Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України

Новини

19 лютого

ЦДАМЛМ України – учасник нового міжінституційного освітньо-виставкового проекту «(Р)ЕВОЛЮЦІЯ МІФУ: трансформація кобзарства у ХІХ-ХХІ століттях»

Проект триватиме з 20 лютого по 18 березня 2018 року у Національному музеї Тараса Шевченка. У експозиції нової виставки будуть представлені: живопис, графіка та скульптура з колекцій Національного музею Тараса Шевченка, Національного художнього музею України; унікальні фотодокументи та концертні афіші з фондів Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України, Центрального державного архіву зарубіжної україніки; музичні інструменти з приватних зібрань та відеоматеріали.

Відкриття виставки відбудеться 22 лютого 2018 року о 19:00 за адресою:м. Київ, бульвар Т. Шевченка, 12, Національний музей Тараса Шевченка.


9 лютого

НЕПРИЄМНА ПОДІЯ ДНЯ!!!

Невідомі люди демонтували ворота, які обліковуються на балансі Архіву-музею! Сьогодні близько 13.30 приїхала група людей на білому мікроавтобусі Мерседес і без попередження почали роботи по демонтажу залізних воріт, які обліковуються на балансі ЦДАМЛМ України. При розмові з працівниками, які виконують роботи було з’ясовано, що організація , в якій вони працюють отримала «підряд» від НЗ «Софія Київська» на встановлення нових воріт. НА ВСТАНОВЛЕННЯ!!! А НЕ НА ДЕМОНТАЖ ВОРІТ АРХВУ-МУЗЕЮ!!! Жодного листа про необхідність демонтувати ворота від НЗ «Софія Київська» на адресу ЦДАМЛМ України не надходило. Для з’ясування обставин та фіксування надзвичайної події був викликаний наряд поліції. Далі буде…

Детальніше

8 лютого

Виставка у Національній опері України триває!

Триває 150-й ювілейний сезон та виставка Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України «150-річчю Національної опери України присвячується… ». Завітавши на виставу Ви маєте унікальну можливість ознайомитись із експозицією виставки, яка розміщується у приміщенні Національної опери України.

Детальніше

В архівній скарбниці ЦДАМЛМ України зберігаються документи фонду Національної опери України, особові фонди видатних українських артистів опери та балету, композиторів, режисерів, художників та ін.

У виставковому проекті представлено цінні архівні документи із фондів ЦДАМЛМ України, які висвітлюють визначні віхи у становленні української опери та балету: перший український балет «Пан Каньовський» М. І. Вериківського, опери «Тарас Бульба» М. В. Лисенка, «Запорожець за Дунаєм» С. С. Гулака-Артемовського, «Наталка Полтавка» М. В. Лисенка.

У експозиції нової художньо-документальної виставки: цінні архівні документи із фондів ЦДАМЛМ України, макети, ескізи костюмів та декорацій, створених українськими художниками А. Г. Петрицьким, Н. П. Алексеєвою (Горбуновою) та І. Г. Курочкою-Армашевським, О. В. Хвостенко-Хвостовим, фотографії артистів у ролях, фотографії сцен з балету та оперних постановок.

Виставка знайомить з історією становлення української опери та балету, демонструє цінні документи із фондів ЦДАМЛМ України. Інформаційний потенціал документів та їхня естетична складова зацікавлять широке коло поціновувачів української історії та мистецтва, як складової європейської культурної парадигми.


7 лютого

«Тореадори з Васюківки» В.Нестайка – найпопулярніша книга для дітей!

За підтримки навчальної програми Європейської Комісії eTwinning, яка сприяє співпраці європейських шкіл, було створено мапу найпопулярніших дитячих книжок Європи і саме повість Всеволода Зіновійовича Нестайка «Тореадори з Васюківки» була визнана найпопулярнішим дитячим твором України.


Українська правда
Детальніше

Знаково, що саме у Центральному державному архіві-музеї літератури і мистецтва України зберігається особовий фонд Всеволода Нестайка (ф. 892). Документи фонду містять творчі матеріали письменника, які він передав на державне зберігання у 1979 році. У фондах видавництв «Веселка», «Молодь» та журналу «Барвінок» також відклалися твори письменника; у науково - довідковій бібліотеці Архіву - музею зберігаються друковані твори автора.

Особовий фонд В. З. Нестайка продовжує комплектуватись. У 2017 році дочка письменника Олена Всеволодівна Максименко передала до ЦДАМЛМ України 156 архівних документів та 70 друкованих видань. Цінне документальне надходження складається із матеріалів біографічного та творчого характеру, епістолярної спадщини, фотографій та документів, які збирав В.З. Нестайко. Серед друкованих видань – книжки із дарчими написами В. З. Нестайко від О. Бердника, В. Бичка, Н. Забіли, Є. Гуцала та ін.

Архів-музей висловлює щиру вдячність Олені Всеволодівні Максименко за цінний внесок до архівної скарбниці та висловлює надію на подальшу співпрацю у справі збереження творчої спадщини В. З. Нестайка.

Ваш Архів - музей.


6 лютого

Серед більш ніж 8,5 тисяч метрів стелажного обладнання Архіву-музею поповнення – ми придбали нові стелажі для нестандартних справ та металеві шафи з висувними шухлядами (драйвер) для надійного зберігання графіки. Зручно, надійно і сучасно.