Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України

 • ЦДАМЛМ

 • Lions

  ЦДАМЛМ

 • Snowalker

  Колектив

 • Howling

  Укрінформ

 • Sunbathing

  SOS Архів


Ікона Божої Матері «Замилування»
Ікона Божої Матері «Замилування»

Ікона Замилування є одним з основних типів зображення Божої Матері в іконописі. Це найбільш ліричний зі всіх типів іконографії. У цій зворушливій композиції поміщена глибока богословська ідея: милосердя та ніжність. В той же час тип Замилування несе в собі і страждальну символіку, тому на картині Богородиця зображена у глибокій задумі, бо зберігає Божі тайни у своєму серці.

Ікона Божої Матері «Замилування» надійшла до ЦДАМЛМ України 10 років тому й експонується вперше. Ікона виконана талановитою українською художницею Ольгою Сокуренко.

Народилася Ольга Сокуренко (Аліхан Кізі) у 1970 р. в Азербайджані, в місті Геочкай.

У 1992 р. закінчила Київський художньо-промисловий технікум (нині художній інститут прикладного мистецтва ім. Бойчука) за спеціальністю художник-дизайнер. Вона працювала в різних організаціях в якості художника-дизайнера, оформлювача та реставратора.

Нині художниця мешкає в Черкасах і веде активне творче життя.

Яскрава творча особистість художниці виявила себе в таких різних видах мистецтва як живопис, батик, вишивка гладдю.

Прагнучи досягнення гармонії у творчості і житті, майстриня опанувала і мистецтво іконопису. Художниця брала участь у виставках у містах Києві та Черкасах, мала персональні виставки, зокрема у 2006 р. – «Релігійний живопис» (Черкаський обласний художній музей). Її роботи зберігаються у музеях, а також приватних колекціях в Україні, Канаді, США, Італії, Франції та інших країнах.Мова сайту:

Цифровий архів ЦДАМЛМ України