Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України

 • ЦДАМЛМ

 • Lions

  ЦДАМЛМ

 • Snowalker

  Колектив

 • Howling

  Укрінформ

 • Sunbathing

  SOS Архів


Художньо-документальна виставка «Українська сценографія ХХ століття»

Від 15 грудня 2015 року до 4 березня 2016 року у Зеленій залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України тривала художньо-документальна виставка «Українська сценографія ХХ століття» (з архівної та музейної колекцій ЦДАМЛМ України). Представляємо для ознайомлення онлайнову версію цієї експозиції.

Виставка «Українська сценографія ХХ століття» (з архівної та музейної колекцій ЦДАМЛМ України) висвітлює історію життя театру в Україні у ХХ ст. До Вашої уваги роботи видатних українських художників ХХ століття Леоніда Братченка, Григорія Гаєвського, Наталії Горбунової, Василя Греченка, Вадима Меллера, Анатоля Петрицького, Олександра Сальмана, Олександра Хвостенка-Хвостова, а також музейні предмети з фондів українського актора і режисера Василя Василька та акторки Наталії Ужвій. Виставка розповідає про вистави, про персонажів, «зниклі» й існуючі театри Києва, Харкова, Одеси, Львова, Чернівців: ескізи декорацій, костюмів, світлини зі сцен драматичних, оперних та балетних вистав.

Більшість документів та музейних предметів експоновано вперше. Виставка покликана привернути увагу фахівців різних спеціальностей до історії сценографії в Україні у ХХ столітті.


Упорядники експозиції – завідувач сектору просвітньої та виставкової роботи, кандидат мистецтвознавства Ілона Таміліна, головний науковий співробітник сектору, кандидат історичних наук Алевтина Сукало; науковий консультант – доктор мистецтвознавства, професор Ганна Веселовська; оформлення виставки – Сергій Дубовик.Мова сайту:

Цифровий архів ЦДАМЛМ України