Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України

 • ЦДАМЛМ

 • Lions

  ЦДАМЛМ

 • Snowalker

  Колектив

 • Howling

  Укрінформ

 • Sunbathing

  SOS Архів


Художньо-документальна онлайн-виставка До 100-річчя від дня народження видатної української художниці Т.Н. Яблонської.

До 100-річчя від дня народження видатної української художниці Т.Н. Яблонської ЦДАМЛМ України представляє цифрові копії колекції графічних робіт художниці; начерки, світлини, екслібриси Н.Денисової, М.Котляревської, В.Лопати, виконані для Тетяни Нилівни та інші документи із особових фондів як Т. Яблонської, так й видатних діячів українського мистецтва: художників та мистецтвознавців В.Литвиненка, Б.Піаніди, С.Шишка, В.Голованова, М.Котляревської, Ю.Івакіна, Л.Владича, І.Карклині, що експонувались у рамках ювілейної виставки «Інша Тетяна Яблонська… (за документами Національного архівного фонду України та архіву родини Т.Н.Яблонської)».

Окрасою експозиції стали документи з родинного архіву Т. Н. Яблонської, надані для експонування її дочкою, відомою українською художницею Гаяне Атаян. Низка начерків, виконаних Тетяною Нилівною у 1960-1970-х рр. новими для того часу – фломастерами, окремо представлені начерки, виконані олівцем та кульковою ручкою, окуляри мисткині, робоче приладдя Тетяни Нилівни – палітра та пензлі. Крім того, представлено зображення пам’ятної монети, випущеної Національним банком України до 100-річчя від дня народження Т.Н.Яблонської.

Виставку підготувала:

Головний науковий співробітник сектора просвітньої та виставкової роботи відділу використання інформації документів, кандидат історичних наук А.М. Сукало.Мова сайту:

Цифровий архів ЦДАМЛМ України