Візит колег із Турецької Республіки

Директор Державних архівів при Президентові Турецької Республіки Угур Унал та директор ЦДАМЛМ України Олена Чижова. 4 лютого 2020 р.

У межах програми візиту в Україну 4 лютого 2020 р. директор Державних архівів при Президентові Турецької Республіки Угур Унал та другий секретар Посольства Турецької Республіки в Україні Айше Айдогу відвідали Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України.

Гості ознайомилися з історією створення установи, основними напрямками її діяльності та оглянули експозиції виставкових проектів: меморіальні кабінети діячів української літератури та мистецтва; виставку картин та скульптур, які у 2019 р. Архів-музей отримав у дар від українського художника Адольфа Ошерова з Німеччини.

Для турецьких колег Архів-музей підготував експозицію з архівних документів, що висвітлюють співпрацю країн у галузі культури і мистецтва. Гостей зацікавив текст твору Мехмеда Еміна «Дівчинка, що продає сірники», поданий мовою оригіналу на сторінках Бюлетеня всеукраїнської наукової асоціації сходознавців (1927 р.). У збірнику представлений і переклад цього твору українською мовою, здійснений П. Г. Тичина.

Також у експозиції були подані: щоденник Павла Тичини про подорож до Туреччини у 1928 р. та його листівки, датовані січнем 1929 р. Крім того, було представлено низку друкованих видань турецьких авторів, світлини з видами Стамбулу 1960-х рр., зроблені українським письменником Борисом Тартаковським під час подорожі, та начерк портрету турецької співачки Ліошереф Тезджан українського художника Володимира Голованова.

Зустріч пройшла у форматі активного дружнього діалогу про діяльність архівних установ України та Туреччини.

Дякуємо колегам за цікаву зустріч і висловлюємо надію на подальшу співпрацю!