Подія року для Архіву-музею!

«Тематичний випуск журналу «Антиквар» – подія року для Архіву-музею!»

Олена Чижова

Коли найяскравіші ідеї реалізовуються вміло і майстерно – відчуваєш надзвичайне натхнення і задоволення результатами роботи.

Цьогорічний випуск науково-популярного журналу  про мистецтво  та колекціонування «Антиквар» під № 2 повністю присвячений унікальній архівній установі, яка є гордістю України – Центральному державному архіву-музею літератури і мистецтва України. Новий тематичний випуск – про його численні фонди, сформовані та збережені різними поколіннями архівістів, про відомих композиторів, художників, режисерів, акторів, письменників, архітекторів, зберігачами пам’яті про яких ми є.

Це не звичайний випуск журналу – це проєкт, який за змістом покликаний привернути увагу до проблем збереження та використання архівної спадщини, підкреслити її важливість та глобальність для України. За формою – це мистецький альбом, обкладинку якого прикрашає робота видатного художника, фондоутворювача ЦДАМЛМ України Олександра Дубовика. Спілкування та спільна робота над формуванням Вашого особового архівного фонду в Архіві наповнені мудрістю та глибиною непересічної особистості митця. Дякую долі за особисте знайомство з Вами!

Назва нового твору художника, створеного саме для цього тематичного випуску, дуже символічна – «Вісник».

Редакція журналу пропонує читачеві 100 лімітованих примірників тиражу, які містять «вкладні аркуші» з відбитком цього твору, зроблені під авторським наглядом у техніках шовкодруку та  цифрового друку, підписані і пронумеровані митцем власноруч. Унікальна річ!

Інтерв’ю ж із самим майстром Олександром Дубовиком пронизане повагою та щирістю до важливої роботи архівістів. Ми зворушені!

Висловлюю найщиріші слова вдячності команді професіоналів, з якими нам пощастило працювати, зокрема директору ВД «Антиквар» і головному редакторові Анні Шерман, науковому та літературному редакторові Тамарі Васильєвій. Друзі, Ви настільки фахово та філігранно робите свою справу, що працювати з Вами, велике щастя!

Дотримуючись позиції, що управляти – це вести до успіху інших, ми залучили до проєкту молоду генерацію співробітників Архіву-музею, які крізь призму свого світосприйняття розповідають про видатних діячів українського кіно: Івана Миколайчука, Леоніда Бикова, Юрія Іллєнка, Богдана Ступку, Івана Чендея, Івана Кавалерідзе, Володимира Денисенка, Костянтина Степанкова та багатьох інших, які стали «героями» документальної виставки «КАДРИ ДОЛІ. Знакові постаті українського кіно», що експонувалася в кінотеатрі «Жовтень» та вітринах УКРІНФОРМУ; незламну волю, надзвичайний талант українських письменників, колишніх в’язнів ГУЛАГу: Бориса Антоненка-Давидовича, Остапа Вишню, Анатолія Костенка, Микиту Годованця; унікальну колекцію книжкової графіки 1901-1943 років; будівництво та архітектурні особливості будівлі  Верховної Ради України за проєктом архітектора Володимира Заболотного; «музичні» фонди – співака Івана Алчевського, композитора та хореографа Василя Верховинця, композитора та педагога Павла Сениці, а також представника «українського авангарду», останнього учня Бориса Лятошинського – Володимира Загорцева; унікальні мальовані листи Василя Седляра та Оксани Павленко.

Нашими партнерами та співавторами нового випуску стали також дослідники українського мистецтва та постійні користувачі нашого архіву – кандидат історичних наук Дарья Добріян та відомий києвознавець, письменник Михайло Кальницький. Їхні дослідження про художника Олександра Мурашка та співаків Київської опери Клару Брун та Оскара Каміонського, документи яких зберігає ЦДАМЛМ України у фонді № 179, вкотре розкривають щедроти Архіву-музею.

Чекаємо на можливість провести презентацію тематичного випуску журналу – продемонструвати оригінали  документів, зустрітися з авторами та спільно подякувати всім, хто вміє зробити мрію реальністю!

Щиро, Олена Чижова.