Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України

Новини

23 травня

Директор ЦДАМЛМ України Олена Чижова, заступник директора – головний зберігач фондів Тамара Малярчук, начальник відділу формування Національного архівного фонду України Олена Рачковська та начальник відділу довідкового апарату документів Оксана Ловчинська відвідали семінар-практикум «Основи експертизи цінності стародруків, рукописів, документів», який відбувся 23 травня 2017 року у Національному науково-дослідному реставраційному центрі України.


19 травня

19 травня 2017 р. у відділі «Літературно-мистецькі Плюти» Центрального державного архіву літератури і мистецтва України пройшов щорічний літературно-мистецький захід «Весна в Плютах», який став улюбленим травневим святом для українських архівістів та усіх, хто має відношення до справи збереження і примноження нашого спільного надбання – Національного архівного фонду України. Цьогорічне свято було приурочене до 100-річчя архівної справи в Україні та Міжнародного дня музеїв.

Детальніше

Гості свята мали можливість пройтися з екскурсією архівно-музейним комплексом «Літературно-мистецькі Плюти», ознайомитись із виставкою творів декоративно-прикладного мистецтва народних майстрів Обухівщини, відчути магію глини та виготовити сувенір на згадку власноруч. Усі бажаючі мали можливість долучитися до створення спільного живописного полотна.

Окрасою свята стала концертна програма, яку подарували давні фондоутворювачі Архіву-музею – артисти Київського національного академічного театру оперети України.

У заході взяли участь представники Міністерства юстиції України, голова Державної архівної служби України Т.І. Баранова, відповідальні працівники Державної архівної служби України, директор ЦДАМЛМ України О.В.Чижова, представники мерії м. Українки, співробітники державних архівних установ України, члени художнього колективу Київського національного академічного театру оперети України, народні майстри, представники творчих спілок тощо.

Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України висловлює щиру вдячність усім, хто долучився до спільного свята!

Щиро бажаємо натхнення і наснаги колегам, усім учасникам заходу та закликаємо цьогорічні знакові події присвятити 100-річному ювілею архівної справи в Україні!
18 травня

Співробітники ЦДАМЛМ України побували на відкритті VII Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». На заході, що органічно поєднує літературу й мистецтво, понад 150 видавництв представляють найкращі зразки своєї продукції. Приємно, що на заході репрезентовано ряд знакових видань, в яких використані документи із архівної скарбниці Архіву-музею.

Детальніше

Директор ЦДАМЛМ України Олена Чижова та співробітники Архіву-музею на відкритті VII Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». 17 травня 2017 року.Українська письменниця Ірен Роздобудько та директор ЦДАМЛМ України Олена Чижова на відкритті VII Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». 17 травня 2017 року.

Український поет і видавець, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка Іван Малкович на відкритті VII Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». 17 травня 2017 року.

Дискусія «Український авангард у глобальному контексті» у рамках VII Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». 17 травня 2017 року.Стенд «Музейний простір» на VII Міжнародному фестивалі «Книжковий Арсенал». 17 травня 2017 року.


17 травня

Центральним державним архівом-музеєм літератури і мистецтва України та Київським національним університетом театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого укладено договір про проходження студентської практики на базі Архіву-музею. Студенти університету отримають змогу не лише ознайомитись із роботою установи, складом та змістом її документів, а й отримають цінні знання та навички практичної діяльності.


17 травня

ЦДАМЛМ України отримав запрошення прийняти участь у проекті «Стежина від батька до сина», присвяченим знаковим датам відомих українських митців – 100-річному ювілею Володимира Масика та 70-річчю Олександра Масика. Захід відбудеться у липні 2017 року в приміщенні Архіву-музею. Організаторами є громадська організація «Сумське земляцтво у м. Києві», Національна спілка художників України, Національна академія образотворчого мистецтва та архітектури України (у рамках 100-річчя від дня заснування) та ЦДАМЛМ України. В Архіві-музеї зберігається особовий архівний фонд художника Володимира Масика (ф. № 1378), який налічує 54 од. зб. і містить творчі матеріали художника: малюнки, начерки, ескізи. Етапи підготовки заходу обговорювались під час зустрічі директора ЦДАМЛМ України Олени Чижової з керівником Дирекції художніх виставок України Ольгою Говдею та представником «Сумського земляцтва» Валентиною Єфремовою.


16 травня

Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України щиро запрошує відвідати літературно-мистецьке свято «Весна в Плютах», з нагоди 100-річчя архівної справи в Україні та Міжнародного дня музеїв. Захід відбудеться 19 травня 2017 року о 13-00 на території архівно-музейного комплексу Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України «Літературно-мистецькі Плюти» за адресою: с. Плюти, вул. А. Малишка, 42 (Обухівський район Київської області).

прес-релiз


12 травня

До 100-річчя Української національної революції 1917-1921 років видавничий дім «Ін Юре» випустив обмеженим тиражем унікальне видання - фотолітопис «За Україну, за її долю, за честь і волю, за народ», у якому зібрано та вперше опубліковано максимальний комплекс фотоматеріалів часів Української революції 1917 – 1921 років, зокрема, серед них низка світлин із фондів Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України. Видання є цінним джерелом для вивчення подій минулого, воно стане у нагоді не лише науковцям, а й усім поціновувачам української історії та культури.


11 травня

На виконання Закону України «Про охорону праці» та до Дня охорони праці у Центральному державному архіві-музеї літератури і мистецтва України було проведено щорічний конкурс на краще робоче місце. У результаті проведеного конкурсу, переможцем стала реставратор архівних та бібліотечних матеріалів сектору реставрації архівних документів і друкованих видань відділу забезпечення збереженості документів Григор’єва Ганна Павлівна.


5 травня

5 травня 2017 року в ЦДАМЛМ України відбулась зустріч директора Чижової О.В. з доктором мистецтвознавства, професором, завідувачем кафедри теорії і історії мистецтва Харківської державної академії дизайну і мистецтв Соколюк Людмилою Данилівною.

Детальніше

Соколюк Л.Д. започаткувала свій фонд, передаючи до ЦДАМЛМ України важливі для історії української художньої культури документи, що зберігаються у її власному архіві і стосуються історії художньої освіти в Харкові та бойчукізму. На сьогодні передано її наукову монографію «Михайло Бойчук та його школа» (Харків, 2014) та підшивку документів, що включають листування харківського історика Дмитра Багалія, живописця Митрофана Федорова, одного із засновників Харківського художнього училища зі своїм учнем Георгієм Меліховим та іншими відомими потім українськими мистцями. Комплектування продовжується.

Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України висловлює щиру подяку Соколюк Людмилі Данилівні за безцінний вклад до нашої архівної скарбниці!