Архів-музей у «Відлунні віку»

Зверніть увагу на унікальний фотодокумент! Це групова світлина з фондів Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України, на якій у вічності завмерли Оксана Павленко, Марія Плесківська, Іван Падалка, Василь Седляр, що стала центром експозиції нового виставкового проекту під промовистою назвою «Відлуння віку. Межигірський керамічний технікум». Спільний проект, до якого долучилися Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України, Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький арсенал», Національний художній музей, Музей театрального, музичного та кіномистецтва України, Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили», відкрився 5 грудня 2019 року в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва.
Метою проекту стало відкриття маловідомих фактів з історії українського мистецтва кераміки початку ХХ ст. та діяльності мистецького середовища художників-однодумців Михайла Бойчука. На виставці представлені: кераміка митців-учнів Межигірського керамічного технікуму, що стали послідовниками монументальної школи Михайла Бойчука, їхні більш пізні роботи, архівні документи, фотодокументи, графічні роботи.
Архів-музей надав для експонування близько 40 копій цінних архівних першоджерел. Світлини та архівні документи, представлені в експозиції, розповідають про непростий, а під час і трагічний творчий та життєвий шлях митців – Івана Падалки, Василя Седляра, Оксани Павленко, Ніни Федорової, Павла Іванченка та ін.
Виставка триває до 20 січня 2020 року.