ЗМІ про нас


Витвицький В. Неперевершена магія кольорів і образів Марії Примаченко // Газета «Голос України».

Артюшенко В. Ювілейна виставка Марії Примаченко відкрилася у київському метро // Газета «Дзеркало тижня». – Выпуск №2, 19 января – 25 января.

Раритетні листівки розкажуть про Київ…// Голос України.

На станції «Золоті ворота» виставка, присвячена художниці Марії Примаченко // Газета «Вечірній Київ».

У метро відкрили виставку маловідомих картин Примаченко // Мультимедійна платформа іномовлення України УКРІНФОРМ

У музеї літератури і мистецтва презентували раритетні поштові листівки // Агентство «Кримські новини».

Пєтушков Р. На станції метро «Золоті ворота» у Києві відбувається виставка видатної української художниці Марії Примаченко // Регіональне інтернет-видання «Информатор»

В киевском метро открыли выставку о легендарной украинской художнице // Інтернет-видання «СТРАНА.ua».

В Киеве на станции метро «Золотые ворота» поселились диковинные звери // Регіональне інтернет-видання «Информатор».a>

Чудом уцелевшие работы украинской художницы презентовали в киевском метро // NEWSONE.

В киевском метро открылась выставка малоизвестных картин Марии Примаченко // UA.NEWS.

На станції столичного метро з’явилися фантастичні звірі // Інтернет-видання «Наш Київ».

На станції київського метро запрацювала виставка, присвячена Марії Примаченко // Інтернет-ресурс «Reklamaster.com»

Пасажири метро слухають живу музику і розглядають картини // Інтрнет портал «Gazeta.ua»

Выставка «Жіночий вимір: Марія Примаченко» на станции «Золотые ворота» в Киеве // Фотослужба агентства «УНІАН»

Пасажири метро слухають живу музику і розглядають картини // Інтернет видання газета «Нова година»

На станції метро «Золоті ворота» у Києві відбувається виставка видатної української художниці Марії Примаченко // Інтернет ресурс «Киев Информ».Рубан І. Виставка “Київські мотиви. Адреси і адресати” у фото // Gazeta.UA.

“Київські мотиви. Адреси і адресати” на старовинних поштівках // Дзеркало тижня.

Раритетні листівки розкажуть про Київ…// Голос України.

Рідкісні 100-річні поштові листівки показують у столиці // Вечірній Київ.

Овчаренко Е. Історія Києва у поштових листівках // Слово «Просвіти».

У музеї літератури і мистецтва презентували раритетні поштові листівки // Агентство «Кримські новини».

В Киеве открылась выставка старинных открыток 19 века // Times.KIEV.UA.

У Києві відкрилася унікальна виставка раритетних поштових листівок // Музейний простір.

Рідкісні 100-річні поштові листівки показують у столиці // Київське життя.

У Києві відкрилася унікальна виставка раритетних поштових листівок // RoDyna.Про художньо-документальну онлайн-виставку до 25-річчя Незалежності України:

МУЗЕЙНИЙ ПРОСТІР

Національне газетно-журнальне видавництво Культура

Жінка-УКРАЇНКА


Інтерв’ю директора ЦДАМЛМ України Олени Чижової кореспонденту газети “Урядовий кур’єр”.

Урядовий кур’єрПро онлайн-виставку «Архів-музей у просторі і часі»:

МУЗЕЙНИЙ ПРОСТІР

Інформаційна агенція культурних індустрій ПРО

Українське радіо Культура

Культурно-видавничий проект ЧитомоЛітературознавець Володимир Панченко у статті про поета-перекладача Миколу Бажана дає посилання на документи ЦДАМЛМ України.Матеріал про В.Підмогильного, в якому використані фото з фондів ЦДАМЛМ України

Gazeta.uaСайт інституту української археографії і джерелознавства ім.М.С.Грушевського НАН УкраїниПовідомлення про захід відділу “Літературно-мистецькі Плюти”- газета “Дніпровський проспект” від 08.01.2016 р. – С.5.Публікація про захід, організований відділом “Літературно-мистецькі Плюти” – Справи Сімейні – №11(215) 2015.-С.13.Публікація “Сільська історія у часі, просторі і пам’яті” у газеті “Дніпровський проспект” від 27.11.2015 року про відділ “Літературно-мистецькі Плюти”.Стаття провідного наукового співробітника відділу використання інформації документів ЦДАМЛМ України Оксани Олійник “Про участь у ІІІ-му Конгресі культури Східного партнерства: Місія культури в часи криз”.

Веб-портал “Музейний простір”. – 2015. -22 листопада.У новому номері Української музичної газети, №3 (97) за 2015 рік, опубліковано огляд фонду видатного піаніста та фортепіанного педагога Євгена Вауліна, який досліджувала начальник відділу використання інформації документів Юлія Бентя.“Виставка в архіві” часопис творчої молоді “Смолоскип України” за липень 2015 року, №7 (239)Стаття за документами ЦДАМЛМ України.

Мистецтво та освіта №1-2 2015 р.Газета “Хрещатик” від 16.07.2015 про документальну виставку “Поетичні автографи. Українська лірика XX століття”.Добірка архівних документів і стаття про літературознавця Михайла Новицького , яку підготувала провідний науковий співробітник відділу використання інформації документів ЦДАМЛМ України – Оксана Олійник.

Журнал “Музейний простір”- №3, 2014.Публікація про Миколу Філімонова (1884-1943) за документами ЦДАМЛМ України та галузевого архіву СБУ, яку підготувала Ілона Таміліна, завідувачка сектору просвітньої та виставкової роботи відділу використання інформації документів ЦДАМЛМ України.

Українська музична газета №1(95) за 2015 рік.Cтаття Дмитра Нестерчука, головного спеціаліста відділу використання інформації документів ЦДАМЛМ “Тарас Шевченко у конструкціях радянського літературознавства. За матеріалами фондів ЦДАМЛМ України.”

Українська літературна газета №10 від 22.05.2015 року.Товариство «Чернігівське земляцтво» в КиєвіГазета Культура і життя №7, 2015Провідний науковий співробітник відділу використання інформації документів ЦДАМЛМ України Олійник Оксана взяла участь у програмі “Мій Київ”, радіо “Голос Києва”, присвяченій життю та творчості художника Михайла Бойчука та його учнів.

Радіозапис програми “Мій Київ”Публікація “Музыка оживила архивы”.

“Рабочая газета” №6 від 16 січня 2015 р.Публікація про меморіальний кабінет Юрія Яновського та особовий фонд письменника в ЦДАМЛМ України.

інформаційно-аналітичний портал In-ArtПро документальну виставку “Плеяда бойчукістів” в ефірі УР-1 розповідала провідний науковий співробітник Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтв України Олійник Оксана.

радіопрограма “Добридень”, УР-1Публікація на основі фондів ЦДАМЛМ України.

Скан статті про документи з фонду О.Богомазова №360. Журнал ART Ukraine (38-19), 2013-2014, c.138-141.“Подорож слідами бойчукістів”, газета День від 05.01.2015Фоторепортаж із відкриття виставки “Плеяда бойчукістів” в ЦДАМЛМ України:

інформаційно-аналітичний портал In-ArtУперше кияни побачили документи про історію гітари в Україні // Газета “День”. – 2014. – № 223. – 27 листопадаКультура і Життя №48, с.10.Театрально-концертний Київ, листопад 2014

Киев и не только, ноябрь-декабрь 2014Публікації про ЦДАМЛМ України у ЗМІ.Статті науковців на основі фондів ЦДАМЛМ України у ЗМІ:

1. Стаття В.Панченка в журналі “Український тиждень” «Мої зв’язки з Україною – то єдина кровоносна система…»

Тиждень

2. «Я щасливий не тому, що знаходжу, а тому, що шукаю» інтерв’ю з С.Гальченком, де він згадує про час роботи в архіві, і про передачу на зберігання документів В.Сосюри.

Урядовий кур’єр

3. Наталя Котенко: “Кримські сюжети київських неокласиків”, використані фото з фонду М.Зерова.

ЛітАкцентСтаття “120 років самотності” про спадщину Олександра Довженка , яка зберігається в ЦДАМЛМ України у журналі “Корреспондент” №35 за 04.09.2014.

Корреспондент