося чергове засідання науково-методичної ради ЦДАМЛМ України, на якому було розглянуто концепцію та тематико-експозиційний план документальної виставки «Поетичні автографи. Українська лірика ХХ століття» за документами ЦДАМЛМ України.


  22 травня

  Відбулось чергове засідання експертно-перевірної комісії ЦДАМЛМ України, на якому було розглянуто наступні питання:

  Описи справ постійного зберігання:

  – українського письменника Олеся Досвітнього;

  – українського поета і літературознавця Яра Славутича;

  – українського літературознавця, літературного критика і перекладача Кошелівця І.М.;

  – українського письменника Надіїна Д.П.;

  – українського поета, журналіста і культурного діяча Біби П.М.;

  – українського письменника і художника Дарди В.І.;

  – українського журналіста Лазебника Ю.А.

  Нові надходження документів особового походження:

  – українського письменника Горлача (Коваленка) Л.Н.;

  – українського художника Колоса С.Г.


  21-22 травня

  Відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю, присвячена 20-річчю УНДІАСД, "Архіви - наука - суспільство: шляхи взаємодії".

  Детальніше

  Від ЦДАМЛМ України у роботі конференції взяли участь: директор Чижова О.В. із доповіддю "Архівний простір: від комунікації до взаємодії. З досвіду роботи Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України", головний науковий співробітник відділу використання інформації документів Павлова О.Ф. із доповіддю "Віхи історії України через призму життя Івана Врони (за матеріалами особового фонду № 358 ЦДАМЛМ України)", головний науковий співробітник відділу формування НАФ та діловодства Таміліна І.Є. із доповіддю "Невідомий Філімонов (реконструкція портрета українського митця за архівними документами", науковий співробітник відділу довідкового апарату та обліку документів Загорулько Р.О. з доповіддю "Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України як інститут пам'яті та осередок наукових досліджень".


  19 травня

  За сприяння Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України підготовлено видання Олімпіади Пащенко-Шульмінської "Моя Шевченкіана", упорядник Віктор Адамський.

  Книга розрахована на усіх, хто цікавиться історією України та непересічними особистостями, вивчає документальну спадщину Великого Кобзаря.


  18 травня

  Шановні колеги!

  Вітаємо всіх із професійним святом - Міжнародним днем музеїв! Зичимо всім музейним працівникам України успіхів у трудовій діяльності, поповнень музейних зібрань, розширення горизонтів наукових та професійних доробок, нехай людяними стають експозиції, а оплата та умови праці гідними.


  18 травня
  Ікона Божої Матері «Замилування»

  До міжнародного дня музеїв ЦДАМЛМ України пропонує он-лайн виставку одного музейного експонату «Ікона Божої Матері «Замилування».


  15 травня
  Афіша

  У відділі ЦДАМЛМ України "Літературно-мистецькі Плюти" відбувся урочистий захід "Весна в Плютах", присвячений Міжнародному дню музеїв та 70-річчю Перемоги у Другій світовій війні.

  Афіша

  Фоторепортаж

  Преса

  8 травня

  Відбулось чергове засідання експертно-перевірної комісії ЦДАМЛМ України, на якому було розглянуто наступні питання:

  1. Описи справ постійного зберігання та справ з кадрових питань Державного підприємства «Національний академічний театр російської драми ім.Лесі Українки».

  2. Положення про експертну комісію та номенклатура справ на 2015 р. Національного заслуженого академічного ансамблю танцю України ім.П.Вірського.

  3. Описи справ довготривалого зберігання та справ з особового складу Державного підприємства «Дирекція будинку державних художніх колективів».


  8 травня

  У розділі "Виставки онлайн" опубліковано віртуальну документальну виставку «Друга світова війна у споминах сучасників (за документами особових фондів представників української діаспори ЦДАМЛМ України)».

  Виставка он-лайн


  Квітень
  30 квітня

  Відбулось чергове засідання науково-методичної ради ЦДАМЛМ України, на якому було розглянуто наступні питання:

  1. Документальна спадщина Бориса Лятошинського у ЦДАМЛМ України: огляд джерел (до 120-річчя від дня народження).

  2. «…его замечания были тонкими, дельными и полезными». Публікація спогадів Г.Таранова про Б.Лятошинського.

  3. Концепція документальної он-лайн виставки «Друга світова війна у споминах учасників (за документами особових фондів представників української діаспори ЦДАМЛМ України)».

  4. Тематико-експозиційний план документальної он-лайн виставки «Друга світова війна у споминах учасників (за документами особових фондів представників української діаспори ЦДАМЛМ України)».

  5. «Сільська історія у часі, просторі і пам’яті»: огляд про відділ «Літературно – мистецькі Плюти».


  27 квітня

  До уваги відвідувачів читального залу ЦДАМЛМ України:

  30 квітня - санітарний день;

  1-4 травня - святкові дні.

  Адміністрація


  24 квітня

  Начальник відділу використання інформації документів ЦДАМЛМ України, Юлія Бентя взяла участь у радіопрограмі присвяченій життю і творчості видатного українського композитора Бориса Лятошинського.

  Радіо “Аристократи”


  22 квітня
  Афіша

  У конференц-залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України в рамках літературно-музичного проекту «Мистецькі зустрічі в архіві-музеї» відбулась презентація документальної експозиції «Стефан Вільконський. Микола Шраг. З особових фондів ЦДАМЛМ України» та авторський концерт «Вибрики ноосфери» відомого українського композитора, віолончеліста Золтана АЛМАШІ, за участю лауреатів міжнародних конкурсів Маріани СКРИПИ (скрипка) та Олексія ШМУРАКА (фортепіано).

  Детальніше

  Цього року виповнюється 145 років від дня народження заслуженого артиста УРСР, професора Київської консерваторії, віолончеліста Стефана Вільконського (1870–1963) та 45 років по смерті доктора економічних наук, віолончеліста-аматора Миколи Шрага (1894–1970). Їх особові фонди зберігаються у ЦДАМЛМ України. З оригіналами документів, які презентують маловідомі сторінки віолончельного виконавства ХХ століття, можна було ознайомитися під час заходу.

  Золтан Алмаші Маріана Скрипа Олексій Шмурак

  Концерт в Архіві-музеї відкрив міжнародний фестиваль сучасної і класичної музики «Гольфстрім ІХ». У програмі – твори Золтана Алмаші, написані композитором у 1996–2015 роках, та твори анонімних авторів у його інструментальних версіях.

  Афіша

  Фоторепортаж

  Преса

  Березень
  31 березня

  Відбулось чергове засідання колегії ЦДАМЛМ України, на якому були розглянуті наступні питання:

  1. Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України в українському інформаційному просторі.

  2. Про організацію роботи щодо надання платних послуг у ЦДАМЛМ України.

  3. Про стан виконання доручень вищих органів державної влади, наказів Державної архівної служби України, адміністрації ЦДАМЛМ України, виконавська дисципліна.

  4. Про дотримання Закону України «Про звернення громадян» у ЦДАМЛМ України.

  5. Про стан та перспективи роботи відділу «Літературно-мистецькі Плюти» (у порядку контролю).


  30 березня

  У розділі "Виставки онлайн" опубліковано віртуальну експозицію за документами ЦДАМЛМ України «Школа Бориса Лятошинського. До 120-річчя від дня народження видатного українського композитора, диригента та педагога».


  12 березня

  У конференц-залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України в рамках літературно-музичного проекту «Мистецькі зустрічі в архіві-музеї» відбулась урочиста передача документів українського композитора Бориса Миколайовича Лятошинського та презентація видання «Борис Лятошинський. Романси 1920-х».

  Детальніше

  4 січня 2015 року виповнилося 120 років від дня народження видатного українського композитора, фундатора української композиторської школи ХХ століття Бориса Миколайовича Лятошинського. До цієї знаменної дати Інститут проблем сучасного мистецтва НАМ України спільно з Кабінетом-музеєм Б. М. Лятошинського підготували видання «Борис Лятошинський. Романси 1920-х». Мистецька громадськість має можливість ознайомитися з невідомими сторінками камерної творчості композитора цього періоду.

  Під час зустрічі хранителька Кабінету-музею Б. М. Лятошинського пані Тетяна Гомон передала до Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України автографи романсів періоду 1920-х років. Деякі з них були представлені на виставці. Звучали прем’єри творів Бориса Лятошинського у виконанні відомих артистів Оксани Герасимчук, Тетяни Гомон, Тетяни Дзюбак, Олександра Козаренка, Ігоря Савчука, Олени Степанюк, Ірини Ушаньової. Виступили знані культурні діячі та науковці Любов Дрофань, Олександр Козаренко, Маріанна Копиця, Леся Олійник, Андрій Пучков, Віктор Сидоренко, Кіра Шамаєва. Вечір проводив автор-упорядник видання, кандидат мистецтвознавства Ігор Савчук.

  Афіша

  Фоторепортаж

  Преса

  6 березня

  На запрошення Національної радіокомпанії України директор ЦДАМЛМ України Чижова Олена та провідний науковий співробітник відділу використання інформації документів Олійник Оксана побували на прем’єрному показі художньо-документального фільму «І я таки жив» про Тараса Григоровича Шевченка. Архів-музей співпрацював з режисером Олександром Денисенком і творчим колективом фільму в процесі зйомок.


  5 березня

  Відбулось розширене засідання колегії Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України, присвячене обговоренню підсумків роботи у 2014 році та пріоритетам на 2015 рік.

  Фоторепортаж


  3 березня

  Вітаємо письменників з професійним святом!

  Бажаємо міцного здоров’я, щастя, благополуччя, подальших успіхів у будь-яких починаннях, щоденних справах, сміливих планах та сподіваннях. Хай Вас підтримують та надихають рідні люди, розуміють та допомагають колеги, минають негаразди та непорозуміння. Хай доля збагачує Вас життєвою мудрістю, енергією, натхненням та радістю сьогодення.


  Лютий
  27 лютого

  На території Архівно-музейного комплексу «Літературно-мистецькі Плюти» (відділ Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва (ЦДАМЛМ) України) в рамках проекту «Народжені Україною» відбулося відкриття документальної виставки «І неоплаканий своїми…», присвяченої пам’яті видатного українського письменника, кінорежисера, драматурга, поета, художника, класика світового кінематографа Олександра Петровича Довженка.

  Детальніше

  На виставці представлено документи з провідних державних архівних установ України: Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України, Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України, Центрального державного архіву громадських об’єднань України, Центрального державного кінофотофоноархіву України ім.Г.С.Пшеничного, Державного архіву м.Києва, Державного архіву Чернігівської області, Галузевого державного архіву СБ України.

  Архівні документи ознайомлять шанувальників творчості О.П. Довженка з його родинним колом, роками дитинства, навчання, творчим шляхом, відображеним у рукописах, світлинах з кінофільмів «Сумка дипкур’єра», «Звенигора», «Арсенал», «Щорс», «Земля», «Аероград» та ін. На виставці широко представлені матеріали обвинувачення О.Довженка в «українському націоналізмі» за повість «Україна у вогні», протоколи допитів, рапорти, агентурні донесення співробітників НКВС СРСР тощо. Загалом презентовано понад 200 унікальних архівних документів.

  В урочистому відкритті виставки взяли участь заступник директора ЦДАМЛМ України - Тамара Малярчук, кінокритик, кінознавець, головний редактор журналу «Кіно-Театр» – Лариса Брюховецька, заступник голови Ради Чернігівського земляцтва в м.Києві Олексій Орехович, члени Чернігівського земляцтва в м.Києві, заступник міського голови м.Українка Оксана Кирилюк, відповідальні працівники управління освіти виконавчого комітету Обухівської міської ради та ін.

  Виставка триватиме до 1 вересня 2015 р.

  Адреса Архівно-музейного комплексу «Літературно-мистецькі Плюти»:

  Київська обл., Обухівський р-н., с.Плюти, вул.Малишка, 44.

  Пн-Чт.: 10:00 – 17:00

  Пт: 10:00 – 16:00

  Додаткова інформація та запис на екскурсії за тел.: +380457221742; +380973663161; +380937119106.

  Фоторепортаж

  Товариство «Чернігівське земляцтво»


  26 лютого

  Відбувся позачерговий VIІ з’їзд Спілки архівістів України. Під час роботи з’їзду Головою Спілки архівістів України більшістю голосів було обрано завідувача кафедри архівознавства та спеціальних галузей історичної науки Київського національного університету імені Тараса Шевченка д.і.н., проф.М.Г.Щербака. Заступником Голови Спілки архівістів України обрано директора УНДІАСД к.і.н. О.Я.Гараніна. Директор ЦДАМЛМ України О.В.Чижова та заступник директора О.П.Гінзбург були обрані членами правління Спілки архівістів України.


  25 лютого

  Відбулося розширене засідання колегії Державної архівної служби України. З доповіддю "Про підсумки роботи державних архівних установ і спеціальних установ СФД у 2014 р. та їх завдання на 2015 р." виступив Перший заступник Голови Державної архівної служби України Кісіль І.М., директор ЦДАМЛМ України Чижова О.В., під час обговорення доповіді, поділилася досвідом роботи щодо нових підходів у використанні документальної спадщини.

  Фоторепортаж


  19 лютого

  Провідний науковий співробітник відділу використання інформації документів ЦДАМЛМ України Олійник Оксана побувала на презентації бібліографічного покажчика "Шевченко-художник: 1829-2012 рр.", яка відбулася у Літературно-меморіальному будинку-музеї Тараса Шевченка.


  10 лютого
  О.Кравченко

  У конференц-залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України в рамках літературно-музичного проекту «Мистецькі зустрічі в архіві-музеї» та з нагоди закриття документально-художньої виставки «Плеяда бойчукістів» за документами ЦДАМЛМ України (23.12.2014 – 06.02.2015) відбулась лекція відомого львівського мистецтвознавця Ярослава Кравченка «Школа Михайла Бойчука. Охрім Кравченко. Художник і час», присвячена життю та творчому шляху його батька, художника-бойчукіста Охріма Кравченка (1903-1985). Лекція супроводжувалась показом документальних фото та ілюстраціями станкових творів митця.

  Преса

  6 лютого

  У ЦДАМЛМ України завершилась документально-художня виставка "Плеяда бойчукістів". З документами про життя і творчість художників школи монументального живопису Михайла Бойчука ознайомились шанувальники та дослідники українського мистецтва, серед яких – мистецтвознавці Дмитро Горбачов, Юрій Чекан, директор видавництва "Родовід" Лідія Лихач, головний редактор журналу «Пам'ятки України» Ігор Гирич та інші. Щиро дякуємо усім, хто завітав на виставку і долучився до вивчення документальної спадщини, яка зберігається у фондах ЦДАМЛМ України.

  Фоторепортаж


  4 лютого

  Провідний науковий співробітник відділу використання інформації документів ЦДАМЛМ України Оксана Олійник виступила з лекцією "Документи про життя і творчість художників-бойчукістів у фондах ЦДАМЛМ України".

  Лекція відбувалась у виставкових залах "Хлібня" НЗ "Софія Київська".

  Детальніше

  Фоторепортаж

  Преса

  3 лютого

  Публікація про меморіальний кабінет Юрія Яновського та особовий фонд письменника в ЦДАМЛМ України.

  інформаційно-аналітичний портал In-Art


  Січень
  31 січня
  Олександр Муратов

  У конференц-залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України в рамках літературно-музичного проекту «Мистецькі зустрічі в архіві-музеї» та з нагоди експонування документально-художньої виставки «Плеяда бойчукістів» (23.12.2014 – 06.02.2015) відбулась творча зустріч із видатним українським кінорежисером та сценаристом Олександром Муратовим та показ його документальної стрічки «Бойчук і бойчукізм».

  Детальніше

  Організатори – Державна архівна служба України, Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України, за сприяння Центрального державного архіву кінофотофонодокументів ім.Г.Пшеничного.

  Фоторепортаж

  Преса

  29 січня

  ОГОЛОШЕННЯ!

  Шановні відвідувачі!

  В Центральному державному архіві-музеї літератури і мистецтва України
  організовані екскурсії проводяться
  о 11.00 та 14.00.

  В інший час екскурсії не проводяться.


  28 січня

  28 січня 2015 року відбулось засідання науково-методичної ради ЦДАМЛМ України, на якому розглянуто наступні питання:

  1. Звіт про роботу науково-методичної ради за 2014 рік.

  2. План роботи науково-методичної ради на 2015 рік.

  3. Про розгляд форми акту приймання-передавання друкованих видань до ЦДАМЛМ України.

  4. Про розгляд форми книги надходжень музейних предметів до ЦДАМЛМ України і бланку науково-уніфікованого паспорту музейних предметів.

  5. Про розгляд концепції документально-довідкового видання «ЦДАМЛМ України: історія, події, реалії. 1966-2016».

  6. Про розгляд концепції і тематико-експозиційного плану онлайнової виставки «Школа Бориса Лятошинського».

  7. Про розгляд концепції художньо-документального альбому «Олександр Богомазов у фондах ЦДАМЛМ України».


  22 січня

  Провідний науковий співробітник Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтв України Олійник Оксана взяла участь у радіопрограмі "Добридень", УР-1, присвяченій художньо-документальній виставці "Плеяда бойчукістів".

  радіопрограма "Добридень", УР-1


  20 січня

  Провідний науковий співробітник відділу використання інформації документів ЦДАМЛМ України Олійник Оксана взяла участь у програмі "Мій Київ", радіо "Голос Києва", присвяченій життю та творчості художника Михайла Бойчука та його учнів.

  Радіозапис програми "Мій Київ"


  19 січня

  Публікація на основі фондів ЦДАМЛМ України.

  Скан статті про документи з фонду О.Богомазова №360. Журнал ART Ukraine (38-19), 2013-2014, c.138-141.


  19 січня

  До уваги користувачів!

  У розділі "Інформуємо громадськість" внесено інформацію про описання та вдосконалення фондів із архіву.

  Описання документів


  17 січня

  У рамках документально-художньої виставки "Плеяда бойчукістів" відбулась безкоштовна екскурсія-розповідь про архівні документи представників школи монументального живопису Михайла Бойчука з фондів ЦДАМЛМ України.

  Екскурсію провела провідний науковий співробітник відділу використання інформації документів ЦДАМЛМ України Олійник О.Г.

  Фоторепортаж


  14 січня
  Афіша

  У конференц-залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України в рамках літературно-музичного проекту «Мистецькі зустрічі в архіві-музеї» відбувся концерт «Let’s Dance» за участю лауреатів міжнародних конкурсів Олександри Зайцевої і Дмитра Таванця (фортепіанний ансамбль «Kiev Piano Duo»).

  Детальніше

  Під час концерту експонувались деякі документи з фондів ЦДАМЛМ України, які представлять фрагменти історії балетного мистецтва в Україні. У програмі – твори Йоганнеса Брамса, Едварда Гріга, Антоніна Дворжака, Моріца Мошковського, Сергія Прокоф’єва, Євгена Станковича, Джона Франдсена, Роберта Шумана та ін.

  Афіша

  Фоторепортаж

  Преса

  2014
  Грудень

  Шановні відвідувачі!

  Зверніть увагу на графік роботи архіву-музею у святкові дні:

  1-4 січня 2015 року - вихідні дні

  5, 6 січня 2015 року - робочі дні

  7-11 січня 2015 року – вихідні дні.

  Вітаємо з прийдешніми святами!


  24 грудня

  Визначний український вчений, доктор історичних наук Сергій Іванович Білокінь подарував архіву-музею другий том свого джерелознавчого дослідження «Масовий терор як засіб державного управління в СРСР». Прикметно, що цей подарунок ми отримали 24 грудня - в День працівників архівних установ України.


  23 грудня
  Афіша

  У Зеленій залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України відбулось відкриття документально-художньої виставки «Плеяда бойчукістів», присвяченої життю та творчості видатного українського графіка, художника-монументаліста Михайла Бойчука, його учнів та послідовників.

  Детальніше

  На виставці вперше комплексно представлені архівні документи осіб, які складали основу школи бойчукістів, представників львівської, київської, харківської та одеської шкіл. Серед них – фундатор мистецького руху Михайло Бойчук, його учні Василь Седляр, Ярослава Музика, Іван Падалка, Онуфрій Бізюков, Олена Сахновська, Микола Рокицький, Євген Холостенко, Костянтин Єлева, Сергій Колос, Антоніна Іванова, Оксана Павленко, Марія Котляревська, Ніна Федорова, Григорій Довженко та ін.

  До експозиції увійшли оригінали та фотокопії робіт митців – портрети, пейзажі, начерки, графіка, екслібриси, плакати, афіші, альбоми; приватне та службове листування; документи службової діяльності; спогади; світлини; предмети з музейної колекції ЦДАМЛМ України; прижиттєві друковані видання; документи з особових фондів дослідників творчості плеяди митців тощо.

  В урочистому відкритті виставки взяли участь директор ЦДАМЛМ України Олена Кульчий, упорядник експозиції, головний науковий співробітник ЦДАМЛМ України Алевтина Сукало, провідний науковий співробітник ЦДАМЛМ України Оксана Олійник, визначні українські мистецтвознавці, дослідники творчості бойчукістів Сергій Білокінь, Ярослав Кравченко, режисер, автор документальної стрічки «Бойчук і бойчукізм» Олександр Муратов, нащадки Сергія Колоса Ганна та Ася Колоси, представники Новокаховського товариства охорони культурної спадщини (у Новій Каховці працював бойчукіст Григорій Довженко), центральних державних архівів, творчих спілок та ін.

  Організатори – Державна архівна служба України, Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України.

  Виставка триватиме до 6 лютого 2015 р. Вхід вільний.

  Афіша

  Преса

  18 грудня
  Натан Рахлін Леонора Рахліна

  У конференц-залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України в рамках літературно-музичного проекту «Мистецькі зустрічі в архіві-музеї» відбулась урочиста передача на державне зберігання особового фонду видатного диригента, народного артиста СРСР Натана Григоровича Рахліна (1906–1979) та документів відомого екскурсовода, києвознавця Леонори Натанівни Рахліної (1934–2006).

  Детальніше

  Онук диригента, голова благодійного фонду пам’яті Натана Рахліна «Маестро», український скульптор Ігор Альбертович Лисенко передав до архіву-музею документи Натана та Леонори Рахліних.

  Під час зустрічі було вперше експоновано окремі документи Натана та Леонори Рахліних, презентовано книгу «…И мне остается целая жизнь» (пам’яті Леонори Рахліної); виступили директор архіву-музею Олена Кульчий, директор видавництва «Горобець» Анна Горобець та упорядник книги Ольга Шамрай, директор бібліотеки ім. М.В. Гоголя Елеонора Свердлова, заслужена артистка України Лариса Недін, знаний диригент, учень Натана Рахліна, Олег Андрєєв, заступник голови Ліги екскурсоводів України Валентин Резніченко, заслужений діяч мистецтв України Ігор Андрієвський (скрипка), лауреати міжнародних конкурсів Сергій Андрощук (тенор), Юлія Копилова (фортепіано), дипломант міжнародного конкурсу Ніна Сиваченко (скрипка), Олена Сінчук (фортепіано) та інші поважні гості. Ведуча – Ілона Таміліна.

  Для гостей заходу Дмитро Нестерчук та Оксана Олійник провели оглядову екскурсію по архіву-музею.

  Організатори – Державна архівна служба України, Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України, благодійний фонд пам’яті Натана Рахліна «Маестро».

  Афіша

  Преса

  16 грудня

  16 грудня 2014 року відбулось чергове засідання науково-методичної ради ЦДАМЛМ України, на якому розглянуто наступні питання:

  1. Про розгляд плану виставкової діяльності ЦДАМЛМ України та плану публікацій відділу використання інформації документів на 2015 рік.

  2. Про розгляд оглядової екскурсії «Народжені Україною».

  3. Про розгляд концепції та тематико-експозиційного плану документально–художньої виставки «Плеяда бойчукістів» за документами ЦДАМЛМ України.

  4. Про розгляд огляду особового фонду В.Петрова.

  5. Про розгляд огляду «Твори плакатного мистецтва Тетяни Хвостенко, українського графіка–плакатиста у ЦДАМЛМ України».

  6. Про розгляд методичних рекомендацій «Організація роботи зі створення он-лайн виставок у ЦДАМЛМ України».


  16 грудня

  Провідний науковий співробітник відділу використання інформації документів ЦДАМЛМ України О.Г.Олійник взяла участь у програмі «Художнє ательє» радіо "Голос Києва" (ведуча Валентина Давиденко). Тема розмови – документи художника Михайла Дерегуса представлені у рамках віртуального проекту "АРХІВажлива СПРАВА", анонс виставки "Плеяда бойчукістів".


  9 грудня

  09 грудня 2014 року відбулось чергове засідання колегії ЦДАМЛМ України, на якому розглянуто наступні питання:

  1. Про стан виконання структурними підрозділами ЦДАМЛМ України планових завдань за 9 місяців 2014 року.

  2. Про стан та перспективи роботи відділу формування НАФ та діловодства ЦДАМЛМ України.

  3. Про заходи щодо дотримання нормативних вимог зберігання архівних документів, посилення охорони архівних приміщень, їх пожежної безпеки відповідно до наказу Держкомархіву України від 28.04.2005 № 53.

  4. Про роботу дорадчих органів ЦДАМЛМ України.

  5. Про дотримання Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».

  6. Про контроль за виконанням рішень колегії ЦДАМЛМ України.


  4 грудня

  Сьогодні прощання зі Світлою Людиною і Справжнім Патріотом - Євгеном Сверстюком.

  Директор ЦДАМЛМ України Олена Кульчий: "Знала особисто, спілкувалася з ним, читала його, слухала його, з хвилюванням приймала від нього, передані в дар архіву, документи, серед яких був лист до сина, який він написав напередодні арешту."

  Вічна пам'ять.


  Листопад
  26 листопада
  Вікторія Жадько

  У залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України в рамках літературно-музичного проекту «Мистецькі зустрічі в архіві-музеї» відбувся концерт-лекція «Гітара в Україні: історія виконавства» за участю лауреатів міжнародних та всеукраїнських конкурсів, учнів заслуженої артистки України, професора КНУКіМ Вікторії ЖАДЬКО.

  Детальніше

  Під час зустрічі було вперше експоновано документи з фондів ЦДАМЛМ України, які розповідають про історію гітарного виконавства в Україні.

  Вікторія Жадько

  Афіша

  Фоторепортаж

  Преса

  19 листопада
  Афіша

  У залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України в рамках літературно-музичного проекту «Мистецькі зустрічі в архіві-музеї» відбувся п’ятий концерт циклу «ЗАБУТІ ВОКАЛЬНІ ШЕДЕВРИ ФРАНЦА ШУБЕРТА» за участю лауреата міжнародних і всеукраїнських конкурсів Вікторії Заболоцької (сопрано) та Олександра Москальця (фортепіано).

  Детальніше

  Під час зустрічі було вперше експоновано документи з фондів ЦДАМЛМ України, які представляють зв'язок української та австрійської культур.

  У програмі концерту – 12 пісень Франца Шуберта.

  Афіша

  Преса

  6 листопада
  Олександра Зайцева, Дмитро Таванець

  У конференц-залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України в рамках літературно-музичного проекту «Мистецькі зустрічі в архіві-музеї» відбулося відкриття серії концертів «Чотири століття у чотири руки» за участю лауреатів міжнародних конкурсів Олександри Зайцевої і Дмитра Таванця (фортепіанний ансамбль «Kiev Piano Duo»).

  Детальніше

  Під час концерту експонувались нотні рукописи творів для фортепіано в чотири руки з фондів ЦДАМЛМ України.

  Перший концерт циклу – вечір фортепіанних сонат. У програмі – Соната Вольфганга Амадея Моцарта (1781, D-dur, K 448), Grande Sonate brillante Карла Черні (1818, c-moll, op. 10), Соната Франца Шуберта (1818, D 617, B-dur, op. 30).

  Афіша

  Фоторепортаж

  Преса

  Жовтень
  28 жовтня
  Володимир Загорцев

  У конференц-залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України в рамках літературно-музичного проекту «Мистецькі зустрічі в архіві-музеї» відбулась урочиста передача на державне зберігання особового фонду видатного українського композитора Володимира Миколайовича Загорцева (1944-2010).

  Детальніше

  Дружина композитора – Загорцева Маргарита Тимофіївна – передала до архіву-музею нотні автографи, афіші, фотографії, листи та інші документи композитора.

  Під час зустрічі було вперше експоновано окремі документи композитора. Зі спогадами про нього виступили знані композитори, виконавці, музикознавці. Відомий піаніст, лауреат премії ім. Л.М. Ревуцького Євген Громов, виконав твори Володимира Загорцева: «Ритми» (1967–1969, присвята В. Годзяцькому), «Сонату №2» (1970–1971/1999, присвята У. Леєндеккеру), «Три епітафії» (1998, присвята Є. Громову).

  Афіша

  Фоторепортаж

  Преса

  24 жовтня

  Публікації про ЦДАМЛМ України у ЗМІ.


  18 жовтня

  Головний науковий співробітник відділу формування НАФ і діловодства ЦДАМЛМ України І.Є.Таміліна взяла участь у музичній програмі «Домінанта» радіо "Голос Києва" ( ведуча Юлія Савченко). Тема розмови – концерт фортепіанної музики і документальна виставка до 120–річчя від дня дня народження Б.М.Лятошинського, анонс заходів в рамках проекту «Мистецькі зустрічі в архіві-музеї».


  17 жовтня

  Завідувачка сектора просвітньої та виставкової роботи відділу використання інформації документів ЦДАМЛМ України Ю.В.Бентя взяла участь у прямому ефірі Українського радіо "Культура" (Вечірня студія "Ліра", ведуча Вікторія Воскресенська). Тема розмови - музична Шевченкіана у фондах ЦДАМЛМ України.

  Українське радіо “Культура”


  15 жовтня
  Євген Геплюк

  У конференц-залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України в рамках літературно-музичного проекту «Мистецькі зустрічі в архіві-музеї» відбувся концерт фортепіанної музики за участю піаніста та композитора Євгена Геплюка.

  Детальніше

  Під час зустрічі діяла документальна виставка, присвячена 120-річчю від дня народження видатного українського композитора, диригента, педагога, заслуженого діяча мистецтв УРСР, народного артиста УРСР, лауреата Державної премії УРСР ім. Т. Шевченка Бориса Миколайовича Лятошинського (1894/95–1968).

  В експозиції були представлені документи з особового фонду композитора та з інших фондів архіву-музею: нотні автографи, листування, фотографії, відгуки про творчість композитора та інші.

  Особовий фонд Бориса Миколайовича Лятошинського нараховує 54 одиниці зберігання за 1916-1971 роки (фонд №181, описи №1, 2). Фонд було започатковано у листопаді 1968 року. Перші надходження – від дружини композитора Маргарити Олександрівни Лятошинської. У 1970 році архів-музей придбав за 1000 карбованців автографи опери «Золотий обруч»; Другої, Третьої, П’ятої симфоній та ін. творів композитора. У 1973 році афіші та програми концертів передала племінниця композитора, піаністка Ія Сергіївна Царевич. У 1979 році від Маргарити Олександрівни було отримано низку друкованих видань та музейних предметів, у тому числі й диригентську паличку Маестро.

  У програмі концерту – твори Бориса Лятошинського, Якова Степового, Сергія Рахманінова та Євгена Геплюка.

  Афіша

  Фоторепортаж

  Преса

  8 жовтня

  У конференц-залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України в рамках літературно-музичного проекту «Мистецькі зустрічі в архіві-музеї» відбулася творча зустріч з диригентом, композитором, громадським діячем Романом Реваковичем (Польща). Під час зустрічі відбулась урочиста передача в ЦДАМЛМ України документів Романа Реваковича, пов’язаних з його гастрольною діяльністю в Україні, популяризацією української музики у Польщі та польської – в Україні. Маестро особисто передав програми чотирьох фестивалів «Дні української музики у Варшаві», буклети українсько-польського проекту «Між словом і звуком», циклу концертів, присвячених виконанню в Україні музики Вітольда Лютославського, Кароля Шимановського, Войцеха Кіляра, зокрема програми концертів з Національним заслуженим академічним симфонічним оркестром України, виступів на Міжнародному фестивалі «Контрасти» у Львові та інші документи. Програма заходу передбачає формат вільного спілкування, а також прослуховування фрагментів музичних творів із концертних записів за участю Романа Реваковича.

  Фоторепортаж

  Преса

  2 жовтня

  У конференц-залі ЦДАМЛМ України в рамках літературно-музичного проекту «Мистецькі зустрічі в архіві-музеї» відбулася презентація збірки поезій «Пісні для читання» Романа Коляди, художнє оформлення видання – Ольга Опанащук.

  Детальніше

  У презентації окрім автора, який читав поезії і грав на роялі авторські твори, приймали участь Дмитро та Віталій Капранови, джазовий домрист Віктор Соломін, а також музиканти етно-рок фундації ТаРута: Олена та Євген Романенки, Ярина Товкайло, Тарас Козак, Олександр Атамась, Ростислав Мамадлоїков та DJ Ігор Льодін.

  Після презентації відбулась автограф-сесія.

  Афіша

  Фоторепортаж

  Преса

  Вересень
  30 вересня

  У конференц-залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України в рамках літературно-музичного проекту «Мистецькі зустрічі в архіві-музеї» відбувся концерт «Віталій Губаренко. Пам’ять серця» за участю з. а. України Олени Шиналь (сопрано), онука композитора Романа Божка (бас-баритон), лауреатів міжнародних та всеукраїнських конкурсів Любові Хахаліної (сопрано), Ірини Рябчун, Максима Забари (фортепіано).

  Детальніше

  Під час концерту відбулося урочисте приймання-передавання нових архівних документів до фонду В.С.Губаренка від дружини композитора М.Р.Черкашиної-Губаренко.

  Концерт – на закриття документальної виставки «Пам’ять серця», що діє від 26 червня 2014 року в Зеленій залі ЦДАМЛМ України і присвячена до 80-річчя від дня народження видатного українського композитора, лауреата Державної премії Української РСР імені Т.Г.Шевченка Віталія Сергійовича Губаренка (1934–2000).

  На виставці в архіві-музеї було експоновано переважно нові надходження до родинного фонду В.С.Губаренка та музикознавця, професора Національної музичної академії України ім.П.І.Чайковського, доктора мистецтвознавства, члена-кореспондента Академії мистецтв України Марини Романівни Черкашиної-Губаренко. Серед документів – нотні автографи, фотографії, афіші, листування та інші документи з фонду Віталія Губаренка.

  У програмі були твори Віталія Губаренка, Ірини Губаренко, Валентина Сильвестрова, Михайла Шуха.

  Афіша концерту

  Афіша виставки

  Фоторепортаж

  Преса

  26 вересня

  Завідувач сектору зберігання та обліку музейних предметів ЦДАМЛМ України Кисельова Л.А. взяла участь у ІІ Науково-практичній конференції «МУЗЕЙНА ПЕДАГОГІКА – проблеми, сьогодення, перспективи», яка відбулася 25-26 вересня 2014 року у Києво-Печерському заповіднику та виступила із доповіддю «Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України та молодь: новий погляд».

  Фоторепортаж


  22 вересня

  Інтерв’ю директора ЦДАМЛМ України Олени Кульчий: «Мета архіву-музею — збереження культурної пам’яті українців».

  Літературна Україна, 18 вересня 2014 року № 35 (5564), С.12.

  Сайт Комітету з національної премії ім.Т.Шевченка


  16 вересня

  Статті науковців на основі фондів ЦДАМЛМ України у ЗМІ:

  1. Стаття В.Панченка в журналі “Український тиждень” «Мої зв’язки з Україною – то єдина кровоносна система…»

  Тиждень

  2. «Я щасливий не тому, що знаходжу, а тому, що шукаю» інтерв’ю з С.Гальченком, де він згадує про час роботи в архіві, і про передачу на зберігання документів В.Сосюри.

  Урядовий кур’єр

  3. Наталя Котенко: “Кримські сюжети київських неокласиків”, використані фото з фонду М.Зерова.

  ЛітАкцент


  12 вересня

  Відбулось чергове засідання колегії ЦДАМЛМ України.

  На засіданні були розглянуті наступні питання:

  1. Про сучасний стан та перспективи роботи відділу «Літературно-мистецькі Плюти» ЦДАМЛМ України.

  2. Організація роботи щодо охорони праці в ЦДАМЛМ України.

  3. Про стан виконання доручень вищих органів державної влади, наказів Державної архівної служби України, адміністрації ЦДАМЛМ України, виконавська дисципліна.


  8 вересня

  Збірник “Документальна скарбниця Шевченківських лауреатів” став переможцем у номінації “Наукові видання” на XI конкурсі “Одесса на книжных страницах”, який проходив в рамках XVIII Міжнародної книжкової виставки-ярмарки “Зеленая волна”, м.Одеса, 7-10 серпня 2014 року.


  5 вересня

  Стаття "120 років самотності" про спадщину Олександра Довженка , яка зберігається в ЦДАМЛМ України у журналі “Корреспондент” №35 за 04.09.2014.

  Корреспондент


  Серпень
  22 серпня

  У залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України відбулись урочисті збори, присвячені 23-й річниці проголошення Незалежності України та Дню Державного Прапора. З вітальним словом виступила директор ЦДАМЛМ України О. В. Кульчий. Вона наголосила на важливості спільних зусиль співробітників у щоденній праці, згуртованості дій у сучасних умовах життя в країні. Було повідомлено про початок нового віртуального проекту «АРХІВажлива СПРАВА», який покликаний сприяти популяризації документальної спадщини нашої установи.

  Детальніше

  Спогадами про здобуття Незалежності поділився відомий мистецтвознавець, журналіст, політолог, народний депутат України І та ІІ скликань Б. М. Горинь. Було досягнуто попередню домовленість про передачу листів художниці С. Караффи-Корбут до нашої установи. Богдан Горинь подарував архіву-музею видання власних досліджень – "Любов і творчість Софії Караффи-Корбут", "Графічна Шевченкіана Софії Караффи-Корбут".

  Про комплектування особових фондів діячів української діаспори на початку 1990-х років розповів начальник відділу використання інформації документів В. М. Шепелюк.

  Виставку з художніх фондів ЦДАМЛМ України представила провідний науковий співробітник відділу використання інформації документів О. Г. Олійник.

  На святі прозвучали патріотичні поезії Євгена Маланюка, Дмитра Павличка, Василя Симоненка. Наприкінці зустрічі демонструвався документальний фільм ТРК "Культура" "Шлях у вічність" про архівну виставку до 200-річчя Т. Г. Шевченка.

  Фоторепортаж


  22 серпня

  25 серпня виповнюється 90 років від дня народження видатного українського письменника, майстра історичної прози, Героя України, лауреата Державної премії Української РСР імені Т.Г.Шевченка, громадського діяча Павла Архиповича Загребельного (1924–2009).

  У фондах ЦДАМЛМ України зберігається чимало редакційних примірників його творів, приватне та офіційне листування, рецензії та відгуки на твори сучасників, світлини та ін. документи. Архів-музей долучається до державних заходів із вшанування пам’яті П. А. Загребельного.

  Життя, творча та громадська діяльність П.А.Загребельного


  14 серпня

  Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України виступить стратегічним партнером освітнього проекту «Міжнародна літня школа «Режисер – драматург – “dramaturge”». Захід відбуватиметься 18–24 серпня 2014 року на території відділу ЦДАМЛМ України «Літературно-мистецькі Плюти» (с. Плюти Обухівського р-ну Київської обл.) – місці, яке протягом десятиліть надихало на творчість видатних вітчизняних та зарубіжних митців, дарувало їм розкіш спілкування та обміну свіжими ідеями. У Міжнародній літній школі візьмуть участь 18 молодих українських режисерів, драматургів, арт-кураторів, керівників літературно-драматургічних частин, критиків та сценографів з Донецька, Києва, Кіровограда, Львова, Олександрії, Полтави, Прилук, Херсона, Харкова та Черкас, ретельно відібраних експертами з-понад 40 претендентів. Головні тренери проекту – драматург та візуальний митець Марчін Цецко (Польща), театрознавець та арт-куратор Йоанна Віховська (Польща), драматург Валерій Мамонтов (Україна), який співпрацював з Андрієм Жолдаком та Дмитром Богомазовим. Серед гостей Літньої школи – режисер Павло Юров (Україна).

  Детальніше

  Мета проекту: сформувати робочі групи нового типу «режисер – драматург – “dramaturge”», які б продовжили співпрацю у наступних двох етапах проекту, які відбуватимуться у Львові і Херсоні. Результатом має стати вистава за українською сучасною драматургією за підтримки театрів-партнерів.

  Організатори: громадська організація «Театральна платформа» (м. Київ, Україна), Східноєвропейська платформа перформативних мистецтв (м. Люблін, Республіка Польща) за підтримки Польського інституту у Києві та клініки «Лісод». Стратегічний партнер проекту – ЦДАМЛМ України.

  газета “Культура і Життя” №35 від 29.08-04.09.2014 р.

  Міністерство юстиції України

  Жінка-УКРАЇНКА


  7 серпня

  У конференц-залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України в рамках літературно-музичного проекту «Мистецькі зустрічі в архіві-музеї» відбувся третій концерт циклу «Жан-Філіп Рамо: Клавірна творчість» відомого українського піаніста, лауреата премії ім.Л.М.Ревуцького Євгена Громова.

  У програмі третього концерту – Сюїта № 4 із Третього зошиту (1728), 5 номерів із «Концертних п’єс для клавесина зі скрипкою або флейтою та віолою або другою скрипкою» в транскрипції для клавесина соло (1741) та Принцеса (1747) Ж.-Ф. Рамо.

  Під час зустрічі було вперше експоновано документи з фондів ЦДАМЛМ України, які представляють зв'язок української та французької культур: роботи художника Миколи Глущенка, листи танцівника Сержа Лифаря до диригента Ігоря Блажкова та інші документи.

  Організатори – Державна архівна служба України, Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України, Посольство Франції в Україні, Французький інститут у Києві.

  Афіша

  Фоторепортаж

  Ефір УР-1

  Хрещатик

  Міністерство юстиції України

  PROSTIR.MUSEUM

  ARTMISTO


  Липень
  Липень

  Відтепер найактуальнішу інформацію про діяльність Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України, анонси документальних виставок, заходів проекту «Мистецькі зустрічі в архіві-музеї», посилання на публікації співробітників ЦДАМЛМ, повідомлення про нові надходження та багато іншого можна знайти на нашій сторінці у мережі Facebook.


  30 липня

  Бібліотечний фонд ЦДАМЛМ України поповнився ІІІ томом ґрунтовного джерелознавчого видання «Українська поезія кінця ХІХ – середини ХХ ст. Бібліографія. Антологія» (укладач Ю.В.П’ядик, упорядники-редактори І.Г.П’ядик-Халявка, Н.Г.Дашкіна; Київ: К.І.С., 2012), до появи на світ якого долучилися Інститут літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України, Український державний центр «Мала академія наук», Львівська національна наукова бібліотека ім.В.Стефаника НАН України, Інститут телекомунікацій і глобального інформаційного простору України, Державна наукова установа Книжкова палата ім. Івана Федорова.


  21 липня

  У журналі «Архіви України» (2014, №3, травень-червень) вийшли друком огляди та статті співробітників ЦДАМЛМ України: «Літературно-мистецьке свято в Плютах з нагоди 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка і Міжнародного дня музеїв» В.М.Шепелюка; «Роль Т.Г.Шевченка у розвитку творчої особистості І.С.Нечуя-Левицького» О.Ф.Павлової; «Музична Шевченкіана в особових фондах українських композиторів (з архівних зібрань ЦДАМЛМ України)» Ю.В.Бенті. У цьому ж числі подано публікацію Г.В.Карпінчук «Прожив життя мученика за Україну...» за документами особового фонду вченого-шевченкознавця М.М.Новицького, що зберігаються у ЦДАМЛМ України.

  "Архіви України"


  11 липня

  Відбулось чергове засідання колегії ЦДАМЛМ України.

  На засіданні були розглянуті питання:

  1. Про стан виконання структурними підрозділами ЦДАМЛМ України планових завдань ІІ кварталу.

  2. Про підготовку ЦДАМЛМ України до роботи в осінньо-зимовий період.

  3. Про стан дотримання законодавства України у сфері кадрової політики. Робота з особами, зарахованими до кадрового резерву.

  4. Про стан та перспективи розвитку інформатизації ЦДАМЛМ України.

  5. Про виконання робіт по оформленню додатку на друковані видання.

  6. Про контроль за виконанням рішень колегії ЦДАМЛМ України.


  10 липня

  Відбулось чергове засідання науково-методичної ради ЦДАМЛМ України.

  На засіданні було розглянуто та схвалено:

  - концепцію та тематико-експозиційний план виставки «Пам’ять серця» до 80-річчя від дня народження українського композитора В.С. Губаренка;

  - огляд літературних архівів, які зберігаються в ЦДАМЛМ України про О. Довженка;

  - огляд «Українське козацтво у творах живопису та графіки»;

  - огляд «Від «Затоплених кораблів» до тонких акварелей». (Валентин Фельдман мовою документів ЦДАМЛМ України);

  - форма акту перероблення описів та описування документів.


  10 липня

  У конференц-залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України в рамках літературно-музичного проекту «Мистецькі зустрічі в архіві-музеї» відбувся другий концерт циклу «Жан-Філіп Рамо: Клавірна творчість» відомого українського піаніста, лауреата премії ім. Л.М.Ревуцького Євгена Громова.

  У програмі концерту – твори Сюїта №3 з Другого та Сюїта №5 з Третього зошитів клавесинних п’єс Ж.-Ф.Рамо.

  Під час зустрічі було вперше експоновано документи з фондів ЦДАМЛМ України, які представляють зв'язок української та французької культур.

  Організатори – Державна архівна служба України, Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України, Посольство Франції в Україні, Французький інститут у Києві.

  Афіша

  Вечірній Київ

  PROSTIR.MUSEUM

  журнал “Театрально-концертний Київ”.№7, 2014 р.


  Червень
  26 червня

  ЦДАМЛМ України взяв участь у міжмузейному проекті, організованому Національним Києво-Печерським історико-культурним заповідником, – виставці до 150-річчя від дня народження народного художника України, живописця, графіка, педагога Івана Сидоровича Їжакевича (1864–1962) «...Хочу бути корисним Лаврі». На експозиції представлено роботи І.С.Їжакевича з його особового фонду, який зберігається у ЦДАМЛМ України.


  26 червня

  В Зеленій залі ЦДАМЛМ України відбулося відкриття документальної виставки "Пам'ять серця" до 80-річчя від дня народження видатного українського композитора, лауреата Державної премії Української РСР імені Т.Г.Шевченка Віталія Сергійовича Губаренка (1934 - 2000). В рамках відкриття було презентовано нові надходження до родинного фонду В.С.Губаренка та музикознавця, професора Національної музичної академії України ім.П.І.Чайковського, доктора мистецтвознавства, члена-кореспондента Академії мистецтв України Марини Романівни Черкашиної-Губаренко.

  Афіша

  Фоторепортаж

  Хрещатик

  День

  Вечірній Київ

  Music-review Ukraine


  19 червня

  У конференц-залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України в рамках літературно-музичного проекту «Мистецькі зустрічі в архіві-музеї» відбувся концерт камерної музики «Мелодія літнього вечора» за участю лауреатів міжнародних конкурсів, солістки Національної опери України Олени Гончарук (сопрано) та Миколи Чикаренка (фортепіано).

  У програмі – шедеври вокальної музики – фрагменти з опер видатних зарубіжних композиторів, твори українських авторів тощо.

  Афіша

  Фоторепортаж

  PROSTIR.MUSEUM


  5 червня

  У конференц-залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України в рамках літературно-музичного проекту «Мистецькі зустрічі в архіві-музеї» відбувся перший концерт циклу «Жан-Філіп Рамо: Клавірна творчість» відомого українського піаніста, лауреата премії ім.Л.М.Ревуцького Євгена Громова. З нагоди цієї події було розгорнуто документальну виставку, що засвідчила тісний взаємозв’язок українського та французького мистецтва. Вперше експонувалися щойно передані до архіву-музею Ігорем Блажковим листи та візитівка Сержа Лифаря, а також виданий у 1928 р. в Парижі альбом з 12 ню Миколи Глущенка, листування вітчизняних митців із французькими колегами, фотографії, поетичні та прозові переклади з фондів ЦДАМЛМ України.

  Влітку 2014 р. в залі архіву-музею Громов виконає ще дві сольні концертні програми, спеціально підготованих з нагоди вшанування 250-х роковин смерті геніального французького митця та вченого Жана-Філіпа Рамо (25 вересня 1683 р. – 12 вересня 1764 р.).

  У програмі першого концерту – твори Першого та Сюїта в Мі з Другого зошитів клавесинних п’єс Ж.-Ф. Рамо.

  Організатори – Державна архівна служба України, Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України, Посольство Франції в Україні, Французький інститут у Києві.

  Афіша

  Фоторепортаж

  Інформаційна аґенція культурних індустрій ПРО

  PROSTIR.MUSEUM

  Institut Francais


  3 червня

  У конференц-залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України в рамках літературно-музичного проекту «Мистецькі зустрічі в архіві-музеї» відбувся концерт «Світ пісень Платона Майбороди» за участю народного артиста України, лауреата Національної премії ім.Т.Г.Шевченка, соліста Національної опери України Романа Майбороди (баритон), лауреата міжнародного та всеукраїнського конкурсів Анни Гури (сопрано) та піаніста, музичного критика Олександра Москальця.

  Концерт було присвячено пам’яті відомого українського композитора, народного артиста, лауреата Державної премії УРСР ім. Т. Г. Шевченка – Платона Іларіоновича Майбороди (01.12.1918 – 08.07.1989). Під час концерту в залі ЦДАМЛМ України експонувалися автографи найвідоміших пісень Платона Майбороди, його фотографії під час виступів та в родинному колі, вірші-присвяти композитору та ін. документи з фондів ЦДАМЛМ України.

  Афіша

  Фоторепортаж

  Урядовий кур’єр


  Травень
  20 травня

  У приміщенні ЦДАМЛМ України відбулися зйомки архівних матеріалів та музейного експонату для програми новин «Факти» (телеканал ICTV), присвячених 170-річчю від дня народження художника, педагога М.І. Мурашка (1844-1909), засновника Київської рисувальної школи.

  Начальник відділу використання інформації документів Шепелюк В.М. розповів про окремі творчі матеріали, листування, світлини художника, які зберігаються у ЦДАМЛМ України.


  16 травня

  У рамках святкування 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка в архівно-музейному комплексі “Літературно-мистецькі Плюти” (Київська область, Обухівський район, с.Плюти) відбулося щорічне літературно-мистецьке свято “Весна в Плютах”.

  Детальніше

  Фоторепортаж

  Заступник міністра юстиції України Ігор Бондарчук, перший заступник Голови Укрдержархіву Віктор Воронін і директор ЦДАМЛМ України Олена Кульчий під час свята «Весна в Плютах»

  Фоторепортаж зі свята "Весна в Плютах"

  Преса

  15 травня

  Начальник відділу формування НАФ і діловодства Олена Рачковська та начальник відділу використання інформації документів ЦДАМЛМ України Василь Шепелюк побували на презентації видання у 2-х томах творчої спадщини письменника, громадсько-політичного діяча І.Багряного, яка відбулася у приміщенні Національної спілки письменників України (вул.Банкова, 2).

  У ЦДАМЛМ України зберігається архівний фонд І.Багряного, переданий із США та Німеччини.


  15 травня

  Провідний науковий співробітник відділу використання інформації документів О.Г.Олійник побувала на лекції куратора дитячих музейних програм Дар’ї Агапової на тему «Ростемо разом: стратегії партнерства в музейній освіті». Лектор поділилася успішним досвідом взаємодії музеїв Санкт-Петербургу в рамках музейного фестивалю «Дитячі дні в Петербурзі».

  Лекція відбулась в Національному заповіднику “Софія Київська” в рамках проекту розвитку музейної галузі «ProMuseum» (2013-2014). Реалізатором проекту є ГО «Український центр розвитку музейної справи» за підтримки Open Society Institute, МФ «Відродження», МБФ «Україна 3000».


  Квітень
  29 квітня

  У конференц-залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України в рамках літературно-музичного проекту «Мистецькі зустрічі в архіві-музеї» відбувся концерт класу заслуженої артистки України, солістки Національної опери України Ірини СЕМЕНЕНКО.

  У виконанні студентів НМАУ ім. П. І. Чайковського прозвучали твори зарубіжних та українських композиторів, концертмейстери – лауреати міжнародних та всеукраїнських конкурсів Оксана Германчук, Артем Лавриненко.

  Афіша

  Фоторепортаж

  Телекомпанія “Крила”


  25 квітня

  У конференц-залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України в рамках літературно-музичного проекту «Мистецькі зустрічі в архіві-музеї» відбувся перегляд документального фільму «ТАРАС ШЕВЧЕНКО. IDЕНТИФІКАЦІЯ», створеного режисером Сергієм Проскурнею та ДП «Українська студія хронікально-документальних фільмів» («Укркінохроніка») на замовлення Державного агентства України з питань кіно до 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка.

  Після перегляду відбулась зустріч з творчою групою фільму.

  Афіша

  Фоторепортаж

  Преса

  16 квітня

  У конференц-залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України в рамках літературно-музичного проекту «Мистецькі зустрічі в архіві-музеї» відбувся концерт «Süsse Stille, sanfte Quelle…» («Втіха тиші, ніжність джерела…») за участю ансамблю «Luna Ensemble». У складі ансамблю лауреати міжнародних і всеукраїнських конкурсів: Олена Арбузова (сопрано), Анатолій Воробей (флейта), Максим Коломієць (гобой), Тетяна Мартинюк-Багрій (скрипка), Тетяна Гречанівська (віолончель), Роман Рєпка (фортепіано).

  Концерт було присвячено пам’яті видатного композитора XVIIІ ст. Георга Фрідріха Генделя. Від 14 квітня 1759 р. минуло 225 років з дня його смерті. У програмі концерту — шість творів Г. Ф. Генделя — дві тріо-сонати, арії з ораторій та опер.

  Афіша

  Фоторепортаж

  Преса


  10 квітня

  Відбулася зустріч директора ЦДАМЛМ України Кульчий О.В. з польським кіно- й театральним режисером Кши́штофом Зану́ссі та народним артистом України, народним артистом Росії, художнім керівником Київського театру драми і комедії на лівому березі Дніпра Едуардом Митницьким.


  10 квітня

  Директор ЦДАМЛМ України Кульчий О.В., заступник директора – головний зберігач фондів ЦДАМЛМ України Малярчук Т.М., завідувачка сектору просвітньої та виставкової роботи відділу використання інформації документів Бентя Ю.В. відвідали Музей історії міста Києва і ознайомились з виставкою “Він належав світові”, приуроченої до 110-ї річниці від дня народження Сержа Лифаря. З керівництвом Музею було домовлено про налагодження співпраці між ЦДАМЛМ України і Музеєм історії міста Києва.

  Директор ЦДАМЛМ України – Кульчий О. та заступник директора Музею історії міста Києва – Джангірова А.


  9 квітня

  Начальник відділу використання інформації документів ЦДАМЛМ України В.Шепелюк побував на лекції, присвяченій новому баченню культурної спадщини у ХХІ ст., а також збереженню культурних цінностей у надзвичайних ситуаціях, яка відбулася у приміщенні Національного центру «Музей Івана Гончара». Вів лекцію науковий співробітник Херсонського краєзнавчого музею С.Дяченко.


  4 квітня

  Директор ЦДАМЛМ України Кульчий О.В. взяла участь у радіопрограмі Вечірня студія “Ліра”, 3-й канал українського радіо. Тема передачі – фонди видатних музикантів, що зберігаються в ЦДАМЛМ України: композитора К.Стеценка, співачки О.Петрусенко, диригента І.Блажкова.

  Українське радіо


  3 квітня

  В газеті «Літературна Україна» (№14) з’явилася стаття головного наукового співробітника відділу використання інформації документів Павлової О.Ф. під назвою «І будитимуть серед люду любов до українського слова», присвячена творчості письменника І.С. Нечуя-Левицького на основі архівних джерел ЦДАМЛМ України.

  Газета «Літературна Україна» №14 від 3.04.2014 р.


  3 квітня

  Начальник відділу використання інформації документів Шепелюк В.М. взяв участь у проведенні радіопередачі «Вечірні розмови» на радіоканалі «Культура», присвяченої Т.Шевченку і О.Гончару.

  Українське радіо “Культура”


  2 квітня

  Інформація про виставку “На вічному шляху до Тараса (1814-1861)” на сайті Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка.

  Второваним шляхом Великого Кобзаря: нова виставка у державному архіві


  1 квітня

  Колектив ЦДАМЛМ України відвідав оновлений після реставрації Національний музей Тараса Шевченка та ознайомився з його експозицією, де екскурсію для працівників ЦДАМЛМ України провела заввідділом Калініна Т.В.

  Фоторепортаж


  Березень
  5 березня

  У приміщенні ЦДАМЛМ України відбулось розширене засідання колегії, присвячене обговоренню підсумків діяльності у 2013 році та пріоритетів на 2014 рік.

  Фоторепортаж


  Лютий
  27 лютого

  У виставковій залі ЦДАМЛМ України відбулося урочисте відкриття виставки фото- та архівних документів «На вічному шляху до Тараса (1814-1861)» до 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка.

  В експозиції представлено архівні документи і матеріали з державних архівних, музейних та наукових установ України, Росії, Литви та Польщі.

  У відкритті взяли участь Голова Державної архівної служби України Ольга Гінзбург, директор Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України Олена Кульчий, директор Центрального державного історичного архіву України (м.Київ) Іван Кісіль, директор Центрального державного кінофотофоноархіву України ім.Г.С.Пшеничного (ЦДКФФА) Ніна Топішко, заступник директора ЦДКФФА Галина Божук, директор Інституту літератури ім.Т.Г.Шевченка НАН України Микола Жулинський, заступник директора Інституту літератури Сергій Гальченко, заступник директора з наукової роботи Інституту телекомунікацій і глобального інформаційного простору НАН України доктор технічних наук Олександр Трофимчук.

  Фоторепортаж

  Преса

  Документальна виставка on-line


  24 лютого

  Колектив ЦДАМЛМ України висловлює співчуття рідним і близьким загиблих під час збройних сутичок у центрі Києва.


  17 лютого

  ЦДАМЛМ України прийняв на державне зберігання документи особового фонду лауреата літературної премії ім. М.Островського письменника, публіциста, критика Ярмиша Юрія Феодосійовича (1935-2013). Передала документи дружина письменника – Тетяна Кара-Васильєва, лауреат Шевченківської премії 2012 року за книгу «Історія української вишивки».


  Лютий

  Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України (ЦДАМЛМУ) спільно з київським видавництвом «КЛІО» у рамках програми «Українська книга» підготували довідкове видання «Документальна скарбниця Шевченківських лауреатів» до 200-ліття від дня народження Тараса Шевченка.

  Преса

  Лютий

  У журналі “Українська культура”, №1 за 2014 рік, опубліковано статтю “Експериментальна лабораторія Олександра Богомазова”, присвячену виставці робіт і прижиттєвих документів видатного українського художника-авангардиста О.К.Богомазова (1880-1930) в ЦДАМЛМ України.

  Про ідею виставки, діяльність та унікальні фонди архіву-музею, майбутні виставкові проекти розповіла директор ЦДАМЛМ України – Кульчий О.В.

  Спогадами про дружину художника, Богомазову В.В., думками про долю художньої спадщини і враженнями від виставки поділилась онука митця – Попова Т.М.

  Детальніше


  Січень
  17 січня

  У щотижневику 2000 вийшла стаття про працівників архівних установ України.

  Щотижневик 2000


  16 січня

  У конференц-залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України в рамках літературно-музичного проекту “Мистецькі зустрічі в архіві-музеї” відбувся четвертий концерт із циклу “Забуті вокальні шедеври Франца Шуберта” за участю лауреата міжнародних і всеукраїнських конкурсів Вікторії Заболоцької та піаніста, музичного критика Олександра Москальця.

  Афіша

  Телеканал “Київ”


  2013
  Грудень
  24 грудня

  З нагоди Дня працівників архівних установ України начальник відділу використання інформації документів В.М.Шепелюк взяв участь у радіопрограмі “Вечірні зустрічі” на каналі “Культура”. Василь Шепелюк розповів про історію створення та діяльність архіву-музею, дав відповідь на запитання радіослухачів.

  Українське радіо, канал “Культура”


  24 грудня

  У приміщенні Державної архівної служби України з нагоди Дня працівників архівних установ України відбулись урочисті збори. За сумлінну працю та зразкове виконання службових обов’язків почесними відзнаками та грамотами були нагороджені: директор ЦДАМЛМ України О.В.Кульчий, завідувачка сектору комплектування та діловодства відділу формування Національного архівного фонду та діловодства Л.І.Третякова, начальник відділу використання інформації документів В.М.Шепелюк, головний спеціаліст-юрисконсульт сектору організаційно-кадрової роботи Т.В.Терещенко.

  Фоторепортаж


  20 грудня

  Заступник директора-головний зберігач фондів ЦДАМЛМ України Т.М.Малярчук у складі делегації керівництва Державної архівної служби України та архівних установ взяла участь у прес-конференції “Життя та діяльність Тараса Шевченка в архівних документах. До 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка”, що відбулася у приміщенні прес-центру Укрінформу.

  Преса

  19 грудня

  В рамках заходів ЦДАМЛМ України з підготовки до відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка (1814-1861 рр.) на офіційному веб-сайті архіву-музею в розділі “Виставки онлайн” розміщено документальну виставку “Мистецька Шевченкіана ХХ ст. з фондів ЦДАМЛМ України”.


  5 грудня

  У конференц-залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України в рамках літературно-музичного проекту “Мистецькі зустрічі в архіві-музеї” відбулася презентація документів особового фонду та авторський концерт видатного композитора сучасності Леоніда Грабовського. Під час урочистої передачі документів виступили: Леонід Грабовський; заступник директора-головний зберігач фондів ЦДАМЛМ України Тамара Малярчук; народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, художній керівник Національного ансамблю солістів “Київська камерата” Валерій Матюхін; лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Валентин Сильвестров; композитори Олександр Щетинський, Алла Загайкевич; піаніст Євгеній Громов; мистецтвознавець, професор Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського, доктор мистецтвознавства Богдан Сюта та інші діячі культури. У програмі концерту прозвучали твори Леоніда Грабовського у виконанні відомих музикантів: Інни Галатенко, Євгенія Громова, Максима Коломійця, Тамари Ходакової та артистів Національного ансамблю солістів “Київська камерата” (художній керівник і головний диригент – Валерій Матюхін).

  Фоторепортаж

  Преса

  Листопад
  27 листопада

  Працівники ЦДАМЛМ України відвідали експозицію у виставкових залах “Хлібні” Національного заповідника “Софія Київська” та прослухали цікаву екскурсію куратора проекту, завідувачки відділу “Кирилівська церква” – О.А.Корольової, яка детально розповіла про кожен експонат виставки, про родину Прахових, яка дала Україні відомих художників, мистецтвознавців, вчених.


  25-26 листопада

  Співробітник Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України Р.О.Загорулько взяв участь у роботі Першого Міжнародного науково-практичного семінару “Оцифроване надбання: збереження, доступ, репрезентація”, який відбувався у стінах Державного політехнічного музею при НТУУ “КПІ” у м. Києві.


  21 листопада

  Відбулося відкриття виставкового проекту “Київські одкровення Адріана Прахова”, організованого Національним заповідником “Софія Київська”, який присвячено постаті видатного вченого, мистецтвознавця, археолога Адріана Вікторовича Прахова (1846-1916 рр.). Проект репрезентував твори з фондів 10 музеїв України, архівів і бібліотек країни, а також з приватних колекцій. На відкритті виставки виступили відомі мистецтвознавці, колекціонери, а також правнучка А.В.Прахова – Ірина Прахова. Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України надав для експозиції унікальне видання у 2 томах “Київський Володимирський собор” з книжкової колекції, видане обмеженим накладом до дати освячення собору, та окремі документи з архівних фондів.

  Фоторепортаж


  20-24 листопада

  Делегація архівістів України у складі голови Державної архівної служби України О.Гінзбург, директора Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України О.Кульчий, директора Державного архіву м. Києва В.Купченко взяла участь у роботі Щорічної конференції Міжнародної ради архівів (м. Брюссель, Королівство Бельгія).

  Фоторепортаж


  19 листопада

  У конференц-залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України в рамках літературно-музичного проекту “Мистецькі зустрічі в архіві-музеї” відбувся третій концерт із циклу “Забуті вокальні шедеври Франца Шуберта” за участю лауреата міжнародних і всеукраїнських конкурсів Вікторії Заболоцької та піаніста, музичного критика Олександра Москальця.

  Афіша

  Фоторепортаж


  14 листопада

  Відбулося чергове засідання експертно-перевірної комісії ЦДАМЛМ України, на якому були розглянуті питання щодо погодження нормативних документів Київського обласного відділення Національної Всеукраїнської музичної спілки, Об’єднаної редакції періодичних видань УТОСу “Заклик”, схвалення архівних описів художника І.Ч.Зборовського (ф. 993), співака, педагога Б.П.Гниді (ф. 1388), літературознавця Г.Д.Вервеса (ф. 1023), а також про нові надходження документів від колекціонера М.Д.Лобанова-Ростовського, поета В.О.Підпалого, письменників В.О.Жадька та О.М.Дмитренка.


  13-15 листопада

  У приміщенні ЦДАМЛМ України відбулися зйомки нової телевізійної передачі “Пам’ять серця” (телеканал “Глас”), присвяченої життю і творчості діячів літератури і мистецтва, архіви яких зберігаються в установі.


  11-14 листопада

  Директор ЦДАМЛМ України О.В.Кульчий відвідала Російський державний архів літератури і мистецтва (РДАЛМ). В ході візиту відбулися зустрічі з директором РДАЛМ Т.М.Горяєвою, заступником директора Г.Р.Злобіною, співробітниками архіву. Директор ознайомилася з роботою архіву по забезпеченню збереженості документів, музейних предметів і бібліотечного фонду. Зацікавлення викликала робота видавничого центру РДАЛМ, досвід якого заслуговує на вивчення та впровадження в практику ЦДАМЛМ України.


  11 листопада

  На першому каналі Українського радіо відбулася передача “Добридень” (ведуча Г.Бабій) за участю провідного наукового співробітника ЦДАМЛМ України О.Олійник. У передачі мова йшла про художньо-документальну виставку, присвячену творчому спадку відомого українського митця, авангардиста, теоретика мистецтва О.Богомазова.

  Радіоефір


  Жовтень
  30 жовтня

  В результаті попередніх переговорів з керівництвом ЦДАМЛМ України відбулася зустріч з дружиною українського художника і прозаїка, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, народного художника України, лауреата літературної премії імені Олеся Гончара та літературно-мистецької премії імені Лесі Українки Василя Івановича Лопати. Регіна Володимирівна Лопата люб’язно передала на постійне зберігання до ЦДАМЛМ України творчі документи чоловіка, серед яких ліногравюри художника до творів Т.Г.Шевченка, О.С.Пушкіна, О.Т.Гончара, Є.Ф.Маланюка, українських народних дум, друковані видання з ілюстраціями В.І.Лопати, а також сценарій документального фільму про митця.

  Ліногравюри В.Лопати з фондів ЦДАМЛМ України


  29 жовтня

  У приміщенні Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України відбулася нарада-семінар “Організаційне забезпечення та впровадження в практику нормативно-правових актів та методичних документів з архівної справи та діловодства” для представників установ та організацій джерел комплектування ЦДАМЛМ України. У роботі наради-семінару взяли участь представники Укрдержархіву, служб діловодства і архівних підрозділів установ та організацій джерел комплектування ЦДАМЛМ України, працівники архіву. На нараді-семінарі розглянуті питання про впровадження в практику роботи “Типової інструкції з діловодства у центральних органах виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих органах виконавчої влади”, вимоги до складання номенклатур справ та формування документів у справи, порядок приймання документів Національного архівного фонду на постійне зберігання до ЦДАМЛМ України. Учасники наради-семінару ознайомилися з умовами зберігання документів у архівосховищах ЦДАМЛМ України. Для учасників наради-семінару була проведена оглядова екскурсія.


  24 жовтня

  У виставковій залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України відбулося відкриття художньо-документальної виставки, присвяченої творчому спадку відомого українського митця, авангардиста, теоретика мистецтва Олександра Богомазова. Були репрезентовані живописні роботи художника, колекція ліногравюр, його приватне листування, вірші, конспекти лекцій, наукові дослідження, світлини, особисті документи. Представлено особисті речі митця з приватної колекції його онуки Тетяни Попової. У відкритті виставки взяли участь директор ЦДАМЛМ України Олена Кульчий, мистецтвознавці Дмитро Горбачов і Олена Кашуба-Вольвач, онука художника Тетяна Попова. Музичний супровід забезпечував творчий колектив “Sonor Continuus” під керівництвом Павла Колпакова.

  Афіша

  Фоторепортаж


  16 жовтня

  У циклі передач “За рядком календаря. Острови пам’яті” на радіо “Культура” прозвучала розповідь начальника відділу використання інформації документів ЦДАМЛМ України В.М.Шепелюка, присвячена памяті актриси, письменниці, фольклористки, дружини І.Карпенко-Карого – Софії Тобілевич (1860-1953 рр.). У ЦДАМЛМ України зберігається особовий фонд актриси (ф. 191). Серед документів – тексти промов, листування, спогади про корифеїв українського театру: І.Карпенко-Карого, М.Садовського, П.Саксаганського, М.Заньковецьку, М.Старицького, М.Кропивницького, М.Лисенка та ін.


  9 жовтня

  У конференц-залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України в рамках літературно-музичного проекту “Мистецькі зустрічі в архіві-музеї” відбувся концерт “Музика крізь століття” за участю солістів камерного ансамблю “Sonor Continuus” – лауреатів міжнародних та всеукраїнських конкурсів: Устима Мельника (кларнет), Жанни Марчинської (віолончель), Юліани Румянцевої (фортепіано), Анни Коваль (сопрано).


  4 жовтня

  У приміщенні ЦДАМЛМ України відбулося чергове засідання науково-методичної ради, на якому обговорювалися:

  1. Проект інструкції “Облік документів у державних архівах України”;

  2. Концепція художньої виставки, присвяченої мистецькому спадку художника-кубофутуриста О.К.Богомазова;

  3. Огляд “Гілка шевченківського роду. До 140-річчя від дня народження художника Ф.С.Красицького”.


  Вересень
  26 вересня

  У приміщенні ЦДАМЛМ України відбулося чергове засідання колегії, на якому були розглянуті наступні питання:

  1. Стан виконання структурними підрозділами планових завдань за ІІІ квартал та 9 місяців 2013 р.;

  2. Умови забезпечення збереженості документів НАФ, друкованих видань, музейних предметів ЦДАМЛМ України;

  3. Стан та перспективи роботи відділу використання інформації документів ЦДАМЛМ України;

  4. Стан виконання доручень вищих органів державної влади, наказів Державної архівної служби України, виконавська дисципліна.

  З означених питань прийняті рішення.


  26 вересня

  У конференц-залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України в рамках літературно-музичного проекту “Мистецькі зустрічі в архіві-музеї” відбувся другий концерт із циклу “Забуті вокальні шедеври Франца Шуберта” за участю лауреата міжнародних і всеукраїнських конкурсів Вікторії Заболоцької та піаніста, музичного критика Олександра Москальця.

  Фоторепортаж


  16 вересня

  У конференц-залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України в рамках літературно-музичного проекту “Мистецькі зустрічі в архіві-музеї” відбувся концерт фортепіанної музики відомого українського піаніста, лауреата премії імені Л.М.Ревуцького Євгена Громова.


  13 вересня

  У конференц-залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України в рамках літературно-музичного проекту “Мистецькі зустрічі в архіві-музеї” відбувся концерт “Перлини камерної музики” за участю лауреатів міжнародних конкурсів Оксани Казанцевої-Кабки (сопрано), Катерини Суглобіної (скрипка), Ігоря Савчука (фортепіано).

  Фоторепортаж


  12 вересня

  В рамках проведення ХХ Форуму видавців, який проходив з 09.09.2013 по 15.09.2013 у м. Львів, була організована літературна зустріч за книгою “Олександр Довженко. Щоденникові записи. 1939-1956″. Учасники: генеральний директор ТОВ “Видавництво Фоліо” Олександр Красовицький (модератор), директор Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва Олена Кульчий.

  Фоторепортаж


  5 вересня

  Директор ЦДАМЛМ України О.В.Кульчий та начальник відділу формування НАФ та діловодства О.З.Рачковська зустрілися з Євгеном Олександровичем Сверстюком – філософом, письменником, культурологом, літературознавцем, докором філософських наук, громадським діячем, лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка. Є.О.Сверстюк передав до ЦДАМЛМ України на постійне державне зберігання рукописи своїх праць, листування, фото та ін.


  Серпень
  20 серпня

  У приміщенні ЦДАМЛМ України відбулося чергове засідання експертно-перевірочної комісії, на якому розглянуто: документи установ і організацій (Національного газетно-журнального видавництва) та документи особового походження (Язєвих – родичів українського художника М.І.Мурашка; українського і російського живописця, графіка та художника театру В.Д.Замирайла; української поетеси, художниці Г.С.Мазуренко; єврейського скульптора та художника М.І.Епштейна; українського мистецтвознавця В.М.Зуммера. Розглядалося питання про нові надходження документів особового походження: українського кінорежисера О.І.Муратова, українського композитора Ж.Ю.Колодуб, українського диригента В.С.Тольби, російського піаніста С.Т.Ріхтера.


  15 серпня

  У приміщенні ЦДАМЛМ України відбулося чергове засідання науково-методичної ради, на якому обговорювалися:

  1. Положення про Науково-методичну раду ЦДАМЛМ України;

  2. Макет збірника статей “Архів-музей у просторі й часі…” (Випуск І);

  3. Огляди, підготовлені співробітниками архіву для друку у фаховому журналі “Архіви України”: “Особові фонди представників української діаспори в архівних зібраннях ЦДАМЛМ України. Епістолярна спадщина Віри Вовк”, “Школа Миколи Мурашка в документах ЦДАМЛМ України”, “Особовий фонд режисера і актора В.С.Василька у ЦДАМЛМ України”.


  1 серпня

  У рубриці “Виставки” представлена в режимі on-line виставка, присвячена роковинам смерті видатної української поетеси, перекладачки, громадської та культурної діячки, фольклористки Лесі Українки (1871-1913 рр.).


  Липень
  25 липня

  У приміщенні ЦДАМЛМ України відбулося відкриття документальної виставки “Духовні святині Києва”, присвяченої 1025-річчю хрещення Київської Русі. Виставку підготовлено Центральним державним історичним архівом України, м. Київ за участю Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України, Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України та Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г.С.Пшеничного.

  Фоторепортаж

  Фоторепортаж. Міністерство юстиції України


  7 липня

  У відділі ЦДАМЛМ України “Літературно-мистецькі Плюти” перебував відомий український письменник, лауреат Всеукраїнської премії Михайла Чабанівського Володимир Васильович Ковпак. Велике враження справили на В.Ковпака архівні документи, виставлені особисті речі М.І.Чабанівського. В.Ковпак – дипломант літературно-мистецької премії імені В.К.Малика, лауреат премій імені Самійла Величка, Леоніда Бразова, Міжнародної премії за кращий твір з україністики Вільного Українського Університету (Нью-Йорк, США) і фонду Волиняків-Швабінських.


  4 липня

  У приміщенні ЦДАМЛМ України відбулася літературно-мистецька зустріч з філософом, письменником, музикантом Андрієм Нікітіним.


  Червень
  26 червня

  У приміщенні ЦДАМЛМ України відбулося засідання колегії, на якому розглянуто підсумки роботи структурних підрозділів установи за ІІ квартал і півріччя, а також про перевірку сектору каталогів. З даних питань прийнято рішення.


  13 червня

  У конференц-залі ЦДАМЛМ України в рамках літературно-музичного проекту “Мистецькі зустрічі в архіві-музеї” відбулася презентація музичного проекту “Брати ЧЕ” та дебютної поетичної збірки Василя Чернявського з ілюстраціями Романа Танича “Ловец слов”.


  Травень
  28 травня

  У приміщенні ЦДАМЛМ України відбулося засідання експертно-перевірочної комісії, на якому розглянуті описи Національної опери України, номенклатура справ установ та організацій джерел комплектування ЦДАМЛМ України, акти на приймання документів співака А.Солов’яненка, письменниці Віри Вовк (Бразилія).


  22 травня

  У відділі “Літературно-мистецькі Плюти” (с. Плюти, Обухівський р-н. Київська обл., вул. А.Малишка, 44) відбулося літературно-мистецьке свято “Весна в Плютах”, присвячене пам’яті українського драматурга О.Є.Корнійчука та Міжнародному дню музеїв.

  Прес-реліз


  14 травня

  У приміщенні ЦДАМЛМ України відбулося чергове засідання колегії, на якому були розглянуті питання стану платних послуг в установі, підготовка до осінньо-зимового періоду 2013 року.


  11 травня

  На радіоканалі “Культура” за участі начальника відділу використання інформації документів В.М.Шепелюка відбулася передача у прямому ефірі, присвячена в традиційному літературно мистецькому святі “Весна в Плютах”.

  Радіоканал «Культура» Україна


  Квітень
  23 квітня

  О 17.00 в конференц-залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України в рамках літературно-музичного проекту «Мистецькі зустрічі в архіві-музеї» відбудеться концерт фортепіанної музики за участі лауреатів міжнародних конкурсів Єлизавети Плужко та Вікторії Ільченко.

  Афіша

  Прес-реліз

  Фоторепортаж


  23-24 квітня

  Музеї театрального, музичного та кіномистецтва України та Музеї Марії Заньковецької відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Український театральний музей: 90 років для науки і культури». З доповідями про архівну спадщину Василя Василька, Петра Руліна, Миколи Філімонова та Григорія Верьовки виступили співробітники ЦДАМЛМ України Василь Шепелюк, Юлія Бентя, Алевтина Сукало, Олеся Найдюк, Ілона Таміліна.


  20 квітня

  У ЦДАМЛМ України відбулася традиційна зустріч з фондоутворювачкою, письменницею, перекладачкою з Бразилії, лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка Вірою Вовк. Запрошені на зустріч, серед них-письменник, літературознавець Є.Сверстюк, художниця Г.Севрук, театрознавець В.Гайдабура, заст. редактора «Літературної України» С.Бондаренко, директор ЦДАМЛМ України О.Кульчий та ін., привітали шановну гостю з цьогорічною літературною премією «Глодоський скарб».


  4 квітня

  О 16 год. у актовій залі ЦДАМЛМ України відкрилася документальна виставка«Неофіційні обличчя класиків. Шаржі, карикатури, епіграми з фондів ЦДАМЛМ України». З читанням творів класиків української літератури виступив видатний майстер художньогослова, Герої України, н.а. України, лауреат Національної премії України ім. Т.Шевченка А.Н.Паламаренко.

  Афіша

  Прес-реліз

  Фоторепортаж


  2 квітня

  Працівники ЦДАМЛМ України взяли участь у відкритті виставки “Історичні постаті ХХ століття: Олесь Гончар”, що відбулася у Меморіальному комплексі «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1944-1945 років». На виставці експонуються також архівні документи з особового фонду О.Гончара, які зберігаються у ЦДАМЛМ України.

  Фоторепортаж


  Березень
  21 березня

  О 17.00 у Центральному державному архіві-музеї літератури і мистецтва України у рамках літературно-музичного проекту “Мистецькі зустрічі в архіві-музеї” відбудеться концерт “Забуті вокальні шедеври Франца Шуберта” у виконанні лауреата міжнародних та всеукраїнських конкурсів Вікторії Заболоцької (сопрано) та Олександра Москальця (фортепіано).

  Афіша

  Прес-реліз


  14 березня

  У приміщенні ЦДАМЛМ України відбулася наукова конференція з міжнародною участю “Архівознавство та джерелознавчі галузі знань: проблеми взаємодії на сучасному етапі”.

  Детальніше


  5 березня

  У конференц-залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України відбулося розширене засідання колегії установи, присвячене обговоренню підсумків роботи у 2012 році та перспективам розвитку у 2013 році. З доповіддю виступила директор Кульчий О.В. Про стан усунення недоліків, виявлених під час комплексної перевірки Держкомархівом України у 2010-2011 роках установи, ознайомила присутніх заступник директора-головний зберігач фондів Малярчук Т.М. В обговоренні доповіді взяли участь начальники відділів Рачковська О.З., Харалампова Л.Д., Шепелюк В.М. За підсумками роботи ЦДАМЛМ України у 2012 році та перспективах розвитку у 2013 році колегія прийняла рішення.

  Фоторепортаж


  Лютий
  28 лютого

  У конференц-залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України відбулася презентація спільного українсько-російського збірника документів “Олександр Довженко. Щоденникові записи. 1939-1956 рр.”. На презентацію завітали представники федерального архівного агенства Росії, Російського державного архіву літератури і мистецтва, Державної архівної служби України, архівних установ України, діячі літератури і мистецтва, журналісти, працівники ЗМІ. У рамках презентації була відкрита документально-книжкова виставка з архівних фондів українських і російських архівних установ, присвячена О.Довженку. Гості та запрошені змогли ознайомитися з експонатами миморіального кабінету митця у ЦДАМЛМ України.

  Афіша

  Прес-реліз

  Фоторепортаж

  Відео (перший національний)


  28 лютого

  У приміщенні ЦДАМЛМ України з 9 год. до 11 год. відбулася колегія Державної архівної служби України, на якій було зроблено підсумки роботи центральних державних архівів, обласних, міських та галузевих за 2012 рік та накреслено перспективи розвитку архівної справи на 2013 рік.


  13 лютого

  Відбулося засідання Експертно-перевірної комісії ЦДАМЛМ України.

  Детальніше


  4 лютого

  У приміщенні Національного Центру театрального мистецтва імені Л.Курбаса відбулось відкриття документальної виставки з нагоди 120-річчя від дня народження театрознавця П.І.Руліна (1892-1940). На виставці експонувались документи з архівних зібрань ЦДАМЛМ України.


  Лютий

  100-річчю з дня народження відомого українського архітектора, художника, мистецтвознавця Георгія Лєбедєва (1913-2004) була присвячена виставка в он-лайн режимі. Виставка презентувала рукописну спадщину митця, зображувальні матеріали, документи про великих зодчих України – П.Альошина, О.Вербицького, М.Даміловського, В.Фельдмана, П.Хаустова, М.Холостенка.


  Січень
  21 січня

  На радіоканалі “Культура” у циклі авторської програми С.А.Гальченка “Музеї України” прозвучала радіопередача, присвячена 115-й річниці від дня народження поета В.М.Сосюри (1898-1965). Літературознавець С.А.Гальченко розповів про маловідомі і заборонені у свій час твори поета. Начальник відділу використання інформації документів В.М. Шепелюк ознайомив радіослухачів з архівом митця та його маморіальними речами, що зберігаються у ЦДАМЛМ України.


  2012
  Грудень
  21 грудня

  У ЦДАМЛМ України відбулося урочисте засідання і свято з нагоди Дня працівників архівних установ. Виступила директор установи Кульчий О.В. яка привітала працівників ЦДАМЛМ України з їх професійним святом і вручила грамоти. Ведучі свята Нестерчук Д.В. і Швайковська Л.Л. розповіли про здобутки архіву за 2012 рік, ознайомили присутніх із цікавою світовою архівною статистикою. На святі була розгорнута виставка власних виробів працівників установи: аплікації, малюнки, плетиво, вишивки. Прозвучали пісні, вірші, музичні твори.


  Листопад
  27 листопада

  У приміщенні ЦДАМЛМ України відкрита документальна виставка з нагоди 150-річчя від дня народження видатного російського реформатора і державного діяча П.А.Столипіна (1862-1911) “За сімома печатками. П.А.Столипін і Київ”. На виставці представлено більше 100 унікальних документів із фондів ЦДІА України у м.Києві, ЦДКФФА України ім.Г.С.Пшеничного, Державного архіву м.Києва. На виставці виступили Голова Укрдержархіву О.П.Гінзбург, голова правління Міжнародного фонду “Єдиний світ”. Е.Прутник. У відкритті виставки взяли участь народні депутати України, представники виконавчої влади, дипломатичного курпусу, кирівники громадських організацій і відомі представники науки і культури України.

  Афіша

  Прес-реліз

  Фоторепортаж

  Відео (Новий канал)


  22 листопада

  На Українському радіо (програма “Український вимір”, ведучий Р.Коляда) прозвучала передача, присвячена архівним документам поета А.С.Малишка, які зберігаються у ЦДАМЛМ України. Начальник відділу використання інформації документів В.Шепелюк розповів про архіви поета, про меморіальний кабінет А.С. Малишка, який функціонує в архівній установі з 1982 року.


  21 листопада

  У конференц-залі ЦДАМЛМ України відбулася прес-конференція з нагоди передачі на збереження до архіву-музею особового фонду видатного композитора ХХ ст., диригента, хормейстера, музикознавця та педагога, автора першого українського балету Михайла Вериківського (1896 – 1962). На прес-конференції виступили директор ЦДАМЛМ України О.Кульчий, режисер, н.а. України і Росії Е.М.Митницький, зять композитора, диригент, н.а. України І.Д.Гамкало, музикознавець М.Черкашина-Губаренко, викладач музичного училища у Кременці В.М.Сиротюк, завідувачка музею М.Вериківського при музичній школі його імені у м.Киеві Г.А.Дзюба. Присутні оглянули також виставку документів композитора. Прозвучали окремі музичні твори М.Вериківського у виконанні учнів музичної школи.

  Детальніше


  16 листопада

  У відділі «Літературно-мистецькі Плюти» (с.Плюти Обухівського р-ну Київської обл.) відбулося літературне свято, присвячене 100 річчю від дня народження поета-пісняра А.С. Малишка (1912-1970). Гості свята оглянули документальну виставку про поета. Пісні А.С. Малишка прозвучали у виконанні аматорських колективів міст Обухів, Українка, селища Трипілля. На святі побували письменники М.Шевченко, С.Козак, прийомний син поета І.Забашта.


  4 листопада

  На радіо “Культура” (програма “Вечірні зустрічі”, ведуча А.Шкільна) прозвучала передача, присвячена документальній виставці видатному українському письменнику П.А.Загребельному. Упередачі взяли участь директор ЦДАМЛМ України О.Кульчий та завідувачка сектору просвітньої та виставкової роботи Ю.Бентя


  Жовтень
  Жовтень

  На порталі Укрдержархіву було розміщено он-лайнову документальну виставку до 130-річчя від дня народження видатного українського художника-монументаліста, графіка, одного з фундаторів Української академії мистецтв Михайла Бойчука (1882 – 1937).


  26 жовтня

  О 17.00 в конференц-залі ЦДАМЛМ України відбудеться сольний концерт Наталії Сербіної – відомого етномузиколога, збирача, дослідника та популяризатора української народної пісні. У програмі концерту історичні, ліричні пісні та балади, канти і псальми у супроводі колісної ліри.


  18 жовтня

  Відбулося чергове засідання колегії ЦДАМЛМ України на якому було розглянуто наступні питання:

  1. Про стан виконання структурними підрозділами планових завдань 3 –го кварталу

  2. Про умови забезпечення збереженості документів НАФ, друкованих видань, музейних предметів ЦДАМЛМ України.

  3. Про стан упорядкованості документів НАФ у фондах ЦДАМЛМ України

  4. Про підготовку ЦДАМЛМ України до роботи в осінньо-зимовий період

  5. Про стан виконання доручень вищих органів державної влади, наказів Державної архівної служби України, адміністрації ЦДАМЛМ України, виконавська дисципліна.


  15 жовтня

  Відкрито документально-книжкову виставку, присвячену пам’яті видатного українського письменника, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, Героя України Павла Архиповича Загребельного (1924-2009). На виставці експонуються творчі матеріали письменника, рецензії, відгуки, літературні сценарії, статті, спогади, листування, численні світлини.

  Виставка триватиме до 25 листопада 2012 року

  Прес-реліз

  Фоторепортаж


  5 жовтня

  Відбулося засідання ЕПК ЦДАМЛМ України, на якому розглядалися питання, пов’язані з Національним академічним театром російської драми ім. Лесі Українки, затвердженням описів письменника, журналіста Д.Мусієнка, театрознавця Наталі Кузякіної. Серед нових надходжень — творчі матеріали письменника Д.Білоуса, мистецтвознавця С.Нечіпоренка а також друковані видання, якими поповниться книжковий фонд ЦДАМЛМ України


  Вересень
  28 вересня

  Була відкрита документальна виставка до 120-річчя від дня народження відомого українського театрознавця та педагога Петра Руліна (1892–1940). До експозиції увійшли матеріали з його особового фонду (ф. 90, оп. 1, 2 документів за 1877–1958 рр.), а також інших особових фондів та фондів установ та організацій, що зберігаються в ЦДАМЛМ України.

  Прес-реліз

  Фоторепортаж


  26 вересня

  О 17.00 у приміщенні Центрального державного архіву-музею літератури та мистецтва України (вул. Володимирська, 22а, м. Київ) відбулась презентація спільного українсько-російського видавничого проекту “Щоденники Олександра Довженка” та цифрової копії художнього фільму “Зачарована Десна”

  Детальна інформація

  Фоторепортаж


  25 вересня

  У відділі ЦДАМЛМ України “Літературно-мистецькі Плюти” (Київська область, Обухівський район, с. Плюти відбулась творча зустріч із колегами із російських архівів.

  Фоторепортаж


  18 вересня

  О 18 год. в конференц-залі ЦДАМЛМ України, в рамках літературно-музичного проекту “Мистецькі зустрічі в архіві-музеї”, відбувся авторський вечір відомого українського композитора О.Щетинського. Соліст – О.Безбородько (фортепіано). Ведуча – Ірина Тукова, музикознавець, кандидат мистецтвознавства.


  3 вересня

  На студії Українського радіо (Хрещатик 26), у радіопередачі “Добридень” (журналіст Галина Бабій) прозвучало інтерв’ю начальника відділу Шепелюка В.М. з нагоди відкриття виставки “Український світ”.


  Серпень
  30 серпня

  Газета “Україна молода” надрукувала інформацію Валентини Клименко про відкриття виставки “Український світ”. Також вміщено інтерв’ю журналістки з начальником відділу Василем Шепелюком.

  Детальніше


  28 серпня

  Газета “День” надрукувала інтерв’ю Олесі Найдюк з директором ЦДАМЛМ України Оленою Кульчий “Управляти – це вести до успіху інших” – про специфіку популяризації архівних документів

  Детальніше


  23 серпня

  О 15.00 у Центральному державному архіві-музеї літератури і мистецтва України відбулося відкриття художньої виставки «Український світ», присвяченої 21-й річниці Незалежності України та Дню Державного Прапора України.

  Детальніше

  Фоторепортаж


  Липень
  26 липня

  Відбулося засідання науково-методичної ради ЦДАМЛМ України, на якому були розглянуті і ухвалені огляди, повідомлення, концепції документальних виставок


  Світлій пам’яті великого актора

  Колектив Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України висловлює глибоке співчуття колегам, родині та усім шанувальникам театрального мистецтва з приводу смерті геніального українського актора, художнього керівника Театру ім. І.Я. Франка, Героя України Богдана Сильвестровича Ступки.

  Ми завжди згадуватимемо його як видатного Майстра театру і кіно, надзвичайно світлу і талановиту людину, що уособлювала найкраще в українському мистецтві. Земля йому пухом.

  Детальніше


  19 липня

  О 18.00 в Конференц-залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України в рамках літературно-музичного проекту «Мистецькі зустрічі в архіві-музеї» відбудеться авторський вечір «Слова за вітром» київського барда, лауреата численних конкурсів авторської пісні та співаної поезії, головного наукового співробітника відділу довідкового апарату та обліку документів ЦДАМЛМ України Олесі Найдюк. У концерті візьме участь гітарист, композитор, аранжувальник, звукорежисер, ініціатор та організатор фестивалю «Рутенія» Григорій Лук’яненко.

  Прес-анонс


  12 липня

  О 14 год. дня у відділі “Літературно-мистецькі Плюти” (с.Плюти, Обухівській р-н.) відбулось засідання колегії ЦДАМЛМ України, присвячене підсумкам роботи структурних підрозділів установи за 1 півріччя 2012 року. В роботі колегії взяли участь директор ЦДАМЛМ України О.В.Кульчий, заступник директора В.С.Авраменко, начальники відділів установи. Передбачається, що в роботі колегії візьме участь Перший заступник Голови Державної архівної служби України В.М.Воронін.


  Травень
  25 травня

  О 15.00 годинні у приміщенні ЦДАМЛМ України відбулося відкриття виставки присвяченої 100-річчю від дня народження письменника Михайла Панасовича Стельмаха. Виставка відкрилась у меморіальній кімнаті М. Стельмаха. Тематика експозиції присвячена фронтовій біографії письменника. Серед запрошених гостей були присутні, кінорежисер Олександр Муратов – близький знайомий родини Стельмахів, представник Вінницького земляцтва Галина Озарчук.


  18 травня

  О 14.00 у відділі “Літературно-мистецькі Плюти” Центрального державного архіву літератури і мистецтва України (с. Плюти, Обухівський р-н Київської обл., вул. А. Малишка, 44) відбулося урочисте відкриття літературно-мистецького свята “Весна в Плютах”, присвяченого Міжнародному Дню музеїв та пам’яті українського драматурга Олександра Корнійчука.

  Детальніше


  17 травня

  О 15.00 годині у приміщенні ЦДАМЛМ України відбулося відкриття виставки присвяченої 100-річчю від дня народження українського художника Ісака Тартаковського. Виставка підготовлена ЦДАМЛМ України спільно з родиною І. Тартаковського (сином – відомим українським художником Анатолієм Тартаковським, та донькою – Оленою Тартаковською). На відкриті виставки були присутні академік Б. Олійник, мистецтвознавець В. Задорожна, директор Національного газетно-журнального видавництва при Міністерстві культури України О.Білаш.


  15 травня

  Відбулося урочисте підписання Меморандуму про співробітництво між Державною архівною службою України та Генеральною дирекцією державних архівів Баварії (ФРН).

  Детальніше


  Квітень
  25 квітня

  відбулося засідання Експертно – перевірної комісії ЦДАМЛМ України

  Детальніше


  11 квітня

  Працівниками сектору просвітньої та виставкової роботи відділу використання інформації документів підготовлена документальна виставка (on-line), присвячена 130-річчю від дня народження української поетеси, перекладачки Христі Алчевської (1882-1931). На ній представлені документи з фонду брата поетеси, співака І.О.Алчевського (1876-1917).


  Березень
  30 березня

  В рамках Міжнародного симпозіуму “Лесь Курбас у світовому контексті театру”, який проходив з 30 березня по 2 квітня 2012 року в Національному центрі театрального мистецтва (НЦТМ) імені Леся Курбаса, ЦДАМЛМ України презентував документальну виставку, присвячену 125-річчю від дня народження видатного режисера, актора, театрального педагога, публіциста Леся Курбаса (1887-1937).

  Інформація

  Фоторепортаж


  29 березня

  У приміщенні ЦДАМЛМ України відбулось відкриття документально-книжкової виставки “Всесвіт Олеся Павловича Бердника (1926-2003)”,присвяченої відомому письменнику-фантасту, громадсько-політичному діячеві, філософу. На виставці будуть представлені документи із фондів центральних державних архівів України, Галузевого державного архіву СБУ та приватного архіву родини Бердників.

  Прес-реліз

  Буклет

  Фоторепортаж


  21 березня

  відбулося засідання Експертно – перевірної комісії ЦДАМЛМ України

  Детальніше


  2 березня

  відбулось розширене засідання колегії ЦДАМЛМ України, на якому будуть розглянуті підсумки роботи архіву в 2011 році, його завдання на 2012 рік.

  Детальніше


  Лютий
  15 лютого

  відбулося засідання експертно-перевірної комісії ЦДАМЛМ України за порядком денним:

  Детальніше


  6 лютого

  відбулося засідання науково-методичної ради за порядком денним:

  Детальніше


  Січень
  5 січня

  на державне зберігання до ЦДАМЛМ України передано документи із особового фонду письменника – прозаїка, лауреата Національної премії України Анатолія Андрійовича Дімарова.


  2011
  Липень
  27 липня

  В ЦДАМЛМ України була відкрита документальна виставка, присвячена 80-річчю від дня народження літературного критика, літературознавця, державного діяча Івана Михайловича Дзюби (1931 р.н.)

  На виставці представлено архівні документи з особового фонду І.Дзюби – тексти статей, виступів на конференціях та творчих вечорах, листування з представниками творчої інтелігенції, світлини, а також з фондів письменника В.Некрасова, перекладачки Віри Вовк, публіциста Р.Рахманного, з особового фонду родини Кочурів тощо.


  Липень

  В ЦДАМЛМ України відкрита документальна виставка до 70-ї річниці початку Великої Вітчизняної війни.


  Липень

  На виконання наказу Державного комітету архівів України від 08.04.2011 р. № 43 31 травня в 2011 року в Національному заповіднику «Софія Київська» відбулася робоча зустріч з представниками заінтересованих органів та громадських організацій щодо вирішення питань поповнення Національного архівного фонду України документами особового походження, творчих спілок, інших громадських організацій.


  Червень
  17 червня

  В ЦДАМЛМ України відкрито документальну виставку з нагоди 100-річчя від дня народження російського письменника, киянина за походженням Віктора Некрасова (1911-1987)


  Травень
  31 травня

  В ЦДАМЛМ України відкрилися виставки, присвячені: 50 річчю заснування Національної премії України імені Тараса Шевченка та 45-річчю заснування Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України.